У Вінниці розповіли як депутати міської ради інформують та здійснюють прийом виборців

Під час прес-конференції, що відбулась 21 грудня у Креативному просторі «Артинов» активісти ГО «Центр громадської активності «Результат» розповіли про результати першого етапу кампанії «Атестації депутатів місцевих рад», яка охоплює 17 областей України. Цей етап включав у себе моніторинг оприлюднення інформації щодо депутатів Вінницької міської ради на офіційному сайті ради, моніторинг ведення депутатами прийому виборців, а також відстеження активності депутатів у Facebook.

«Можемо впевнено сказати, що нинішнє скликання Вінницької міської ради відрізняється від попередніх значно більшою прозорістю та підзвітністю. Більша частина необхідної інформація про депутатів викладена на сайті міської ради, і будь-який громадянин може з нею ознайомитись. Це пов’язано передусім з імплементацією нових норм законодавства на місцевому рівні. Також міська рада використовує і «кращі практики» європейських муніципалітетів, розміщуючи на сайті відгуки про депутатів, їх звіти та декларації», – зазначила Олена Гуменна, координатор проектів ГО «Центр громадської активності «Результат».

48409275_318188322370053_6373209736111718400_n

51 депутат з 54 оприлюднив на сайті Вінницької міської ради повну біографію з зазначенням інформації про освіту, досвід роботи, місце роботи та сімейний стан.

Щодо оприлюднення інформації про час, місце проведення прийому виборців, а також контактних відомостей, то у 44 депутатів ця інформація на сайті Вінницької міської ради зазначена, актуалізована та відповідає дійсності. Проте 10 депутатів все ж не оприлюднили усієї інформації на сайті стосовно прийому виборців . Неактуальна інформація про проведення прийому виборців зазначена у 4 депутатів – Олександра Колісника, Павла Задорожнюка, Віктора Кривіцького та Юрія Іорданова.

Більшість депутатів здійснюють прийом виборців особисто або із залученням помічників відповідно до графіку, що заявлений на сайті міської ради. Також на сайті розміщено актуальні контактні телефони депутатів та адреси електронних пошт. Під час моніторингу було виявлено, що в переважній більшості помічниками проводиться прийом від імені 12 депутатів . Лише 6 депутатів не проводять прийом у позаробочі години, що зменшує кількість можливих відвідувачів.

В переважній більшості кількість відвідувачів складає 5-10 осіб. Теми, з якими найчастіше звертаються до депутатів – проблеми ЖКГ, виділення матеріальної допомоги, соціальні питання, скарги на дії чи бездіяльність певних чиновників чи органів влади і т.ін., рідше – юридична допомога чи власні пропозиції. 10% депутатів проводять прийом за місцем своєї основної роботи, 30% депутатів – у школах, дитячих садочках, клубах, бібліотеках та у комунальних школах мистецтв, трохи більше 30% – у ЖЕКах, ОСББ, приміщеннях квартальних комітетів та на комунальних підприємствах. Ще 2 депутати проводять прийом у офісах власних фірм, 2 депутати – у партійних приймальнях, 4 депутати – в окремих офісах.

Щодо найактивніших депутатів у інформаційному полі міста, то варто виділити Аллу Власюк, Ганну Давиденко, Світлану Ярову, Романа Андронійчука, Володимира Онофрійчука, Володимира Околіту. Вони ведуть активне спілкування в виборцями в мережі Facebook та інформують на своїх сторінках про депутатську діяльність, а також найчастіше з’являються на публічних заходах, спілкуються зі ЗМІ, співпрацюють з різними громадськими ініціативами та ведуть роботу з виборцями. 15 депутатів Вінницької міської ради немає серед користувачів Facebook.

Під час прес-конференції депутати міської ради Володимир Околіта та Світлана Ярова підтвердили важливість комунікації із виборцями через Facebook та обов’язковість ведення депутатського прийому.

«Facebook – зручний спосіб розповісти містянам про свою депутатську діяльність. Проте часом, коли читаєш коментарі, що все це заради піару, то задумуєшся, чи потрібно писати про те, що робиш. З іншого боку, депутатам важливо розуміти і полярність думок виборців щодо тієї чи іншої своєї діяльності», – зазначає Світлана Ярова, депутатка Вінницької міської ради від ПП «Вінницька Європейська Стратегія».

49124910_526454811194808_8690376783083601920_n

Володимир Околіта, депутат ВМР від ПП «Об’єднання Самопоміч», стверджує, що саме під час проведення депутатського прийому можна більше дізнатись про проблеми, які турбують містян, а що найголовніше – обговорити спільні рішення, які можуть реалізувати депутати разом з городянами. «Це виховує у виборцях відповідальність, розуміння приналежності до громади міста та своєї ролі в розвитку цієї громади».

48379952_212437686299960_4713407963736309760_n

Також в ході прес-конференції анонсували запуск веб-платформи «Атестація депутатів місцевих рад», яка стане першою та єдиною незалежною веб-платформою, на якій буде постійно розміщуватись інформація про діяльність місцевих депутатів, інтерактивних візуалізації, детальної інформації про діяльність місцевих депутатів, моніторингові дані та експертні висновки.

Платформа пропонуватиме: 
● Інтерактивну презентацію персональних оцінок всіх охоплених ініціативою депутатів з можливістю рейтингування та порівняння, як за комплексними результатами оцінювання, так і по окремим показникам діяльності, як по всім радам, так і по обраним
● Платформу для постійного розміщення інформаційно-аналітичних матеріалів про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою;
● Джерело корисної та перевіреної інформації про діяльність місцевих депутатів: реєстри приватних інтересів депутатів, мапи приймальнь місцевих депутатів та графіки прийому депутатів, звіти місцевих депутатів і т.п.

Запуск платформи в публічний доступ відбудеться в середині 2019 р.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Вінницькій області звертайтесь до: ГО «Центр громадської активності «Результат», result.cpa@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Вінниці за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Центр громадської активності «Результат».

Коментарі (0)

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, ГО «Центр громадської...

Цьогоріч першого квітня закінчився черговий термін подання електронних декларацій про майно та доходи, в тому числі, і депутатів...

Звітування депутатів Вінницької міської ради – де дізнатись, що робили депутати у 2018 році?

Усі ми окрім прав наділені ще й обов’язками. Не вирізняються у цьому сенсі й депутати місцевих рад. Так, окрім іншого,...

Чому «мовчать» вінницькі депутати?

У ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» закріплена норма, відповідно до якої місцевим обранцям гарантоване право...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

07:30 Погода у Вінниці на сьогодні, 22 травня 20:17 Як пройшов концерт Олега Винника у рідному селі? (Прес-служба «Інтер») 19:00 На водія помаранчевого BMW, який дрифтував на Пирогова, винесли постанову play_circle_filled 18:46 Де перекриють рух та як буде їздити громадський транспорт під час Вінницького напівмарафону Від читача 17:34 Зеленському нагадали про Януковича 18:31 4-й набір у Школу Маркетингу RIA 18:20 Дощі не відступають. На середу прогнозують грози та град 17:12 Нове житло, яхти і розширення дороги: як може змінитися вулиця Коріатовичів? 17:10 ДТП на «зебрі»: 12-річну дівчинку збив Opel, а потім Toyota. Дитина у важкому стані photo_camera 17:00 Дев'ять годин без світла. Кого завтра торкнуться планові відключення? 16:37 Сергій Кармаліта про інавгурацію Президента Зеленського (Прес-служба Сергія Кармаліти) 15:54 ЗМІ: Голова ОДА Валерій Коровій написав заяву про складання повноважень 15:00 Шукають жителів області Наталію та Вадима. Допоможіть у пошуку photo_camera 14:45 Понад 23 мільйони гривень хочуть витратити на ремонт школи в центрі Вінниці 14:12 На чотирьох міських вулицях встановлять понад 100 LED-світильників 13:44 Холодець, дельфіни та Ак-су. Що ви знаєте про Південний Буг? 12:20 Негода в області: підтоплена амбулаторія та перекрита дорога photo_camera 12:19 Обрав кар’єру в ІТ - виграв MacBook від AUTO.RIA! (Новини компаній) 11:36 Взяти приклад у Львова: з'явилась нова петиція, щодо безпритульних тварин 10:52 «Допомоги я так і не знайшла»: власниця кризового центру «Дім мама» закриває заклад
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up