Реєстрація права власності на земельну ділянку

Якщо крім правовстановлюючих документів (підстава виникнення права на ділянку) немає жодних інших документів на земельну ділянку, законодавством передбачений механізм реєстрації права власності на земельну ділянку:

1. Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність або від міської/сільської ради;

2. Виготовлення проекту відведення земельної ділянки;

3. Погодження проекту відведення земельної ділянки (місцеве управління Держземагентства, місцевий відділ архітектури та містобудування, інші організації в інших випадках.);

4. Державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (ДЗК);

5. Затвердження проекту відведення земельної ділянки місцевою радою;

6. Державна реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Витрати:

- оплата послуг з виготовлення проекту землеустрою (землевпорядною організацією за договором) – від 3000 грн.

- оплата замовлення викопіювання з кадастрової карти або плану – 31 грн.

- оплата за реєстрацію земельної ділянки в ДЗК скасовано з 03.07.2014 р.

- оплата за видачу витягу з Державного земельного кадастру (ДЗК) - 53 грн.

- оплата держмита за реєстрацію права власності - 119 грн.

- оплата за видачу витягу з Державного реєстру прав - 120 грн.

Проект землеустрою розробляють землевпорядні організації., які і визначать точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати, встановлять межові знаки та складуть кадастровий план земельної ділянки, проект землеустрою. Укладається із землевпорядною організацією договір, у якому чітко визначається вартість робіт та строки їх виконання. Основною метою виготовлення технічної документації по встановленню меж, як видно з її назви, є визначення на місцевості меж (іншими словами кордонів) земельної ділянки. Точне визначення меж важливе, серед іншого, для правильного встановлення огорожі земельної ділянки.

На підставі даних кадастрової зйомки, інженер-землевпорядник, під час розробки такої технічної документації, складає кадастровий план земельної ділянки з відповідними координатами поворотних точок, визначенням складу угідь, власників суміжних земельних ділянок, відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки, тощо.

Міська рада може надати дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі замість Проекту землеустрою.

Погодження проекту землеустрою. Проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагенства відповідно до ст. 186-1 ЗКУ , управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації.

Вони зобов’язані протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту чи копії проекту землеустрою безоплатно надати розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні.

Реєстрація земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. Після отримання кадастрового номера необхідно отримати відповідний витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.

Останній крок – це державна реєстрація права власності Вашої земельної ділянки.

ІV Всеукраїнський дебатний турнір з цивільного права і процесу «Майстерність судової промови»

Шановні студенти! Запрошуємо вас взяти участь у ІV Всеукраїнському дебатному турнірі з цивільного права...

Дорогі друзі! Вітаю вас із Новим 2019 роком!

Нехай ці чудові свята будуть радісними і щедрими, додадуть життєвих сил. Хай завжди будуть з Вами вірні друзі, удача й успіх,...

Всеукраїнський цивілістичний дебатний турнір "Майстерність судової промови"

Шановні студенти! Запрошуємо вас взяти участь у ІІІ Всеукраїнському дебатному турнірі з цивільного права і процесу «Майстерність...

I Дебатний правовий турнір серед учнівської і студентської молоді м. Вінниця

Шановні учні та студенти! Запрошуємо вас взяти участь у I Дебатному правовому турнірі серед учнівської і студентської...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:19 На освітню конференцію до Вінниці приїдуть кращі спікери з двадцяти країн 19:00 Місячне затемнення: коли відбудеться та що кажуть астрологи play_circle_filled 17:00 Дев'ять годин без світла. Кого завтра торкнуться планові відключення? 16:21 На Донбасі вінничани встановили пам'ятний знак «Герб України» play_circle_filled Від читача 15:42 Як закон "Про мову" вбив культурність нації 16:14 Сутичка на парковці: що кажуть Княжанський та охоронець стоянки 15:40 Вулицю Данила Нечая перекриють. Коли та на скільки? 14:55 Поїхав на роботу та зник. Шукають ямпільчанина Вадима Германа 14:42 На міжобласному шаховому турнірі у Козятині кандидат у майстри випередив гросмейстерів 14:16 Володимир Гройсман закликає вінничан проголосувати за кандидата, якого він підтримує - Леоніда Марцинковського (Політична реклама) 14:00 Грози та нічна прохолода: Вінниччина знову у жовтій зоні погодних умов 13:00 На Одещині вінничанин «замінував» крамницю в якій йому не дали в борг алкоголь play_circle_filled 12:24 Субпроект Cвітового банку: вас це стосується! (Новини компаній) 12:05 У Козятині на «зебрі» збили 89-річного пішохода. Потерпілий в лікарні photo_camera 11:25 В СІЗО вбили психічно хворого, який зґвалтував 7-річну дівчинку. Служби про це мовчать 11:21 «Подія № 1 у дитячих шахах Східної Європи» – провідні тренери про міжнародний турнір у Вінниці 11:11 Дідусі і бабусі: як виглядатимуть мер, Полякова і ще 26 відомих вінничан у старості photo_camera 11:00 Пошкодження мережі. Адреси, де 16 липня немає гарячої води 11:00 Як надати першу допомогу при сонячному та тепловому ударах. Поради лікаря 10:36 Під Вінницею пройшли змагання з авіамодельного спорту. Як це було? play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up