Не допускайте перевантаження електромережі! Подбайте про свою безпеку!

Із настанням осіннього періоду диспетчерська служба «ЖЕО» фіксує збільшення звернень щодо аварійних ситуацій, що виникають через перевантаження електромережі та недотримання елементарних правил безпеки під час експлуатації електричних приладів. Оскільки температура повітря стрімко падає, мешканці масово підключають обігрівальні прилади, щоб зігріти свої квартири. Однак через одночасне увімкнення електричних установок перевантажується електромережа, що є причиною короткого замикання електропроводів і подальшого займання.

Найчастіше горять електрощитові, трансформаторні підстанції, електрощитки у під'їздах. Втім, через перевантаження пожежа може початися і безпосередньо в квартирі або приватному будинку.

Займання може виникнути через багато чинників: це і недоліки конструкції, простіше кажучи, низька якість приладів та порушення правил технічної експлуатації; ігнорування елементарних норм пожежної безпеки, але, як свідчить статистика, найчастіше пожежі провокують короткі замикання електромережі. Для порівняння: у середньому одна пожежа трапляється через порушення правил експлуатації електроустановок, дев'ять – через ігнорування норм пожежної безпеки під час експлуатації електротехніки.

У зоні найбільшого ризику – старі будинки, незнищенні «хрущовки», «сталінки» і так далі. Раніше, проектуючи будівлі старого житлового фонду, на кожну квартиру передбачалося по 1,7 кВт дозволеної потужності, цього в той час для споживачів було достатньо. Сьогодні ж потужність тільки одного сучасного приладу обігріву може становити 5-8 кВт. У разі одночасного увімкнення енергоємних електроприладів (електроопалювальне обладнання, бойлери, кондиціонери, мікрохвильові печі, електрочайники та ін.) відбувається перевантаження електромережі. Через перевантаження ізоляція втрачає еластичність і швидко руйнується, що призводить до коротких замикань та подальших пожеж.

Щоб уникнути короткого замикання електропроводів, як у вашому будинку, так і безпосередньо у власному помешканні, намагайтеся не вмикати декілька електроприладів одночасно і користуйтеся тільки сертифікованою продукцією. Вибираючи електричні обігрівачі та інші електричні прилади, звертайте увагу на їхню потужність і допустиме струмове навантаження електромережі у вашому будинку.

Також причиною короткого замикання електропроводів і подальшого займання може виявитися і сам стан електрощитових у місцях загального користування. У більшості житлових будинків вони вже давно зношені і їх нинішній стан м’яко кажучи – не задовільний. Усі прекрасно розуміють, що їх потрібно замінювати на нові – безпечні, однак зазвичай через брак коштів співвласники багатоквартирних будинків самостійно не можуть цього зробити.

Однак варто звернути увагу на те, що міська влада всебічно надає підтримку співвласникам багатоквартирних будинків для вирішення проблемних питань. Так, зокрема міський бюджет відшкодовує 70% витрат по капітальному ремонту багатоповерхових будинків (зокрема: капремонту фасаду, інженерних мереж, електрощитових та ін.), а решту 30% складає дольова участь мешканців.

Для участі у програмі співфінансування мешканці багатоповерхівок завжди можуть звертатися до фахівців «Житлово-експлуатаційного об’єднання» за телефоном: 550-350, 508-355, (068)118-09-49 чи безпосередньо до департаменту житлового господарства Вінницької міської ради: 59-52-19.

Щоб отримувати субсидію й надалі потрібно терміново розрахуватися з боргами

Шановні споживачі! Звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995...

«ЖЕО» запрошує на роботу інженера-будівельника!

«Житлово-експлуатаційне об’єднання» запрошуємо у свою дружну команду інженера-будівельника. Якщо...

До уваги співвласників будинків, по яким наявна заборгованість за виконані роботи!

За умови виконання по будинку робіт, витрати на проведення яких в розрахунку на 1 м.кв. загальної площі будинку перевищують...

Два роки в «Астарті» та 100 перших днів генерального директора у ТОВ «Хмільницьке»
Громадський транспорт у Києві дешевше, але його якість - в кілька разів гірше, - А. Прузовській
Як примусити роботодавця сплатити борг по заробітній платі?
Круглий стіл «Громадський бюджет в містах та громадах Вінницької області. Виклики та можливості»
ВНАУ підписав двосторонню угоду про співпрацю із Луїзіанським державним університетом та словацьким університетом Жіліна
"Качественные"роды в Литинском роддоме
Почему мы не любим бляхарів
Чому українцям нема де працювати?
Офіційна відповідь Сергію Чумаку щодо ситуації, яка склалась навколо державних земель що знаходяться в постійному користуванні Вінницького національного аграрного університету
Щороку Україна витрачає 5 млрд грн на наукові дослідження за застарілими механізмами
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up