Не допускайте перевантаження електромережі! Подбайте про свою безпеку!

Із настанням осіннього періоду диспетчерська служба «ЖЕО» фіксує збільшення звернень щодо аварійних ситуацій, що виникають через перевантаження електромережі та недотримання елементарних правил безпеки під час експлуатації електричних приладів. Оскільки температура повітря стрімко падає, мешканці масово підключають обігрівальні прилади, щоб зігріти свої квартири. Однак через одночасне увімкнення електричних установок перевантажується електромережа, що є причиною короткого замикання електропроводів і подальшого займання.

Найчастіше горять електрощитові, трансформаторні підстанції, електрощитки у під'їздах. Втім, через перевантаження пожежа може початися і безпосередньо в квартирі або приватному будинку.

Займання може виникнути через багато чинників: це і недоліки конструкції, простіше кажучи, низька якість приладів та порушення правил технічної експлуатації; ігнорування елементарних норм пожежної безпеки, але, як свідчить статистика, найчастіше пожежі провокують короткі замикання електромережі. Для порівняння: у середньому одна пожежа трапляється через порушення правил експлуатації електроустановок, дев'ять – через ігнорування норм пожежної безпеки під час експлуатації електротехніки.

У зоні найбільшого ризику – старі будинки, незнищенні «хрущовки», «сталінки» і так далі. Раніше, проектуючи будівлі старого житлового фонду, на кожну квартиру передбачалося по 1,7 кВт дозволеної потужності, цього в той час для споживачів було достатньо. Сьогодні ж потужність тільки одного сучасного приладу обігріву може становити 5-8 кВт. У разі одночасного увімкнення енергоємних електроприладів (електроопалювальне обладнання, бойлери, кондиціонери, мікрохвильові печі, електрочайники та ін.) відбувається перевантаження електромережі. Через перевантаження ізоляція втрачає еластичність і швидко руйнується, що призводить до коротких замикань та подальших пожеж.

Щоб уникнути короткого замикання електропроводів, як у вашому будинку, так і безпосередньо у власному помешканні, намагайтеся не вмикати декілька електроприладів одночасно і користуйтеся тільки сертифікованою продукцією. Вибираючи електричні обігрівачі та інші електричні прилади, звертайте увагу на їхню потужність і допустиме струмове навантаження електромережі у вашому будинку.

Також причиною короткого замикання електропроводів і подальшого займання може виявитися і сам стан електрощитових у місцях загального користування. У більшості житлових будинків вони вже давно зношені і їх нинішній стан м’яко кажучи – не задовільний. Усі прекрасно розуміють, що їх потрібно замінювати на нові – безпечні, однак зазвичай через брак коштів співвласники багатоквартирних будинків самостійно не можуть цього зробити.

Однак варто звернути увагу на те, що міська влада всебічно надає підтримку співвласникам багатоквартирних будинків для вирішення проблемних питань. Так, зокрема міський бюджет відшкодовує 70% витрат по капітальному ремонту багатоповерхових будинків (зокрема: капремонту фасаду, інженерних мереж, електрощитових та ін.), а решту 30% складає дольова участь мешканців.

Для участі у програмі співфінансування мешканці багатоповерхівок завжди можуть звертатися до фахівців «Житлово-експлуатаційного об’єднання» за телефоном: 550-350, 508-355, (068)118-09-49 чи безпосередньо до департаменту житлового господарства Вінницької міської ради: 59-52-19.

Чому вода потрапляє у квартири мешканців та хто у цьому винен?

На аварійно-диспетчерський відділ ЖЕО почастішали дзвінки з випадками, коли під час дощу вода потрапляє в квартири мешканців...

«Житлово-експлуатаційне об’єднання»  запрошує голів ОСББ до співпраці

«Житлово-експлуатаційне об’єднання» – це нова компанія на ринку управління житлово-комунальним комплексом...

Не допускайте перевантаження електромережі! Подбайте про свою безпеку!

Із настанням осіннього періоду диспетчерська служба «ЖЕО» фіксує збільшення звернень щодо аварійних ситуацій,...

Спільними зусиллями зможемо відновити благоустрій кожного двору!

Працівники «ЖЕО» спільно з іншими представниками комунальних підприємств виконували ремонтні роботи по відновленню...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up