Коронавірус у Вінниці: як міська рада убезпечує громадян

Станом на 16 квітня у Вінниці лабораторно підтверджено 119 випадків COVID-19, з них четверо – діти. У Вінницькій області – 279 випадків коронавірусу. Також значна частина захворілих – це лікарі та медичний персонал, адже спалах хвороби у Вінниці розпочався в одному з пологових будинків міста, де захворіла медсестра.

Саме тому Вінницька міська рада ще на початку карантину зібралась на позачергове засідання сесії для вирішення нагальних питань з протидії поширення коронавірусу у місті. Проте явка депутатів на засідання 18 березня була доволі низькою – з 54 депутатів на засідання з’явились лише 37, проте, як зазначено в протоколі сесії, 15 депутатів не прийшли з поважних причин, один – з невідомих. Відсутніми були Олег Алекса, Андрій Андреєв, Людмила Ваколюк, Володимир Васільєв, Борис Гросман, В’ячеслав Заремба, Людмила Кондратюк, Дмитро Мира, Олександр Парвадов, Олександр Ревунов, Тетяна Тихонюк, Ігор Ткачук, Олександр Третяк, Дмитро Уманець, Віктор Шеншин та Світлана Ярова. При цьому Володимира Васільєва (ПП «Вінницька Європейська стратегія») попросив покинути засідання особисто міський голова, зауваживши при цьому, що депутат перебуває у групі ризику, оскільки йому 78 років.

На сесії були присутні лише депутати, представники департаментів, міський голова та секретар ради. Пряму трансляцію вів телеканал «ВІТА», інших же журналістів пресслужба міської ради попросила дивитись сесію онлайн. Пересічних громадян на засіданні не було, що є цілком звичною для Вінницької міської ради ситуацією, адже навіть до карантину потрапити на сесію міськради було складніше, ніж на режимний об’єкт. На 51 позачергову сесію не пустили нікого з відвідувачів. Попри це не усі депутати та інші присутні були в масках, що видно на фото.

Відповідальністю на фоні колег вирізнявся Василь Паненко – депутат від ВО «Свобода» та водночас головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Він та ще декілька присутніх на засіданні були не лише у масці, а й у одноразових рукавичках. 

Зібратись для розгляду проєктів рішень, що були винесені на позачергову сесії міської ради, встигли лише 3 з 7 постійних депутатських комісій – комісія з  питань законності, депутатської діяльності і етики; комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку; а також комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Принаймні протоколи тільки цих комісій були опубліковані на сайті міської ради.

Загалом на позачерговому засіданні розглядали 4 нагальні питання:

  1. Про затвердження Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру та ліквідації їх наслідків на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2024 роки. 
  2. Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби. 
  3. Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, затвердженої рішенням міської ради від 27.12.2019 № 2076. 
  4. Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2019 № 2077. 

«Програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру» є, мабуть, найкоротшою програмою міськради і водночас у контексті останніх подій – найважливішою, адже окреслює основні засади для вирішення комплексу завдань для попередження виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру, державного, регіонального та місцевого рівнів та ліквідації їх наслідків на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади. Програмою передбачено забезпечення населення засобами захисту, одягом, харчуванням, медикаментами, наданням медичних послуг, засобами тимчасового розміщення тощо, забезпечення дезінфікуючими та захисними засобами для санітарної обробки приміщень житлового, соціального та іншого призначення, а також забезпечення спеціальними засобами та обладнанням, необхідними матеріалами, в т.ч. паливно-мастильними, засобами захисту, харчуванням, медикаментами підприємств, установ, організацій, військових частин, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України.

За це питання порядку денного одностайно проголосували усі присутні депутати.

Наступним рішенням міська рада рекомендувала у період карантину підприємствам, установам, організаціям незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та господарювання, галузевої належності на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади запровадити гнучкий режим робочого часу або режим дистанційної роботи для деяких категорій працівників (переважне право надати вагітним жінкам, працівникам, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, працівникам похилого віку та особам з інвалідністю тощо). За дане рішення проголосували 37 депутатів, не проголосував Олександр Чернега (ПП «Вінницька Європейська стратегія»).

Наступні два питання стосувались фінансового забезпечення карантинних заходів та підтримки медичних установ міста для їх ефективної боротьби з поширенням коронавірусу. Для цього необхідно було внести зміни до бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Так, було збільшено видатки по галузі «Охорона здоров’я» на 48 млн грн для забезпечення посиленої готовності медичних закладів до роботи та надання необхідної медичної допомоги мешканцям громади в умовах поширення коронавірусу. Як зазначив на засіданні міський голова Сергій Моргунов, рішенням міської ради передбачено кошти для закупівлі 2000 експрес-тестів на коронавірус, 1000 швидких тестів на грип, також 12000 комплектів медичного одягу для лікарів-інфекціоністів, 20 костюмів високого захисту вартістю 27,0 тис. грн за один костюм, 350 літрів антисептичних засобів для рук та 400 літрів дезінфікуючих засобів для приміщень.

Передбачено і фінансову підтримку 439 працівників інфекційного відділення міської клінічної лікарні № 1, відділень невідкладної допомоги, приймальних та реанімаційних відділень міських лікарень – по 5000 грн лікарям, по 3000 грн медсестрам і молодшому персоналу – по 1500 грн.

За рішення про зміни до бюджету проголосували усі депутати, за зміни до Програми соцекономрозвитку не голосували двоє депутатів – Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина») та Олена Лепей (ПП «Опозиційний блок»).

На цьому порядок денний позачергової 51-ї сесії Вінницької міської ради було вичерпано. На завершення міський голова ще раз закликав усіх зберігати спокій та дотримуватись карантинних заходів.

Після позачергової сесії 18 березня депутати не збирались на засідання комісій або ж на чергову сесію, яка традиційно у Вінниці відбувається останньої п’ятниці кожного місяця, а отже, мала б відбутись 27 березня. Чи відбудеться чергова сесія 24 квітня, наразі невідомо.

А що ж  у цей час роблять депутати Вінницької міської ради? Ми вирішили дослідити, промоніторивши їх сторінки у Фейсбук.

Так, депутат Роман Андронійчук  (ПП «Вінницька Європейська стратегія») продовжує свою активну депутатську  діяльність, але чомусь з’являється на зустріч з місцевими активістами без маски та рукавичок, попри те, що закликає вінничан приєднуватись до діяльності Спецфонду «СтопВірус».

Депутатка Алла Власюк («БПП «Солідарність») спільно з колегою з обласної ради активно допомагають лікарям та поліцейським.

Депутатка Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина») проводить розслідування і критикує міську владу щодо її дій у часи пандемії.

Вадим Кудіяров, який позиціонує себе останнім часом більше з ГО «Гідність нації», аніж з політсилою, що його висувала, а саме ВО «Батьківщина», розповідає про допомогу лікарям, яку надала дана громадська організація.


 

Володимир Онофрійчук («БПП «Солідарність») спільно з підприємцями бере під опіку пенсіонерів, малозабезпечених та людей з інвалідністю та постачає їм продуктові набори. Також спільно з КЗ «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» виготовляє захисні спеціалізовані маски для лікарів з Вінниці та області.

Василь Паненко (ВО «Свобода») як депутат і головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні розповідає, як правильно носити маску і берегти себе від коронавірусу. 

Олег Стукан («БПП «Солідарність») також співпрацює з лікарнями Вінниці і передає допомогу на потребу лікарів.

Чим займається решта депутатів, зважаючи, що точно не відвідують депутатські комісії, адже відповідні протоколи відсутні на сайті міської ради, невідомо. Можемо лише сподіватись, що вони працюють на благо громади.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

Коментарі (0)
Карти розкриті: хто боротиметься за депутатські місця у Вінницькій міській раді?

6 жовтня завершилась реєстрація кандидатів у місцеві ради по всій Україні і стало відомо, хто боротиметься за 54 депутатські...

      Дізнатись більше про звіти місцевих депутатів: Про що має звітувати місцевий депутат? Які...

Як звітують депутати Вінницької міської ради?

За результатом моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»   про свою депутатську...

8 вересня у Вінниці розкажуть, які практики звітування використовують депутати міської ради і хто з них не прозвітував за...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

10:02 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 30 жовтня, які ви могли пропустити 09:04 Рекорд COVID: + 8 752 хворих в Україні. Скільки на Вінниччині на 31 жовтня? 08:51 Сьогодні вітайте Луку та Марину. Історія, традиції та забобони 31 жовтня 21:01 Народні рецепти: найкращі продукти для боротьби із застудою Від читача 15:09 Набрав чинності додатковий протокол до Конвенції про e-CMR 19:29 З понеділка на ділянці по Київській перекриють рух. Що там робитимуть? 18:18 Хвороба повернулася у вигляді раку головного мозку. Триває збір коштів на лікування вінничанки 17:54 Канікули закінчуються. Як вчитимуться на карантині в Вінниці та області? 17:17 Тест: наскільки добре ви знаєте вінницькі вулиці? stars 17:09 Через епідемію корона вірусу вінницька обласна дитяча лікарня закриває поліклініку 16:11 На Вінниччині виділили понад 13 мільйонів гривень на підтримку молодіжного скаутського руху (Пресслужба Вінницької обласної Ради) 16:05 На «зебрі» в Ямполі водій Mercedes збив 12-річну дівчинку. Перші подробиці 14:58 Три смерті за добу від коронавірусу на Вінниччині: цифри по районах 14:00 Зебра Тіра не дочекалась нареченого в Подільському зоопарку. Тварина загинула 12:40 В Україні оновили зони карантину. Куди потрапила Вінниця та область? 12:01 Лобове зіткенння: водій ВАЗу на зустрічній врізався у Ниву. Двоє людей загинули 11:39 Ходунки, палиці та візки. У Вінниці почне діяти прокат засобів реабілітації 11:04 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 29 жовтня, які ви могли пропустити 10:43 Місцева влада — сервіс для бізнесу. У Вінниці ухвалили нову програму підтримки 10:30 На апаратах штучної вентиляції легень та кисневій підтримці знаходяться 460 вінничан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up