Чи може людина на візку потрапити на прийом до сімейного лікаря?

В Україні у самому розпалі реформа медицини. На разі відбувається реформування первинної ланки – українці укладають декларації з сімейними лікарями і, що важливо, можуть обрати будь-якого сімейного лікаря, що зареєстрований на порталі E-health, незалежно від місця приписки, а виходячи із принципів – близькості розташування лікарні та довіри до конкретного лікаря. Тому доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором, адже центри первинної медико-санітарної допомоги є першою ланкою на шляху отримання медичної допомоги.

Саме тому Громадський Ревізор спільно із нашим експертом з ГО «Гармонія» Сюзанною Жуковською завітав до Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, щоб побачити чи може людина на візку вільно відвідати сімейного лікаря.

Біля входу до реєстратури є пандус, яким хоча і можна скористатись, але не без допомоги, так як поручні на ньому відсутні, а через коротку довжину, кут нахилу пандуса є завеликим.

фото 1

Біля заїзду на пандус є спеціальний дзвінок для виклику персоналу і отримання допомоги. Ми його протестували, дзвінок працює і персонал дійсно виходить на допомогу.

фото 2

На першому поверсі знаходиться стійка реєстратури, яка відповідає вимогам щодо висоти та є доступною для людей на візку.

фото 3

Якщо записатись до лікаря людина на візку ще зможе, то потрапити на прийом до лікаря самостійно – ні, адже усі кабінети лікарів розташовані на другому та третьому поверсі, а ліфта немає.

В лікарні нещодавно переобладнали два приміщення під вбиральню для людей на візках – біля реєстратури та в адміністративному корпусі, хоча їх ще не встигли обладнати відповідними табличками, проте персонал люб’язно показує, де саме вони знаходяться.

фото 4

В туалеті є поручні, але вони статичні з обох сторін, що не відповідає нормам і через це туалет виявляється зовсім не доступним для людей на візках.

фото 5

В адміністративному корпусі, де розташований другий туалет для людей з інвалідністю, перешкодою для доступу до нього є сходинки перед ним… тому без сторонньої допомоги дістатись до нього немає змоги.

фото 6

В середині туалет є не більш доступним, ніж ззовні. Дзеркало розміщене дуже високо і побачити своє відображення людина на візку не зможе. Дозатор для мила, теж чомусь розміщений зависоко. Сам туалет має таку ж саму помилку, яка і в першому приміщені – статичні поручні, які заважають ним скористатись.

фото 7

фото 8

До флюрографічного кабінету, що знаходиться в підвальному приміщенні лікарні, веде довгий і стрімкий пандус, яким людина на вузькому візку, як наприклад у нашого експерта, не зможе з’їхати вниз. Попри те, його можна переробити, зробивши поручні та замурувавши сходинку посередині пандусу.

фото 11

На жаль, інші приміщення лікарні теж є недоступними для людей на візках. Попри нещодавню реконструкцію сходів, але пандуси біля них відсутні. Як пояснили нам представники лікарні, їх не зробили за браком коштів.

фото 9

фото 10

Шкода, що нам так і не вдалось потрапити в середину приміщень лікарні без сторонньої допомоги через відсутність чи то пандусів, чи ліфтів. Проте наша команда разом з експерткою з ГО “Гармонія” – Сюзанною Жуковською – готує корисні рекомендації для адміністрації закладу та практичний семінар з основних правил інклюзивності.

Матеріал підготовлений ГО “Центр громадської активності “Результат” в рамках реалізації проекту «Громадський Ревізор стартує з лікарень Вінниці» за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Коментарі (0)

 ГО «Центр громадської активності «Результат» у межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація...

У середу, 13 грудня, о 11:30 відбудеться пресконференція «Результати проведення прийому громадян депутатами Вінницької...

ГО «Центр громадської активності «Результат» у межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Як вінницькі депутати відвідували сесії та комісії у 2022 році

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up