Чи говоритиме «Малахітовий носоріг» виключно українською?

У вінницькому туристичному клубі «Меркурій» 16 грудня пройшов щорічний всеукраїнський поетичний конкурс «Малахітовий носоріг». Цього року, носорога зі справжнього конголезького малахіту, здобув поет Володимир Ковальчук (м. Житомир).

Організатори і незмінні ведучі конкурсу: Андрій Стебелєв і Леонід Борозенцев.

Боротьба, за звання переможця й статуетку носорога, проходила в 2 тури. Першим був – вільний мікрофон, де зареєстровані учасники читали свої вірші. Потім журі у складі: Сергій Татчин, Юлія Броварна, Віталій Борецький, Наталка Доляк – обрали десятку кращих з почутих авторів, які й пройшли до другого туру.

Але який же конкурс і без «шкандалю», а тим більш всеукраїнський «Малахітовий носоріг», з 17-річною історією існування. Ошелешила усіх присутніх заява Наталки Доляк, що авторів, які читали російськомовні тексти, двоє членів журі принципово не розглядали на проходження до другого туру.

«Хоча списки фаворитів у чотирьох членів журі практично збіглися, але я і Сергій Татчин принципово не брали до уваги російськомовні тексти, я взагалі їх навіть не слухала» – сказала голова журі Наталка Доляк, оголошуючи десятку авторів, які мали змагатися у другому турі.

І коли колишній редактор газети РІА Євген Фролов перед тим як читати свої вірші, скромно вибачився за те, що вони написані російською, то Наталка Доляк зауважила, що за це непотрібно вибачатись, бо це вибачення має вигляд провокації.

Після РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ та з початку війни на Сході України, багато авторів свідомо почали більше писати українською. Кажуть, що кордон країни знаходиться там, де кінчається мова її народу. Як би там не було, але вперше за багато років на всеукраїнському конкурсі «Малахітовий носоріг – 2017» перемогла україномовна поезія. І це дає надію, бо переможця з 10 фаворитів обирали усі присутні, шляхом голосування вхідними квитками.

Більше фото тут: «Малахітовий носоріг – 2017»

Коментарі (14)
  • Svitlana Poludnenko

    Плюст мінуси  на розсуд модератора сайту!!!! Правлять , як їм потрібно.Вперше з таким зустрічаюсь
  • Oleh Ratnikov

    Що сталось те сталось,а загалом - це була максимальна неповага до поетів, не важливо якою мовою вони читали, члени журі мабуть обпилися "пивка" бо твереза людина наврядчи з вихвалянням сказала, що  даже не слухала вірші російскою мовою принципово. Це було не професійно і необачливо. А можливо це дійсно були справжні патріоти української мови та їх прибічніки да Сашко Обрій....
  • Oleh Ratnikov

    Що сталось те сталось,а загалом - це була максимальна неповага до поетів, не важливо якою мовою вони читали, члени журі мабуть обпилися "пивка" бо твереза людина наврядчи з вихвалянням сказала, що  даже не слухала вірші російскою мовою принципово. Це було не професійно і необачливо. А можливо це дійсно були справжні патріоти української мови та їх прибічніки да Сашко Обрій....
  • Katerina Kirilenko

    Опять пропустила шоу. Зі статті дізналася про існування Наталки Доляк (поетки чи письменниці). Яка разом з розпіареним Татчиним робить піар на українській.

    Шкода, не було поезії угорською чи мовою тумба-юмба... Не понятно, проте який когнітивний дисонанс!
  • Елена Коваленко

    Пані Доляк сама зробила провокацію. Серед авторів було багато людей, які пишуть і українською, і російською. І якщо б правила були озвучені раніше, всі прочитали б україномовні твори. не говорячи вже про те , що пані Доляк взагалі нікого не слухала - вона пила пиво, голосно сміялась, а потім заявила - я нікому нічого не винна. Так не винна, але тоді - не сідай в журі і не встановлюй правила без попередження. А якщо ж в же ти в журі, і , як я зрозуміла маєш вплив на інших членів журі ( або ви  були головою), то вибачте - винні, бути як можна більше об'єктивними, слухати,  горло не драти. Ми що боремося з російською мовою чи за українську мову. Або може згадаємо  часи Другої світової, коли гнобили вчителів німецької. Пані Доляк попередила, що вона може жорстко і ще більш жорстко. Але і ми можемо жорстко. Неприємно, що така відома особа так спотворила конкурс. Я особисто махнула рукою - намисто вигуляне, вірші читані, а задоволення від багатьох віршів було супер. Деякі я слухала, затамувавши подих, зовсім не розуміючи як при цьому можна взагалі голосно говорити. На конкурсі завжди були і російські, і українські вірші. І якби ми не боролися за свою державну мову ( і це дуже правильно), але ця боротьба ніяк не заперечує наявність російськомовних гарних віршів, авторів, російськомовної поезії взагалі.  А щодо переможця. Для мене - це Світлана Шарчук. А переможець був дуже цікавим, але для мене - це не поезія.

    Елена Коваленко reply Елена Коваленко

    І ще, серед російськомовні творів були дуже достойні, цікаві. Фантом сердца, например.
Вінницькій ГО «Гармонія» виповнилося 22 роки!

Вінницькій ГО «Гармонія» 18 березня виповнилося 22 роки! ГО «Гармонію» знають і шанують не тільки...

Презентація книги поезій «Васи́льки» Ірини Зелененької

         На базі освітнього хабу «NotBox» кафедри української літератури Вінницького...

Калитко, Каданов, Куценко – поезія та пісні над вінницькими дахами

         У п’ятницю, 8 липня, я побував на благодійних поетичних читаннях Катерини Калитко,...

Покоління скалічене російською мовною пропагандою

        На мою думку, у теперішніх реаліях, саме мова є однією з ознак поваги й підтримки української...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:49 Сьогодні з іменинами вітаємо Ірину та Галину. Історія, заборони та прикмети 16 квітня 08:10 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 08:00 Вакансії в Україночка, Грош, Green cool та 89 актуальних пропозицій роботи у Вінниці 21:01 Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися Від читача 18:18 Оператор морського дрону СБУ: “Sea Baby” можуть обнулити цілий флот ворога (Відео) 20:14 Писанкарство на Поділлі: які орнаменти переважали у наших предків 19:43 Чи є денні стаціонари у вінницьких лікарнях, і чи платні в них послуги? Ми дізналися 19:05 Як обрати «свого» фахівця з психічного здоров'я: поради від ветеранського простору 18:20 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 18:12 У Вінниці врятували пацієнтку від раптової серцевої смерті play_circle_filled 18:01 Оперативне командування «Захід» очолив генерал Шведюк. Він уроджениць Шаргородщини photo_camera 17:33 Небезпечні вчителі: у Вінниці інструктори навчали водінню без документів та п'яними 16:31 «Інструктор не попередив, що в РПГ знято запобіжник». Непроста історія незрячого воїна-добровольця 16:20 Альпійські шале як вдала інвестиція: 22% річних в євро (Новини компаній) 16:04 Молодь Вінниці запрошують на майстерклас з соломоплетіння 15:08 Анатолій Бондар таки з'явився в суді. Дізнались, який запобіжний захід йому обрали 13:37 Чи зменшилися затори на перехресті Скалецького-Коріатовичів-Зодчих. Опитування 12:35 «Відібрали у нас місце для відпочинку». На ВПЗ скаржаться на дії футбольного клуба «Нива-В» photo_camera 12:23 Жахлива аварія біля Немирова: стали відомі імена трьох загиблих 16, 20 та 23 років play_circle_filled photo_camera 12:00 Де смачно пообідати у Центрі Вінниці: огляд бізнес-ланчів і не тільки (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up