Як відрізнити COVID-19 від сезонної алергії, грипу, застуди чи астми: 17 відмінностей

Як відрізнити COVID-19 від сезонної алергії, грипу, застуди чи астми: 17 відмінностей
  • В Україні зростає кількість випадків захворювання на COVID-19. За інформацією Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, протягом минулої доби в області зафіксували 364 випадки захворювання, в тому числі 58 випадків серед дітей.

Як повідомляють в обласному департаменті охорони здоров’я та реабілітації, наразі на стаціонарному лікуванні перебуває 496 пацієнтів, 20 з яких з підозрою на COVID-19. В реанімаційному відділенні маємо 21 пацієнта. Всього по області хворіє 5108, амбулаторно лікуються 4602 пацієнтів.

Також у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, захворюваність склала 351,8 випадків на 100 тис. нас. та є на 32,8 % нижче базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 5 тисяч 428 людей, серед захворілих 2 тисячі 217 (40,8 %) дітей. Таку інформацію оприлюднили на сайті ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб».

Симптоми COVID-19

Варто зазначити, що основними симптомами COVID-19 є висока температура, втома, кашель і задишка. Алергія має більш хронічні симптоми та завжди супроводжується чханням, хрипами та кашлем. Для грипу характерні симптоми, подібні до COVID-19, наприклад лихоманка та біль у тілі, але зазвичай грип не викликає задишки.

Відео дня

Якщо у вас нежить або сверблять очі, це не обов’язково означає, що у вас COVID-19. Але якщо ви кашляєте, швидко втомлюєтеся, відчуваєте задишку, а от смаку чи запахів не відчуваєте, імовірність того, що ви захворіли на COVID-19, підвищується. Крім того, це також може бути сезонний грип.

Як захиститися від COVID-19, застуди та грипу

По-перше, потрібно пройти курс вакцинації від COVID-19 й обов’язково оновлювати щеплення кожні пів року. По-друге, щороку варто проходити щеплення від грипу. По-третє, треба дотримуватися таких базових правил безпеки:

  • уникайте тісного контакту (в межах 2-ох метрів) з усіма, хто хворіє або має підозрілі симптоми.
  • дотримуйтеся дистанції з іншими (приблизно 2 метри), коли ви перебуваєте в закритих громадських місцях (особливо, якщо ви не пройшли повного курсу вакцинації).
  • носіть захисну маску для обличчя в закритих громадських місцях, якщо ви перебуваєте в приміщенні з великою кількістю людей із COVID-19 (наприклад, у лікарні), незалежно, вакциновані ви чи ні.
  • часто мийте руки з милом протягом принаймні 20 секунд або використовуйте дезінфікувальний засіб для рук на спиртовій основі, що містить не менше 60% спирту.
  • уникайте багатолюдних закритих приміщень.
  • прикривайте рот і ніс ліктем або серветкою під час кашлю чи чхання.
  • не торкайтеся своїх очей, носа та рота.
  • щоденно очищуйте та дезінфікуйте поверхні, яких ви постійно торкаєтеся (дверні ручки, вимикачі світла тощо).

Як можна запобігти алергії

Найкращий спосіб запобігти сезонній алергії — уникати відомих вам тригерів. Якщо у вас алергія на пилок, залишайтеся в приміщенні з закритими вікнами та дверима, коли вміст пилку в повітрі високий. Також вдома можна встановлювати системи для очищення повітря.

Також правильне застосування маски для обличчя може забезпечити певний захист від сезонної алергії. Маски можуть захистити від більших частинок пилку, однак дрібніші частинки все одно зможуть проникнути через маску. Також важливо прати маску після кожного використання, оскільки вона може містити частинки пилку.

Якщо ви вважаєте, що у вас можуть бути ознаки COVID-19 чи інших захворювань, зверніться до свого лікаря/ки. Пам’ятайте, що дотримання профілактичних заходів допоможе вам зберегти здоров’я.

 

Читайте також:

За скільки часу до вінничан має приїхати швидка: відповідь медиків

«Легких операцій не буває»: вінницький хірург Олег Гончаренко уже 27 років рятує людей

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up