В Україні виготовлятимуть хірургічні імплантати з титану та PEEK методом 3D-друку (Новини компаній)

В Україні виготовлятимуть хірургічні імплантати з титану та PEEK методом 3D-друку  (Новини компаній)

Вінницька Лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування та Центр металевого друку 3D Metal Tech (м.Київ) налагодили процес виробництва імплантатів із титану.

Медицина з її потребами в індивідуалізованих, біосумісних, стерильних пластикових та металевих компонентах, є однією з найперспективніших та багатообіцяючих галузей застосування 3D-друку. Хоч факт цей часом сприймають як наукову фантастику, та медицина вже активно й успішно користується перевагами адитивного виробництва. З року в рік, день до дня спеціалістам вдається розробити все більшу кількість виробів і прототипів та досягти вищої якості їхнього функціонування.

Медичний 3D-друк — адитивні технології — це компонент персоналізованої медицини, важливий напрям розвитку медицини як такої, та можливість запропонувати пацієнтам найякісніші з можливих варіанти лікування, які суттєво покращать якість життя. Швидкість та простота змін дизайну проєктованого виробу, можливість передбачити кінцевий результат — це неоціненні переваги адитивних технологій, на рівні з економією витрат та кращими ефектами для пацієнтів. 

І це все — сьогодення, в якому є не лише технології, але й ті, хто знається на них. Є також пацієнти з потребами, які тепер можна задовольнити без довгих очікувань та вимушених мандрів за кордон. Складні геометричні форми, високий рівень точності, скорочення фінансових витрат, економія часу, найкращий клінічний результат — всі ці переваги втілюють для українців спеціалісти Центру металевого друку «3D Metal Tech» (м.Київ) та Вінницької лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування, де вже опанували та продовжують вдосконалювати методи 3D-друку металу та PEEK.

Розуміючи вагу та актуальність згаданих питань, лізингова компанія «УЛФ-Фінанс» фінансувала придбання найсучаснішого 3D-принтера Concept Laser M2 — неабиякий внесок у розвиток української медицини та підтримка молодих спеціалістів та науковців, зокрема Центру «3D Metal Tech», де безпосередньо втілюватимуть найсміливіші та найскладніші завдання хірургів методом металевого друку, спрощуючи пересічному українцеві доступ до сучасної медицини. 

Водночас світові тенденції з поширення 3D-друку PEEK, популяризацією якого в Україні опікуються експерти Лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування, все більше цікавості  викликає питання поєднання PEEK та титану, адже кожен із них має як переваги, так і недоліки, збалансувати які вдасться саме поєднанням матеріалів. Необхідне лише досконале налагодження виробничого процесу для створення ще більш точних виробів, що враховують потреби організму конкретного пацієнта. Так, PEEK дозволяє створити менш жорсткі (у порівнянні з титаном) структури — наблизити до природних, що притаманні організму людини. У такий спосіб покращується процес адаптації імплантатів із живими тканинами, зменшується навантаження. Також PEEK, або титан + PEEK, є доцільним варіантом вибору при діагностиці та лікуванні онкозахворювань. 

Олександр Кощеєв
Олександр Кощеєв

З огляду на всі ці думки, погляди та ідеї, що їх ми вам переповідаємо зі слів таких спеціалістів, як Кощеєв Олександр (голова наглядової ради «УЛФ-Фінанс»), Головенько Ярослав (директор Центру «3D Metal Tech»), Ліхіцький Олексій Михайлович (керівник Лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування) та Ліхіцький Олексій Олексійович (спеціаліст Лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування), неважко зрозуміти перспективи.

Персоналізована медицина розвивається та еволюціонує з акцентом на тому, що один розмір/метод не може підійти всім та кожному — зокрема, імплантати мають бути адаптовані до індивідуальних потреб пацієнта — ось кінцева мета спільних дій Лабораторії для вивчення екто- та ендопротезування методом 3D-технологій та київського Центру 3D Metal Tech. Тож можемо сподіватися, що вже невдовзі зерно, посіяне в перемовинах провідних молодих експертів із медичних 3D-технологій, зійде та даватиме бажані результати: усі передумови, починаючи від людського потенціалу, завершуючи технічними потужностями, уже доступні тут і зараз.

Поступово та досить впевнено технології візуалізації в поєднанні з можливостями 3D-друку титану та PEEK збільшуватимуть кількість альтернатив традиційним стандартним імплантатам, і розвиток технологій 3D-друку в Україні набуватиме все більших масштабів, популярності та перспектив.

Цікаві факти

1. Останнім часом усе більш використовуваним стає перспективний матеріал PEEK, що є цікавим насамперед ортопедам та щелепно-лицевим хірургам. PEEK чудово підходить для виготовлення імплантатів з огляду на його сприятливі біомеханічні властивості, радіопрозорість, сумісність з МРТ та хімічну інертність. PEEK вже зарекомендував себе в хірургії хребта для виготовлення для фіксації міжхребцевих кейджів та вдало поєднується з іншими матеріалами для фіксації переломів та протезування (наприклад, штучних тазостегнових суглобів). Різноманітні дослідження, проведені з використанням PEEK для реконструкції складних щелепно-лицевих дефектів та дефектів кісток черепа, показують відмінні післяопераційні естетичні та функціональні результати. Відповідно, це прийнятний біо- та алопластичний матеріал для проведення реконструктивних та ортопедичних операцій із прогнозованим клінічним результатом. 
​​​​​​

2. Донедавна імплантати з PEEK можна було виготовляти лише традиційними субтрактивними методами, що полягали у використанні блоку з матеріалу PEEK, якому поступово надавали кінцеву форму. Задля такого процесу потрібно було використовувати токарні, фрезерні та шліфувальні станки. Окрім того, була й потреба в додатковій постобробці. Зрозуміло, що виготовлення кінцевого продукту [імплантату] за таких умов потребує чималих часових витрат та передбачає утворення численної кількості залишкового матеріалу, що зумовлює здорожчення.

3. Технологічні досягнення сьогодення пропонують 3D-друк пластику PEEK, завдяки чому можна створювати імплантати різноманітних форм та конструкцій. Це зумовлює численні переваги для хірургічних напрямів медицини.

4. PEEK є перспективним матеріалом для хірургії та травматології, проведення реконструктивних операцій, адже надає можливість орієнтуватися на індивідуальні особливості конкретного пацієнта, відтворити складні структури імплантатів із необмеженою геометрією. І все це відбувається швидше, із меншими витратами матеріалу та відповідною фінансовою економією, чого не вдавалося досягнути традиційними методами фрезерування.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поради для чоловіків: як незвично відсвяткувати день 8 березня 19:25 Вінницький боксер Богачук зазнав сенсаційної поразки нокаутом. ВІДЕО play_circle_filled 19:00 У Лісопарку затримали 30-річного вінничанина з прекурсором амфетаміну 18:00 Подкаст «Тут така тема»: говоримо про те, чому батьки обирають для дітей домашню освіту stars Від читача 22:36 Чому Мери закликали керівництво держави збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів? 17:06 У Вінниці триває реконструкція Палацу дітей та юнацтва. Що вже зробили? 16:46 У січні зарплата на півтори тисячі гривень менша, ніж була у грудні. Кому підвищили платню, а кому «урізали»? 16:15 «Культурна ідентифікація». Чому вінничанка вирішила заспівати 120 народних пісень і де їх почути? play_circle_filled photo_camera stars 16:02 Землю накриє потужною магнітною бурею: завтра треба поберегтися 15:25 Замість світлофорів перед Староміським мостом буде коло. Як вам така ідея? play_circle_filled stars 15:10 Вакцинація від COVID-19: на Вінниччині вже 440 людей зробили щеплення 14:01 Тривалі вихідні на 8 березня: як у Вінниці працюватимуть лікарні 12:51 Вінницьких школярів розпускають на весняні канікули. Коли повернуться? 12:41 Річну ціну на газ встановлять з 1 травня. Чого чекати вінничанам? 12:05 Вінницька область на межі занесення в «червону» зону — Степанов play_circle_filled 11:19 Бійка на Поділлі, Степанов у Вінниці та інше важливе за 4 березня на 20minut.ua 10:40 13 летальних та 816 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах 10:03 ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» і фонд «Гармонія» забезпечили антисептиками лікарні Вінниччини (Новини копаній) 10:00 У Вінниці чоловік провалився в Південний Буг під лід. Рибалку передали медикам photo_camera 09:20 У цей день вітайте Віктора та Розалію. Історія, заборони і прикмети 5 березня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up