Що робити, якщо захитує в транспорті. П'ять порад для дітей та дорослих

- Не всім легко вдаються далекі поїздки. Найбільше страждають люди зі слабким вестибулярним апаратом. Їх нудить та починає сильно боліти голова.
- Що робити, якщо вас захитує у транспорті, а їхати треба?
За рівновагу та відчуття у просторі відповідає орган, розташований у внутрішньому вусі. Заплутує апарат, коли очима ви бачите рух, а тіло не рухається. Це і викликає болі та нудоту. Журналісти УНІАН дали поради від захитування для дітей і дорослих.
Що робити, якщо захитує в транспорті: поради для дітей і дорослих
- Виберіть правильне місце в салоні. Сідайте ближче до водія — там сидіння менше «трясе». Сідайте обличчям в напрямку руху автобуса. Вибирайте місця під відкритим вікном або кондиціонером, оскільки свіже повітря корисне при заколисуванні.
- Не їжте щільно перед поїздкою. Але і на голодний шлунок їздити не потрібно. Ідеально — з'їсти легкий перекус за 3 години до поїздки. Також не варто вживати алкоголь, оскільки нетверезих захитує сильніше.
- Візьміть в дорогу деякі продукти. Зняти нудоту допомагають м'ятні цукерки, жуйка, імбир, цитрусові. Ці продукти потрібно повільно жувати і довго тримати в роті — так можна зняти блювоту. Також для полегшення самопочуття можна набрати в рот негазовану воду, прополоскати і виплюнути.
- Обдуріть вестибулярний апарат. Переминайте ноги з носка на п'яту, або пройдіться по салону. Вестибулярний апарат зрозуміє, що ви рухаєтеся, і захитування пройде.
- Купіть таблетки від захитування. Аптеки пропонують великий асортимент різних засобів від захитування. Якщо ви берете таблетки для дитини — уточніть це у фармацевта, оскільки не всі препарати можна приймати дітям.
Читайте також:
Як діяти та куди звертатися. У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»
Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Zesraka Zelena