Медитація у сучасному світі (Прес-служба «Вінницький обласний центр Шрічинмоя»)

Одного разу голова однієї з Європейських країн, вибачаючись за своє невелике запізнення на зустріч, відповів, що займався медитацією. Він  робить це регулярно, а особливо перед прийняттям важливих рішень, які стосуються благополуччя держави та її жителів. Така відповідь, безумовно, задовольнила і порадувала присутніх. Ця історія надихнула на думку - а якою стала б наша країна і які рішення приймалися нашими законотворцями, коли б вони виділили трішечки часу для занять медитацією, концентрацію своїх думок на єдності країни, благополуччі громадян. Можливо у владних структурах, громадах по всій Україні з’явилися б спеціальні кімнати для роздумів, молитов і медитацій. В цей час на думку приходить вислів «Повнота життя в тому, щоб мріяти і втілювати ці неймовірні мрії в життя».

Медитація у сучасному світі (Прес-служба «Вінницький обласний центр Шрічинмоя»)

Якщо казати про медитацію на сьогоднішній день, то слід відмітити, що ця універсальна практика давно вийшла за межі всіх конфесій та релігій та використовується в психології як метод врегулювання конфліктів, в педагогіці та мистецтві для відкриття творчих здібностей учнів, в фізичній культурі та військовій справі для досягнення витривалості, а медицині та реабілітації для розвантаження психоемоційного стану пацієнта. 

У сучасному світі медитують співробітники ООН, Європарламенту, урядів, топ-менеджери корпорацій, співробітники Google та Apple. Також медитація використовується для реабілітації постраждалих від насильства, ветеранів війн, військових АТО, для підготовки солдатів в арміях, у школах. У США та Великобританії у школах, де проводиться медитація, знижується рівень насильства і злочинності, підвищується успішність і відвідуваність. Не говорячи вже про розвиток творчих здібностей, лідерських якостей, самодисципліни. Медитація, безумовно, гармонізує внутрішній і зовнішній світ людини , приносить радість і спокій. 

В наш час в аеропортах по всьому світі організовують кімнати для медитації та йоги. У вихідні дні ви можете зустріти групи людей, які медитують у парку. А будь-який ваш знайомий або колега може виявитися «сусідом по килимку» на курсі медитації. На Сході медитація відома вже багато століть. У минулому вона використовувалася лише, як духовна практика, але сьогодні все частіше застосовується для самовдосконалення, саморегуляції та оздоровлення.

Всього століття назад йога і медитація стали активно поширюватися у західному світі. Одного мудреця запитали: «чого людина може досягти, практикуючи медитацію?», відповідь була дуже проста - в цьому світі немає нічого недосяжного для практикуючого медитацію. Безліч досліджень підтвердили той факт, що заняття медитацією зміцнюють психологічне здоров`я. Медитація знижує рівень тривожності, фобій і страхів, сприяє встановленню внутрішнього контролю і більш позитивному сприйняттю стресів. Саме тому в даний час люди звертаються до медитації частіше в цілях зміцнення і збереження психічного і фізичного здоров`я.

Протягом останніх десятиліть проводяться сотні медичних досліджень з метою вивчення змін, які відбуваються у мозку під час медитації, а також, як змінюється фізичний, психічний стан людей, які регулярно практикують медитацію. Дослідження показують, що медитація збільшує товщину відділів кори головного мозку, які відповідають за оперативну пам'ять, увагу, сенсорну обробку інформації. Медитація допомагає впоратися із залежностями. Особливо це стосується дітей і молодого покоління з їх тотальною залежністю від Інтернету та комп’ютерних ігор. Зазвичай перші хвилини нового дня ми звикли витрачати на перегляд стрічки новин. На думку психологів, така звичка призводить до проблем із психічним здоров'ям. Адже негатив, який накопичується у нашій пам'яті і підсвідомості, рано чи пізно дасть про себе знати, та може призвести до неприємних наслідків. Замість того, щоб зустрічати ранок в обнімку з гаджетом, чи не краще влаштувати медитацію, побути декілька хвилин на одинці з природою, послухати улюблену музику або вирушити на пробіжку. Одним словом, робити те, що приносить радість та заряджає нас на подальші звершення.

В рамках програми зустрічі з цікавими людьми 25 - 26 березня у Вінниці пройдуть безкоштовні тренінги основною темою яких є «Медитація у сучасному світі». Початок 25.03 о 13.00, 26.03 о 18.00. Зустрічі відбуватимуться в готелі Франція в конференц-залі, вхід на захід вільний.

self-discovery.org.ua

12:58 У Вінниці знову засипає снігом. Як чистять дороги та тротуари? 12:39 На «Доступні ліки» Вінниці дали понад 6 мільйонів. А чи доступні вони для городян? photo_camera 11:59 На Київській водій «Volkswagen» збив жінку. Кажуть – бігла, де не можна 11:15 «Спорт не для тебе, хлопче. На баяні пілікай» — як "неслухняний" став призером Олімпіади 11:11 Аграрний бойкот: до 15 години перекриють державну трасу на Вінниччині 10:59 На очах в дитини грабіжник зв’язав матір скотчем. Бандита шукали не там 10:23 Скільки грошей Росія «вклала» у розвиток економіки Вінниці у 2017 році 10:20 ФОТО ДНЯ. Біля Універмагу повернули на місце «серце» Вінниці photo_camera 10:20 Як Вінниця переживала війну: фото та відео з окупованого фашистами міста play_circle_filled photo_camera 09:40 П’яний водій на «Мерседесі» зніс стовп на Старому місті. Досі там валяються дроти play_circle_filled photo_camera 09:34 Професійний турнір зі змішаних єдиноборств "Road to WWFC" збере у Вінниці бійців чотирьох країн 09:23 Визволення Вінниці в 44-ому: розповіді, документи і старі фото play_circle_filled 09:05 Де сьогодні вінничани дев’ять годин сидітимуть без світла
play_circle_filled

Вінничанка виховує трьох дітей та постійно страждає від побоїв співмешканця. Протягом року в Україні загинуло 600 жінок...

Сьогодні, 20 березня 2018 року, в Вінниці хмарна погода буде триматися до самого вечора. Увесь день йтиме сніг, який до вечора...

  Змішані єдиноборства (ММА) – один з найпопулярніших видів спорту на планеті. Минулого року у Вінниці провели перший...

19 березня на сайті Генпрокуратури України з’явилось повідомлення про призначення Сергія  Гайду керівником Вінницької місцевої...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up