Кліщі атакують: як уберегтися та що робити у разі укусу

Кліщі атакують: як уберегтися та що робити у разі укусу
  • Кліщі атакують з настанням тепла. Розповідаємо про небезпеку та як від не уберегтися.

Як уберегтися від кліщів

На прогулянки надягайте кофти з довгим рукавом, щільні штани, шкарпетки. Одяг повинен бути світлих відтінків і щільно прилягати до тіла — це знизить ризик потрапляння кліща на тіло.

Якщо ви плануєте провести кілька годин на природі — використовуйте спеціальні репеленти, які відлякують кліщів.

Відео дня

Після прогулянки обов'язково огляньте себе, рідних, дітей і тварин. По можливості — змініть одяг і виперіть ту, в який ви гуляли на природі. Перевірте речі, які ви брали з собою на прогулянку – сумки, підстилки, іграшки. І прийміть душ після прогулянки.

Кліщі вибирають самі м'які ділянки тіла — згини рук, пах, область пахв, під колінами, шию, голову, волосяну частину. У тварин — лапи, морди, живіт.

Що робити після укусу кліща

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні. 

Бажано звернутися в найближчий травмпункт, щоб лікар витягнув його без залишку і передав в лабораторію на аналізи. Кліщі можуть бути переносниками небезпечних захворювань.

Якщо у вас є досвід витягування кліщів, то ви можете зробити це самостійно: викрутити дуже обережно пінцетом або спеціальним гачком. Місце укусу обробити спиртом.

Важливо! Кліщів не можна розчавлювати — збудники небезпечних інфекцій можуть потрапити в кров. Не варто змащувати кліщів маслом — це не дає ефекту. При витягуванні кліща потрібно бути дуже акуратними, щоб не висмикнути тільки головку кліща без його хоботка.

Після видалення кліща потрібно постежити за самопочуттям – якщо у вас з'явиться температура, почервоніння на місці укусу, збільшення лімфовузлів, сильний біль або слабкість, то допомога лікаря потрібна негайно.

Кліщі можуть бути рознощиками таких небезпечних захворювань, як вірусний енцефаліт, хвороба Лайма.

Кліщі у домашніх тварин

Симптоми укусу кліща у собаки. На жаль, немає безумовної ознаки, за якою можна точно визначити, що тварина була атакована паразитом. Перші симптоми укусу можуть проявитися і через кілька днів:

  • Загальне нездужання вихованця. Собака стає менш рухомий, слабо реагує на звичні збудники. Може також відзначатися погіршення апетиту та підвищення спраги.
  • Ймовірна поява свербежу у місці укусу — тварина чухатиме уражену ділянку шкіри.
  • Зростання температури тіла до 40-41°C.
  • Зміна кольору сечі (темно-жовтого або навіть бордового кольору).
  • У складних випадках відзначається пожовтіння білків очей і слизових оболонок.

Якщо ви помітили якийсь із перерахованих вище симптомів, якомога швидше вирушайте до ветеринарного лікаря. Зволікання може коштувати не лише здоров'я, а й життя вихованця!

 

Читайте також:

Кого і коли вітати з днем ангела: календар іменин на квітень 2024

Магнітні бурі у квітні-2024: календар небезпечних дат та як вберегти здоров'я

Церковний календар на квітень 2024 року: нові дати

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up