Чутливі пальці – головний інструмент

Чутливі пальці – головний інструмент
Кінчики його пальців «бачать» пацієнта наскрізь. Легенький струмочок ледь відчутних дотиків по спині і можна не заглядати у медичну картку – хребець «розповість» лікарю про всі хвороби. Але на таку діагностику та лікування здатні одиниці.

Довіряючи особисті телефонні номери вертебролога Віктора Войтенко знайомі лікарі, не змовляючись, в один голос зауважили: «Цей лікар має унікальні здібності і піднімає на ноги пацієнтів, від яких традиційна медицина відмовилась». Довіряй, але перевіряй. Журналістам доводиться застосовувати це правило щодня у своїй повсякденній роботі. Усвідомлюючи, що слава гарного фахівця у провінційному містечку, як міф про чудотворця – люди вірять у панацею від усіх хвороб, а заклад має рекламу та потік відвідувачів, я «напросилась» на прийом до Віктора Євгеновича вже наступного дня. Завдання мінімум - перевірити, чи мають чутки реальне підґрунтя, максимум – пізнати особливості роботи “профі”.
Свій прийом вертебролог Віктор Войтенко розпочинає о 7.30 ранку, а закінчує, «як Бог дасть»: зазвичай о восьмій вечора. Як правило, діагностика займає хвилин двадцять. Але трапляється, що пацієнту слід приділити до 50 хвилин.
Те, що довелось побачити у кабінеті лікаря, не для людей із слабкими нервами. Кожна людина приносить у кабінет до лікаря свій біль. Це відчувається не лише за поведінкою пацієнта. Зосереджене обличчя лікаря мимоволі передає емоційний та фізичний стан хворого: сильні і водночас чутливі руки торкаються спини – людина напружується і пальці в мить знаходять «больову точку», лічені секунди – і очікуване полегшення, а руки продовжують свою «подорож», вивчаючи «географію» хвороби.
Як вертебролог «бачить» руками? Вся таємниця у чутливих і тренованих пальцях, які легкими дотиками розпізнають проблемні місця в організмі і нерідко одразу ж наводять тут порядок. Пересічному це може здатись містикою, але майстерність має логічне пояснення – глибокі фундаментальні знання анатомії і фізіології дозволяють вертебрологу зрозуміти причину болю. Інколи його руки можуть знайти те, що навіть не «бачать» медичні прибори. Як каже Віктор Войтенко, пальці лікаря шукають все, що працює не так – «розлади» в організмі передає внутрішня напруга м’язів і зв’язок, порушення ритмічності в роботі окремих органів.
-Органи і тканини здорової людини мають певну форму, щільність і температуру. А коли в них відбуваються патологічні зрушення, ці характеристики змінюються – можуть зміщуватися, збільшуватися, тощо. Руки здатні відчути зміни, які розпочались і ще не викликають больові відчуття, - відкриває таємниці професії Віктор Войтенко.
-Коли болить голова – сідницям легше, - цитує лікар давнє українське прислів’я і, посміхаючись, додає:
-А тепер доведіть, що метод сакральної терапії придумали японці!
«Сакра» у перекладі означає крижі. А теорія методу сакральної терапії побудована на взаємозв’язку кожної кісточки хребта із відповідним внутрішнім органом. Відтак, причиною хронічного головного болю може слугувати давно забута травма куприк, а біль у спині може бути наслідком неправильного положення нирки. Під тиском таких аргументів доводиться погодитись, що наші пращури таки випередили японців у пізнанні взаємозв’язку «голова-таз». І зараз у кожному селі є бабка або дідок, що лікує «вправляючи кістки». А народний вислів «встав не з тієї ноги» підтверджують лікарі. Адже виявляється, що підводитись із ліжка потрібно так, щоб зняти зайве навантаження із хребта.
Для Віктора Войтенко вертебрологія – поєднання філософії, науки, мистецтва, управління здоров’ям, де діагностика і лікування здійснюються руками. Оскільки таке лікування дуже «м’яке» воно підходить і дітям, і людям похилого віку. Лікар вважає, що і у цій нелегкій і відповідальній спеціальності можна досягти значних успіхів, якщо... вірити у “райдугу життя”.

КОМЕНТАР:
«Вертебролог» - невизнана спеціальність
Професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 і курсу клінічної вертебрології ВНМУ ім. М. Пирогова Петро Колісник:

Відео дня
>- У медичному університеті, за ініціативою ректора Василя Мороза, 11 років тому було започатковано курс клінічної вертебрології. Студентам 5 курсу ми пропонуємо 81-годинний курс: практичні, лекції та самостійна робота, щоб допомогти зрозуміти, яким чином патологія хребта впливає на інші органи і системи: біля 80% захворювань внутрішніх органів, стійких до лікування, пов'язані з патологією хребта. В інших медичних вузах країни такого курсу не має. Звичайно, одразу ж після закінчення нашого вузу не можна працювати вертебрологом, але є спеціальні курси підвищення кваліфікації при Інституті вдосконалення лікарів у Києві, вони також проводяться у Вінниці вже третій рік поспіль. Проте, навіть ці курси не вважаються такими, що дають первинну спеціалізацію. Лікар все одно не має права працювати вертебрологом. Він знає вертебрологічні методи лікування і у своїх пацієнтів, у яких діагностував вертебрологічне захворювання, може застосовувати ці методи. В Україні наказу, який би дозволяв ввести спеціальність “вертебролог” не має. Натомість у РФ у перелік спеціальностей із 1998 року включено спеціальність “мануальний терапевт”. Тому багато фахівців із України здобули спеціальність «мануальний терапевт» у медичних вузах Росії. Хто може бути вертебрологом в Україні? Ця людина повинна мати вищу медичну освіту, знання і навички вертебрології і вертебродіагностики, вертебротерапії. Таких фахівців у Вінниці може знайдеться із десяток. Але юридично і законодавчо це не оформлено. На мою думку, назріла потреба ініціювати перед МОЗ введення такої спеціальності офіційно. Активність мають проявити самі лікарі: об'єднатись шляхом створення Асоціації мануальних терапевтів України або Асоціації клінічних вертебрологів.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Анна Ч
    Може, раніше він і був хорошим лікарем, але зараз став негідником. Тільки гроші з людей викачує, здоров'я пацієнтів його взагалі не хвилює. Ще й іконами і вірою в Бога прикривається. Не допоміг ні мені, ні моїм знайомим, тільки гірше зробив. Не ходіть до цього костолома, здоровіші будете.
    Daryna Voitenko reply Анна Ч
    Не маєте права обзивати його негідником. Якщо вам не допоміг він, це не означає, що він поганий лікар. Гроші він ніколи ні з кого не викачує. Він порядна людина, а от ваш коментар багато що говорить про вас!
  • Анна Ч
    Може, раніше він і був хорошим лікарем, але зараз став негідником. Тільки гроші з людей викачує, здоров'я пацієнтів його взагалі не хвилює. Ще й іконами і вірою в Бога прикривається. Не допоміг ні мені, ні моїм знайомим, тільки гірше зробив. Не ходіть до цього костолома, здоровіші будете.
  • Светлана Соколова
    вертебролога Віктора Войтенко --№телефона ?? пож.
  • Светлана Соколова
    вертебролога Віктора Войтенко ---№ телефона?? пож

keyboard_arrow_up