«Іуду Шостацького геть!»: як віряни з МП на молитву під суд ходили і чекали засідання по Симеону

«Іуду Шостацького геть!»: як віряни з МП на молитву під суд ходили і чекали засідання по Симеону

У Вінницькому міському суді мало відбутися слухання позову митрополита Вінницького і Барського Симеона проти рішення церкви московського патріархату щодо позбавлення Симеона права очолювати єпархію. Ми ведемо прямий репортаж з під стін суду.

Слухання мало відбутися сьогодні, 30 січня. Симеон не визнає звинувачення УПЦ МП в порушенні канонічних правил та хоче судитись за поновлення на посаді.

— Чому я пішов до суду? Тому що Указ, підписаний митрополитом Онуфрієм, можна трактувати як покарання за ухилення від моїх обов’язків. Крім цього, поставлені під сумнів мої людські якості, такі як порядність і честь. Я - не розкольник і не дозволю себе так іменувати! Моя позовна заява – це крок захисту людської гідності та честі. Люди і держави можуть сваритися і псувати стосунки, а потім знову сходитися і робити щось спільне. Честь - інше. Відновити її майже неможливо. Я свідомий свого вчинку. Суд – державний інститут та грецькою – «крисис» - інституція, що викриває дійсність, тлумачить та висвітлює правду. Я звернувся до нього, як Володимир Іванович Шостацький – керівник зареєстрованої юридичної особи – управління Вінницької єпархії. Як митрополит Симеон, я підготував звернення й до церковних органів, що мають компетенцію розглядати такі питання. І зрештою, я буду стояти перед Божим судом, який не звільнює з посад, а встановлює показує все, як воно є! — зазначає Симеон.

Нагадаємо, архієрей Симеон перейшов до Православної церкви України з Української православної церкви (Московського патріархату), де був митрополитом Вінницьким і Барським.

Відео дня

Тим часом, напередодні засідання опоненти Симеона закликали вірян прийти на молитовне стояння.

— Закликаємо духовенство та віруючих Вінницької єпархії висловити свою підтримку Українській Православній Церкві та Блаженнійшому митрополиту Онуфрію, - йдеться на сайті Вінницької єпархії УПЦ МП.

Також вони кажуть, що митрополит Симеон порушив кілька канонічних правил, а його дії завдали шкоди православної церкви і викликали розкол.

РЕПОРТАЖ

Об 11.30 під Вінницьким міським судом людно. Багато священників та людей похилого віку. Варсонофій з’являється в оточенні кількох священнослужителів і до нього починає стягуватись люд.

- Там батюшка Варсонофій благословення роздає, ходімо, - звертається жінка до своєї подруги і вони стають в чергу.

Після появи Варсонофія люди в натовпі починають піднімати над головами транспаранти з написами. Переважна більшість роздрукована, хоча зустрічаються і написані від руки. Жінка у жовтій куртці ходить і роздає роздруковані на листках формату А4 листівки. Просить потримати і поділитись.

За словами Протоієрея Володимира, який як і інші віряни прийшов на молитовне стояння, люди прийшли "не проти Симеона, а проти його дій». Написи на деяких плакатах у натовпі «говорять» зовсім протилежне.

Варсонофій підходить до суду і навколо нього збиратись натовп з журналістів та інших учасників молитовного стояння. До цього часу вже стає відомо, що судове засідання не відбудеться. Його перенесли на невизначений термін.

 

Варсонофій каже, що Симеон не має права судитись у міському суді. Має це робити у церковному суді.

— Те, що Симеон звернувся до світського суду - то порушення Конституції. Не дивно що суддя захворів. Але ми будемо боротись. Я як митрополит Тульчинський і Брацлавський оголошую недовіру Президенту Порошенку і губернатору Валерію Коровію. Колишнього митрополита Симеона закликаю покаятись. Помолимось, щоб Господь дав розуму нашим суддям і щоб вони були сміливими у своїх рішеннях, — каже Митрополит Іонофан.

Розпочалась молитва, її з Варсонофієм співав майже увесь натовп. Для того щоб всім було чути, що говорить священик до суду принесли колонку і мікрофон. Один зі священників, неподалік від Варсонофія, почав диригувати натовпу підіймаючи руки над головою.

 

 

Близько 12.15 молитва закінчилась. Варсонофій запросив всіх пройтись до могили Митрополита Макарія і помолитись ще там. Але спочатку всіх розставили, щоб зробити спільне фото.  Людей було дуже багато і всі вони ніяк не вміщались на одне фото. Одному із священників для того щоб його зробити довелось вилізти на високу підставку для церковної колонки. Її притримували кілька людей.

 

Після спільного фото натовп потягнувся до пам’ятнику Пам’яті Небесної сотні та героїв АТО, що на площі Європейській. Біля нього також помолились.

Після ще однієї молитви учасники сфотографувались на сходах Меморіалу Слави і рушили до Собору. 

Соборною учасники молитви під судом йшли швидко. До до Спасо-Преображенского кафедрального собору дійшло лише близько половини тих людей, які збирались під судом. Зупинились біля могили митрополита Макарія, де і продовжили молитву.

Десь через пів години священники і віряни закінчили молитву і розійшлись. У всесь цей час двері до Собору були зачинені на ключ.


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (36)
  • Alex Timo

    рОсійська говірка нам вказує де Українська церква?
  • Roman Kowalski

    Развєлі как котят!
  • Ліна Ковальчук

    Я прийшов - тебе нема, підманула, підвела))
  • Сергей Мельничук

    А плакати так красиво намальовані і всі однією рукою, відразу видно що спонтанно, все без всякої організації, просто прихожани вирішили висловити свою точку зору. І все без примусу, і на добровільних засадах....., безкоштовно.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:28 Якими послугами служби зайнятості можуть скористатися ВПО 12:02 Втекли з частини зі зброєю та вбили патрульного: деталі та версії злочину в Гайсинському районі play_circle_filled photo_camera 12:00 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 11:34 Почастішали випадки укусів кліщів. Як уберегтися? Від читача 21:16 Журналіст знайшов причину, чому справа Шабуніна про ухиляння від армії не розслідується 10:27 У Бершаді попрощалися із загиблим від бандитської кулі поліцейським Максимом Зарецьким play_circle_filled photo_camera 09:33 Ліквідували ще 800 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 23 квітня 09:00 Куди віддати дитину: гуртки Вінниці, студії та позашкільні заняття (партнерський проєкт) 08:44 Сьогодні вітаємо Юрія та Валерія. Історія та прикмети 23 квітня 08:00 Вакансії в Chopper, Green cool, Грош та 81 актуальна пропозиція роботи у Вінниці 21:12 Яку безкоштовну психологічну допомогу можуть надати сімейні лікарі? Ми дізналися 20:56 Вінничан закликають зменшити споживання електроенергії 20:18 «Вінницькі вовчиці» у Хорватії виграли престижний міжнародний турнір Adria Bowl photo_camera 20:04 У Вінниці затримали водія, який перевищував швидкість. А потім виявили підроблене посвідчення 19:35 Спір з вінницьким МСЕК: юристку звільнили вагітною, вона виграла суд і має повернутися на посаду photo_camera 19:05 Яким нині є укриття для ліцею №30? Його будівництво коштує понад 40 мільйонів гривень photo_camera 18:06 «Матиму ще п’ять років, щоб помститися ворогу»: історія бойового прикордонника з Вінниці 18:00 Перезавантаження та інсайти: художнє та спортивне водночас у Вінниці (Новини компаній) 17:29 Суд арештував обох підозрюваних у вбивстві 20-річного поліцейського 17:01 На Тиврівському шосе піймали водія напідпитку. Його пасажирка мала при собі наркотики
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up