Сьогодні – День святої Ніни: неймовірна історія життя та традиції

Сьогодні – День святої Ніни: неймовірна історія життя та традиції
  • У цей день, 27 січня, згадують про святу рівноапостольну Ніну.
  • Читайте історію святої рівноапостольної Ніни і дізнавайтеся, чим ми їй зобов'язані.

Свята Ніна народилася близько 280 року в Каппадокії. Її сім'я була православною і займала досить високий ранг. Мати Ніни була сестрою патріарха Єрусалимського, а батько доводився родичем великомученику Георгію. Ніна виховувалася в християнській традиції і отримала добру освіту.

Свята вчилася з особливою ретельністю. Одного разу вона зацікавилася долею нетлінного Хітона Господнього. З передання вона дізналася, що він був перенесений у Грузію. Дізнавшись, що Грузія ще не прийняла християнство, свята стала молитися Діві Марії, просячи про допомогу в апостольському служінні.

Богородиця почула молитви і стала їй уві сні, вручивши хрест з виноградної лози і направивши Ніну у Грузію. Тоді Ніна і вирішила присвятити себе апостольському подвигу, попросивши благословення у патріарха Єрусалимського. Ніні стояв нелегкий шлях, але дівчина свято вірила, адже направляла її сама Богородиця.

Відео дня

Дивом уникнувши загибелі від вірменського царя Тірідата, вона прибула до Грузії. У Мцхете проповідницю прихистила родина бездітного садівника. Ніна своїми молитвами допомогла його дружині позбутися від безпліддя, після цього вони увірували в Христа. Ніна продовжила творити чудеса, і незабаром чутка про неї поширилася в околицях.

У свято Преображення Господнього сильна буря скинула з гори язичницькі ідоли завдяки молитві Ніни. А пізніше свята зцілила грузинську царицю Нану від тяжкої недуги. Після цього цариця прийняла хрещення і стала християнкою.

Однак її чоловік, цар Міріан, не повірив у ці чудеса і, за порадою язичників, вирішив піддати святу жорстоким тортурам. Однак вищі сили врятували Ніну. Раптом посеред білого дня померкло сонце, непроникна імла огорнула місто, а цар Міріан раптово осліп.

Тоді свита царя впала на коліна і почала благати про те, щоб знову настав світанок, а Міріан прозрів. Але язичницькі ідоли були глухі до молитов. Зрозумівши, що ідоли не виповнили їх прохань, вони піднесли молитву Господу.

Темрява миттєво розсіялася, і знову зійшло сонце. Свята Ніна зцілила царя від сліпоти. Після цього він і вся його свита прийняли хрещення і стали християнами. На тому місці, де святий Ніні відкрився Хітон Господній, спорудили перший в Грузії християнський храм.

У 324 році на прохання царя Міріана в Грузію прибули єпископ і двоє священиків з Візантії, щоб остаточно затвердити християнство в Грузії.

Після цього Ніна і далі продовжувала зцілювати і творити свої чудові діяння. У 335 році Ніна відійшла до Бога. За її заповітом тіло поховали там, де вона жила останнім часом - в Бодбе. Пам'ятають і шанують святу донині, адже завдяки їй християнство поширилося на землі Грузії.

За великі заслуги святу Ніну ще називають рівноапостольної. Це говорить про те, що вона приблизно на одному рівні з першими апостолами, першими розповсюджувачами християнства. Свята Ніна - реальна історична особистість, чиї діяння засвідчені компетентними особами свого часу.

Традиції в День святої Ніни

Найбільше святу Ніну, звичайно ж, шанують в Грузії і Вірменії. Саме там з особливим розмахом проходить традиційна літургія, відвідування якої обов'язково. Заборон і традицій в цей день трохи, адже головним все ж вважається прийти на літургію і помолитися.

В цей день, на відміну від інших православних свят, не заборонялося працювати. Сьогодні можна і навіть потрібно працювати. Сама свята Ніна завжди працювала не покладаючи рук, несучи людям слово Боже.

Важливо було в цей день привести в порядок будинок, зробити велике прибирання. У селах вірили, що молоко від домашньої корови в цей день буде володіти цілющою силою. Якщо є можливість, варто це перевірити.

А про кого в цей день згадують греко-католики, дивіться у сюжеті:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:11 В Україні планують закрити майже всі сільські школи 20:17 У Козятині чоловік осквернив Меморіал полеглим воїнам 19:46 Під час спільного застілля донька побила батька сокирою 19:15 Екстремальна їзда на даху Range Rover: як поліція покарала «каскадерів» photo_camera Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 18:27 «Патрульний мало не зашпортнувся з TruСАМ у руках». За що поліцейські покарали подружжя військових офіцерів? 18:21 До яких лікарів можна звернутися без електронного направлення? 17:58 Зібрали 66 тисяч гривень на ЗСУ. В техколеджі відбувся благодійний бал в стилі 60 – 70 років photo_camera 17:23 Родинам полеглих військових у Вінниці вручили державні нагороди, присвоєні захисникам посмертно photo_camera 16:46 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 16:19 Сьогодні у Вінниці завершують опалювальний сезон 15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв 14:14 У лабораторії виготовляли кілограм амфетаміну на місяць і збували через мережу клієнтів у Вінниці play_circle_filled photo_camera 13:20 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 13:16 Внаслідок масштабного обстрілу 22 березня пошкоджені всі енергоблоки на Ладижинській ТЕС 12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up