Звернення студентів ВНАУ до Президента України та Прем'єр-міністра України

Від імені багатотисячного колективу – студентів, аспірантів, викладачів, звертаємось до Вас з проханням зупинити рейдерське захоплення державної землі навчального закладу та сприяти правовому вирішенню земельного питання.

Президенту України                                                                   Прем’єр-міністру України

Порошенку П.О.                                                                         Гройсману В.Б.

 

Шановний пане Президент!                                                      Шановний пане Прем’єр-міністр!

 

Від імені багатотисячного колективу – студентів, аспірантів, викладачів, звертаємось  до Вас з проханням зупинити рейдерське захоплення державної землі навчального закладу та сприяти правовому вирішенню земельного питання. 

        Аграрному університету, його студентам, майбутнім інженерам-механікам, агрономам, екологам, технологам потрібна земля. 

        Однак штучно створивши перешкоди сільський голова Шулікін О.М. разом із представником сільвиконкому Яворським М.В. обманули депутатів та жителів с. Агрономічне, оголосивши їм, що в університету немає ніяких документів на цю землю.  Як посадова особа, сільголова Шулікін О.М. здійснив порушення Закону, оголосивши самочинно державні землі комунальними.

       Насправді, відповідно до рішення Президії Національної Академії Наук,  Наказу Міністерства Аграрної політики і продовольства,  Кабінет Міністрів України передав Дослідне господарство "Агрономічне" Вінницькому національному аграрному університету. Разом із Постановою КМУ, нам передали і державні Акти на право постійного користування землею, які знову ж таки, виходячи за межі Закону, голова та сільські депутати визнали такими, що втратили чинність. Нам всім, особливо студентам правовикам, вивчаючи Законодавство та Конституцію України, не вдається знайти статтю, якою сільській раді надається право скасовувати державні акти???

       Дослідне господарство було передано у напівзруйнованому стані, без комбайнів, тракторів, автомобілів чи будь-яких інших технічних засобів для обробки землі.

Тому, нам прийшлося наймати техніку, щоб засівати землю, збирати врожай, та проводити досліди і практичні навчання. Таким чином, незважаючи на те, що директор інституту кормів, при передачі дослідного господарства, вчинив так непорядно по відношенню до навчального закладу, залишивши пустою тракторну бригаду та автопарк, ми своєю працею не дали, щоб земля заростала бур'янами, а забезпечили ефективне використання, заробивши при цьому більше 9 млн.гривень. В даний час закупляємо нові сучасні трактори, сівалки, комбайни, автомобілі. Будемо продовжувати займатись удосконаленням технологій органічного виробництва, вивченням енергозберігаючих систем обробітку ґрунту та ефективного використання мінеральних добрив, гербіцидів, ядохімікатів, інсектицидів. 

         В жодній країні Європи та Світу не анексують землі в студентів, так як вони розуміють, що кваліфікована молодь – це майбутнє держави!

Ми розуміємо, що в держави немає сьогодні коштів для фінансування університету в обсягах достатніх для створення сучасної навчальної бази, оновлення комп'ютерної техніки, забезпечення тепла в зимових умовах.    

Тому, вирішуємо це власними силами, ще й воїнам АТО надали допомогу продуктами, теплим одягом, коштами більше ніж на мільйон гривень. Сподіваємось, що і вони віддячать нам добром і допоможуть відстояти майно і землю університету.    І ми будемо продовжувати наукові дослідження та набувати практичного досвіду, щоб бути конкурентно-спроможними на ринку праці, а також прославляти рідну Україну високими здобутками в аграрній галузі економіки держави. 

Натомість сільський голова з окремими депутатами, які навчились торгувати земельними ділянками, прагнуть всіма можливими і неможливими способами привласнити державні землі та продати  їх для житлової забудови. Для цього наймають "тітушок" на чорних джипах, парикмахерів, даїшників у відставці і навіть громадян, які покинули рідну землю, прийняли громадянство інших держав та позлітались, щоб відірвати собі шмат землі. Переконані, що вони не рвуть рубашку на собі заради дійсно тих 52 корінних жителів, які працювали в дослідному господарстві, на очах яких за останні 10 років інститутом кормів роздано землі більше ніж 2000 ділянок. А їм так і не дісталось жодної. 

      І зараз, в намаганні дорватись до "деребана" землі депутат Агрономічної сільської ради Яворський М.В., виступаючи 18 квітня 2017 р. на позачерговій сесії Обласної ради з гордістю говорив, що вони вигнали студентів з поля і вже більше двох тижнів не дають засіяти землю. Ці протизаконні дії активно підтримувалися на сесії головою Аграрної партії – Гуцолом С.В. та головою фракції Аграрної партії – Корнійчуком О.В., які вже мають маєтки в              с. Агрономічне і теж не проти прийняти участь в "деребані" землі, не усвідомлюючи, що ці дії завдали збитків університету на 100 тис. грн., адже елітне  насіння ярого ячменю було протравлено, а терміни для посіву закінчились. 

Хочемо наголосити, що рішенням Вченої ради університету №6 від     12 січня 2015 року колектив відмовився від 1 га земельної ділянки належної університету в межах міста Вінниці на користь будівництва багатоповерхового будинку учасникам АТО та їх сім’ям. Тому і в даний час колектив університету, обговорюючи дане питання, відмовився від частини земельних ділянок на користь надання під будівництво учасникам АТО, які стоять в черзі Вінницької міської ради та Агрономічної сільської ради в кількості 1100 чоловік, а також 52 працівникам дослідного господарства, які ще жодного разу не були наділені землею. 

       Ми неодноразово намагались донести правду до простих жителів            с. Агорономічне. Однак, щоразу нас зустрічають на джипах так звані "селяни" і сиплять на нас погрози, образи та не цензурщину.

Чи в них немає дітей?

Чи жадоба наживи їм очі засліпила?

Яке майбутнє чекає нас, якщо замість підтримки, у студентів забирають навіть те, що в них уже є! 

          У нас в університеті створено пілотний проект, де дослідні фермерські господарства ведуть студенти-агрономи, студенти-інженери, студенти-економісти. Цей проект є унікальний і розроблений з урахуванням методики навчання у провідних університетах Європи та США.

Вінницький національний аграрний університет входить в трійку кращих аграрних університетів в Україні. Для того, щоб мати висококваліфікованих спеціалістів у сільському господарстві, потрібно мати землю, на якій, майбутні аграрії зможуть практикуватись.

Ми повинні мати доступ до якісної світи, яка б надавала нам у майбутньому конкурентні переваги на ринку праці!

Не по нашій вині виникають протистояння та мітинги під стінами Обласної ради!

За таких дій сільського голови і тих хто його підтримує, не дивуйтесь, що молодь покидає країну! Хіба таке відношення до навчального закладу і топтання по законодавству відповідає європейському курсу на побудову правової держави?

Ми б дуже хотіли, щоб у нашій державі був спокій і верховенство закону!

Ми віримо в те, що будуємо правову державу! Щиро сподіваємось на Ваші конструктивні дії та швидке вирішення проблем студентської молоді Вінницького національного аграрного університету, що завжди була, є  і буде рушійною силою суспільства.

Звертаємось до Вас, пане Президент, як до гаранта Конституції та до Вас пане Прем'єр-міністр – зупиніть рейдерське захоплення і допоможіть, щоб ми і надалі користувались переданим нам дослідним господарством!

 

З повагою,

Студенти

Аспіранти

Молоді науковці

Всього 3 500 осіб

Коментарі (37)

Анонім

Ви не авторизовані

  • Alla Gorobec

    Разом у нас - все вийде. І не тільки тому що ми - разом, але й тому, що на нашому боці закон. І хоча закон в наш час не має такої сили ,  як раніше, все ж те, що належить державі, має належати державі, а не вибраним її громадянам

    Анна reply Alla Gorobec

    Так! Згодні. Разом у нас все вийде. Закон на стороні Вінницького національного аграрного університету!
  • Grigory Stavinsky

    більше, ніж впевнений, що це нічого не дасть, так як і Порошенко, і Гройсман зацікавлені тільки зростанні своїх статків. шкода, що закон не працює. Студенти і колектив університету - молодці. тільки в єдності ми - сила
Новини за темою