Скільки можна терпіти цих пройдисвітів? Шановна владо, ви або наведіть порядок, або вінничани зроблять опозицію з ВАС!

Депутати облради та всіх інших місцевих рад працюють безкоштовно, так би мовити, на громадських засадах. Єдині депутати в Україні, які отримують зарплату за роботу - народні, у Верховній Раді. Але це зовсім не означає, що робота в облраді не приносить додаткових бонусів і фінансових дивідендів. Чи може українці досі вірять, що всі виборчі баталії за депутатський мандат з підкупами та чорним піаром відбуваються заради служінню Вінниччині? Останні події, що відбулися в обласній раді дають підставу вважати, що депутати навчились заробляти і без офіційних зарплат. Остання схема - на призначенні керівників комунальних установ і закладів. Або на їх непризначенні…
Скільки можна терпіти цих пройдисвітів? Шановна владо, ви або наведіть порядок, або вінничани зроблять опозицію з ВАС!
Інакше, як можна назвати блокування фракцією «Батьківщина» призначення 24 керівників обласних комунальних медичних закладів, яке відбулося після засідання фракції? На думку спадають прості, загальновживані слова: шантаж, вимагання!

Днями відбулась зустріч Директора Департаменту охорони здоров'я Людмили Грабович з фракцією "Батьківщина" - основне питання переукладання контрактів з 24 головними лікарями. І таке позитивне рішення неодноразово було підтримано, але вже через декілька годин, після закритої частини засідання фракції "Батьківщина" зібралась комісія обласної ради по "свободі слова" та "інформації" - очолює сумнозвісна екс-помічниця регіонала Калетніка - Тетяна Редько, і приймає рішення нікого з 24 лікарів не призначати на посади! От так, всіх гуртом! Це робили люди, які не мають жодного стосунку до медицини. Виникає питання, чому непрофільна комісія вирішує долю цих людей? Відповідь на це запитання знайшлася згодом.

Про засідання комісії написали на сайті Вінницької облради. Але й словом не прохопилися про цей казус.
http://www.vinrada.gov.ua/deputati-prijnyali-dopovnennya-do-regionalnoi-programi-spriyannya-rozvitku-informacijnogo-prostoru-ta-gromadyanskogo-suspilstva.htm


Далі більше! 17 травня на президії Вінницької обласної ради представники партії «Батьківщина» перед сесією спробували «проштовхнути» рішення, яким хотіли заблокувати призначення 24 керівників. Це викликало загальний осуд.

Пропозиція від «Батьківщини» пролунала під час затвердження проектів рішень, що стосується переукладання контрактів. Представники цієї партії говорили, що не треба переукладати контракти, а потрібен конкурс. 

Зокрема, голова фракції Владислав Рой ініціював непереукладання контрактів. Він зазначив, що у фракції немає жодних претензій, до кожного з 24 керівників персонально, але є у «батьківщинівців» претензії щодо методики призначення. Роя у цьому питанні підтримала і Тетяна Редько. 

Це дало привід «Опоблоку» звинуватити її у зароблянні грошей на призначеннях. Зокрема, депутат Юрій Яремчук кинув Тетяні Редько: «Облиште, тут ви вже нічого не заробите!», натякаючи на данні е-декларації депутатки.

Ця позиція викликала осуд у більшості депутатів. А директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович роз’яснила законність переукладання контрактів, зачитавши рішення Вінницької облради №101 від 30.03.2016 р. До речі, більш ніж рік тому за це рішення голосувала і «Батьківщина»…

Що ж викликало такий розворот на 180 градусів? Джерела в обласній раді кажуть, що у такий спосіб керівники «Батьківщини» (Рой, Редько, Щербаківська) намагаються контролювати усі призначення у комунальних установах. Потрохи вводячи «своїх» людей у керівництво закладів. Саме для цього заступник голови облради Людмила Щербаківська добилася призначення свого зятя заступником директора найбільшого будинку престарілих. Щоб він згодом замінив чинного керівника. На вершині корупційної піраміди "Батькіщини" звісно стоїть голова партії - Людмила Щербаківська. Саме вона, за словами депутатів обласної ради під час президії, влаштувала на посади в комунальні заклади обласного підпорядкування всіх своїх родичів, знайомих та колег. В будь-якій цивілізованій країні, чи іншій обласній раді такі дії керівника давно б викликали питання про відставку заступника, що явно зловживає службовим становищем та зацікавило б правоохоронні органи, але на Вінниччині цього чомусь не відбувається.

А поки що в кулуарах облради стверджують, що є у "Батьківщини" й план «Б». Там де немає змоги проштовхнути своїх людей, там вимагатимуть гроші за перепризначення з чинних керівників. А спроба заблокувати підписання нових контрактів з 24 керівниками – лиш тест на можливість це впровадити.

Заступник голови ОДА Андрій Гижко назвав претензії батьківщини фарсом і сказав, що в лютому-березні всіх керівників даних комунальних закладів розглянули і заслухали, дали позитивні відгуки і оцінки. Для чого було давати позитивну оцінку, щоб через місяць зняти його з посади.

Але Гижко не правий у визначеннях! Це не фарс, а порушення регламенту, зловживання владою, що містить корупційні ознаки. І довести це досить легко, залучивши правоохоронців. Адже депутати облради не мають недоторканості, проти них можна вести розслідування. Але для цього потрібна чітка позиція, відсутність подвійних стандартів і закінчення гри в піддавки з одіозними представниками опозиції, які на наш погляд просто залякали керівництво області повторенням подій 6 грудня, коли мітингарі захопили приміщення ОДА, а через декілька місяців був знятий з посади керівник ОДА.

Чому в області робиться все, щоб приховати та згладити існуючі конфлікти, але коли вони виходять назовні, то з ефектом розірвавшоїся бомби? Відповідь на це питання невідома, але саме такі "рольові ігри" влади з опозицією дозволяють різним «активістам» і «партійцям» говорити про «чергову зраду у президентсько-прем’єрській області».

Чим же закінчилася ця історія? 15 членів президії з 20 (звісно, крім «Батьківщини»), прийняли рішення яким винесуть на сесію питання про переукладання контрактів. Якщо будуть питання до керівників медзакладів, їх заслухають на сесії вже у п’ятницю, 19 травня.

З усієї цієї історії можна зробити висновок, що вибір і волевиявлення вінничан на останніх місцевих виборах ніяк не впливає на ситуацію в області. Адже найбільше мандатів в обласній раді дісталось партії БПП, яка об'єднавшись з представниками інших демократичних фракцій може прийняти будь-яке рішення в раді, навіть про відставку керівництва ради, але поки що ми спостерігаємо тільки за тим, як партія "Батьківщина" знаходячись в опозиції, користуючись поступливістю і страхами влади фактично будує альтернативну вертикаль влади в президентській області.

А з корупцією та зловживаннями у Вінницькій області боряться не ті, хто це обіцяв під час всіх останніх виборів, а партія "Опозиційний блок" і її депутати. Чому на терезах справедливості і відповідальності, після Майдану переважили політичні договорняки, а не відповідальність перед виборцями зрозуміло, але така ситуація довго продовжуватись не може. Бо з таким успіхом, на наступних виборах більшість в обласній раді буде мати послідовник "Партії регіонів", а не представники партій, які стояли на Майдані проти Януковича.
Коментарі (3)

Ви не авторизовані

  • Микита Чорний

    "Інакше, як можна назвати блокування фракцією «Батьківщина» призначення 24 керівників обласних комунальних медичних закладів, яке відбулося після засідання фракції?" - дуже просто. депутати просто хотіли ПРОЗОРИЙ конкурс, а не призначення на цю посаду "згори". але за бабки, які занесли чинні головні лікарі, провладні фракції заблокували прозорий конкурс
  • Н.А.Глядач

    Пані Валерію беруть завидки? Напевне,пані Валерія свого часу не пройшла у депутати...
  • Прокоповна Проня

    Бгггг!!! Поскачите. А то мы уже заскучали.