Порушення закону внаслідок примусу!

  • Anastasia Mulyar
Порушення закону внаслідок примусу!

Роз'яснення до статті 40 Кримінального кодексу України

Законопослушність не є гарантією того, що особа не буде  втягнена у протиправну діяльність мимоволі. 

Проте, якщо буде доведено, що вона своїми діями або бездіяльністю перетнула межу законності внаслідок фізичного та/чи психологічного примусу — вона може розраховувати на зменшення відповідальності.

  Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому у разі доведення факту фізичного або/та психологічного примусу на особу вона звільняється від відповідальності за правопорушення вчинене внаслідок таких насильницьких дій. Таке право гарантується статтею 40 Кримінального кодексу України, а питання крайньої необхідності регулюється статтею 39 цього ж кодексу. 

  До фізичного примусу відноситься фізичне насильство таке, як: зв’язування, позбавлення волі, заподіяння тілесних ушкоджень, що призвели до втрати свідомості, катування тощо.

  Під психічним примусом же розуміють вплив на психіку особи через тиск на свідомість із застосуванням погроз насильства щодо неї, її рідних, близьких тощо.

Відео дня

  Покараний законом буде той, хто здійснював примус, незалежно від того, чи будуть визнані дії жертви протиправними!

Коментарі

21:01 У Вінниці розпочали роботу безкоштовні курси з основ графічного дизайну 20:04 Секрети «Подільської кухні»: рецепт, як зварити лютий борщ з варенням 19:03 Стрітення Господнє: коли будемо відзначати в 2023 році та історія свята 18:01 ТОП ідей подарунків: чим здивувати коханого на День святого Валентина Від читача 11:01 Запрошуємо на тренінг «Медіаграмотність у віртуальному світі. Інформаційна гігієна: як не потрапити у пастку дезінформації» 17:17 У дітей виникає багато запитань про війну. Як правильно давати на них відповіді? 17:15 Автопробіг «Ми чекаємо на тебе»: вінничани підтримали родини полонених захисників Азовсталі 16:30 В Україні може подорожчати алкоголь, сигарети та пальне. Що відомо? 15:44 Ошукали людей на 1,5 мільйона гривень: дві «тюремні банди» вже чекають на суд 14:57 У Терцентрі психолог проводить індивідуальні заняття з людьми похилого віку 14:13 У Жданівці влітку чоловік через ревнощі вбив знайомого. Скільки дали вбивці? 13:53 На базі підприємства УТОС планують відновити навчання слабозорих вінничан 13:31 Підозрюється у серйозній крадіжці: допоможіть знайти Івана Морарі з Вінниці 12:44 Сімсот тисяч гривень на благоустрій: на Вінниччині чиновницю зловили на шахрайстві 12:02 Незламний бізнес: вже 266 релокованих підприємств зареєструвалися у Вінниці 11:37 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 11:13 У лікарні Пирогова пересадили нирки від матері до сина та від батька до сина 10:30 День зустрічей зі своїми однокласниками: викладайте шкільні фото 09:44 Якщо не буде руйнувань: як 4 лютого вимикають світло на Вінниччині 09:00 У цей день вітайте Тимофія. Історія, традиції та заборони 4 лютого
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up