Олег Кружільний: «Відчуття турботи і щира радість дітей – це запорука формування громадянської відповідальності»

Згуртованість заради досягнення спільної мети, відданість справі та віру демонструє об’єднання небайдужих жителів громади міста Іллінці «Іллінці – наше місто».

Без  громадських організацій і обєднань неможливий розвиток і розбудова громадянського суспільства і України в цілому. Згуртованість заради досягнення спільної мети, відданість справі та віру демонструє  об’єднання небайдужих жителів громади міста Іллінці «Іллінці – наше місто». Вона  є передовою в районі та за короткий час свого існування зуміла досягти високих вершин. Адже саме за допомогою об’єднаних зусиль громади, все більше і більше маленьких іллінчан можуть проводити вільний час у сучасних, безпечних та зручних умовах.

Громадська організація «Іллінці – наше місто» існує з 2011 року. Та вже за 5 років своєї діяльності вони в партнерстві з міською радою та спонсорами реалізували не один проект: встановили 6 дитячих майданчиків, фонтан в центрі міста та  дошку оголошень з визначеними маршрутами Іллінеччини, святкові ліхтарі, бетонні скульптури та ще багато інших прикрас та зон відпочинку. Спочатку це було об’єднання декількох небайдужих активістів, котрі хотіли вирішити суспільно-значущі проблеми та покращити якість життя в громаді. Олег Кружільний, голова ГО, каже, що однодумців дуже багато. Окрім офіційних членів, їм допомагають майже всі жителі Іллінців.

– Насьогодні ГО нараховує біля 70 офіційних членів та стільки ж прихильників, які долучалися до реалізації проектів, – розповідає голова ГО Олег Кружільний. – Члени ГО сплачують членські внески в межах встановленої загальними зборами суми. Здача коштів щоквартально, і суми для всіх різні. Підприємці платять більше, а в кого менший дохід – то менше. Для членів мінімальна сума внеску 60 гривень. Проте ми ні з кого нічого не вимагаємо. Люди роблять внесок хто який може.

Результати говорять самі за себе. 2011 року в центрі міста з’явився перший дитячий майданчик,  відкриття якого стало справжньою подією для містян. А дітлахи не могли натішитись новими гірками, гойдалками та стінками. З кожним роком їх кількість лише збільшувалась. А віднедавна дітлахи з села Борисівка, яке входить до Іллінецької громади, також мають місце, де бавитися.

– В середньому на будівництво одного такого комплексу потрібно 60 тисяч гривень, – продовжує Олег Олександрович. – Проте ми раціонально використовуємо кожну копійку. Купуємо метал та деревину, а майстри самі зварюють, конструюють та  виготовляють з нього каруселі, пісочниці та лавочки. Так, на будівництво нашого комплексу іде 10-15 тисяч гривень. Економія, та й якість в рази краща за вже готові гойдалки.

Вагомою перевагою громадських організацій є те, що наше сьогоднішнє суспільство вже давно втратило довіру до владних структур, а громади, за своєю природою, повинні бути незалежними від влади та ближчими до пересічних людей. Бо чекати від когось, що хтось прийде і зробить – то марна справа.

– До нас приїздив переймати досвід  голова сільської ради з сусіднього Оратівського району. Він в себе відкрив вже два таких майданчики. Ми консультували його з усіх питаннях. Прикро, що з нашого району ніхто так і не поцікавився та не спробував  встановити дитячі майданчики  в себе в громаді. Кожен живе як хоче, і кожен сам обирає яким шляхом йому піти. Одні чекають, поки влада сама все зробить, облаштує, а ми не стали чекати. Ми почали робити все самі. Бо відчуття турботи і щира радість дітей – це запорука їхнього здорового виховання, формування громадянської відповідальності та любові до ближніх. І, закладаючи добре зерно сьогодні, ми зміцнюємо завтрашню Україну – вільну і цивілізовану державу – розповідає голова ГО «Іллінці – наше місто».

Самоорганізованість громади – фундамент розвитку держави. Громадська організація Іллінців демонструє гарний приклад для наслідування, адже їм вдалося реалізувати низку проектів із облаштування міста. Об’єднати свої зусилля зовсім не тяжко, головне – бажання бачити свою територіальну громаду успішною і процвітаючою.

 

Коментарі (0)

Анонім

Ви не авторизовані