Від мінського формату до будапештського, нова армія та реформи – про що говорила Тимошенко у Вінниці

Від мінського формату до будапештського, нова армія та реформи – про що говорила Тимошенко у Вінниці
 • Із проектом нової конституції до Вінниці приїхала Юлія Тимошенко.

 • Кандидат на президентське крісло говорила про необхідність нової армії, право виборців, реформу освіти і не тільки.

Юлія Тимошенко разом зі своєю командою приїхала у Вінницю, аби презентувати нову програму. В наше місто Тимошенко приїжджає вже не вперше. Тож спершу згадаємо, коли леді Ю приїжджала до нашого міста.

Була “Вона” тут за часів мерства Гройсмана в 2007 році. Тимошенко приїжджала на “розбір польотів” зі своїми партійцями, які голосували в різнобій з рішенням партії. Тоді вона навіть відвідала сесію міськради, де навіть дякувала Гройсману.

«В деяких містах мери очолюють тіньові схеми. Ви сьогодні створили ноу-хау в Україні, відкрили нові обрії для наповнення бюджету»,- казала Тимошенко.

Наступного разу Юлія Тимошенко побувала у Вінниці в 2009 році, перед виборами Президента. І наше місто стало останнім в її “передвиборчому списку”. Тоді вона також розхвалювала і мера, і губернатора Олександра Домбровського. Обіцяла дешевий газ для цукроварів.

Наступного разу Юлія Тимошенко побувала у Вінниці в травні 2010. Перед виборами Президента. Тоді вона зустрічалась з представниками опозиційних партій і емоції на прес-конференції просто зашкалювали. Після усіх перипетій, вона зустрілась з Володимиром Гройсманом в його кабінеті. На приватну розмову. І  

Була Леді Ю у Вінниці після свого звільнення у 2014 році. І знову перед виборами. Юлія Володимирівна прийшла на прес-конференцію на милицях, хоча при цьому була в туфлях на підйомі. І також зустрілась зі своїми прихильниками на площі Героїв Небесної Сотні.

– На жаль, що стосується Вінницької області, то тут призначаються люди за квотами Удару та Порошенка, можливо, якби я мала можливість – то справилася б з цим краще за люстрацій ний комітет, -  казала вона тоді про роботу Люстраційного комітету, який очолював Єгор Соболєв.

У 2017 році вона знову відвідала наше місто. Приїхала Юлія Володимирівна на закрите засідання партії, яке відбулось на вулиці Київській в готелі “Оптіма”. Приїзд асоціювали ще з тим, що людину Тимошенко, вінничанку Людмилу Щербаківську, зняли з посади заступниці голови обласної ради.

І знову жовтень, але 2018 року. У холі ресторану «Mont Blanc» сотні людей зібрались послухати Леді Ю. До речі у травні 2018 року Гриценко теж давав у цьому ресторані прес-конференцію. Але на другому поверсі. Тоді він згадав і про Тимошенко. Казав:

— Юлія Тимошенко публічно заявила всій країні, що вона йде на вибори не об’єднуючись ні з ким, — казав Анатолій Гриценко. — Вона говорила, що не хоче брати відповідальності за когось. Ми поважаємо це рішення і бажаємо їй успіху.

Повернемось до прес-конференції. “Юля” як завжди була на підборах, в строгому чорному платті, і без коси. У першому ряду сиділи незмінні однодумці Людмила Щербаківська (голова осередку “Батьківщина” у Вінницькій області,авт.) і Вадим Кудіяров, з “Батьківщини-молодої”. Так про що говорила “Вона”?

Про війну

– У нас на 30-те жовтня запланований безпековий форум. Там зберуться я ті люди, які дуже добре розуміють як мусить бути вибудована армія, як мусить бути побудована дипломатія. Після цього форуму країні буде запропонована нова стратегія миру.  

Що саме буде в тій новій стратегії миру, Леді Ю так і не сказала. Але додала:

– Україна не може не мати сильної армії. Нам потрібна армія найновітнішого покоління і це питання обов'язкове.

Згадала вона роззброєння України.

– Кожен рік проводився зовні план роззброєння України і дійшли до того, що у 14 році у нас не було нічого. Не буду вдаватися в подробиці, тому що йде війна і я не хочу заглиблюватися в цю тему, в якому стані сьогодні армія, але армія потрібна. Друге, якщо дуже коротко говорити, нам потрібно переходити від тупіковго мінського формату.

Про Мінський формат і Будапештський меморандум

Леді Ю каже, що Мінський формат нам не підходить.

– Мінський формат із самого початку був провальним і нам треба переходити до будапештського формату. Будапештський меморандум – це гарантія України, які давали Сполучені Штати, Велика Британія, Росія, а потім вже приєдналися Франція і Китай. Якщо ми відмовимося від, третього за потенціалом у світі, ядерного озброєння, ми будемо мати гарантії недоторканності наших кордонів, миру на нашій землі і так далі.

Юлія Володимирівна називає Будапештський меморандум гарантією. Це йде в повний розріз з тим, що написав у себе на сторінці в Фейсбук колишній голова Міністерства оборони Євген Марчук.

"По-перше, в англомовному оригіналі тексту Меморандуму ні в його назві, ні в самому тексті жодного разу не вживається слово" гарантії - guarantees ". Тим більше, немає словосполучення "дають гарантії ". І, на жаль, це правда. І в назві, і в тексті, в основному, використовується формула "запевнення - assurances" - Memorandum on Security Assurances ", - каже Євген Марчук.

А ще він додав, що країни-гаранти взагалі не зобов’язані захищати нашу Україну.

– Остання стаття 6: "Україна, РФ, Британія і США будуть проводити консультації у випадку виникнення ситуації, в результаті якої виникає питання щодо цих зобов'язань".

Але у Вінниці Юлія Тимошенко сказала, що прямий обов'язок президента і міністра закордонних справ, збирати президентів, прем’єрів тих країн, які дали гарантію.

– Потрібно починати дискусію як це зупиняти. Жодного разу це питання не було підняте і ніхто не звернувся до країн-гарантів, з проханням пояснити и як вони ці гарантії виконують.

Юлія Тимошенко пообіцяла, що буде зміна формату.

– Крім того ми продовжимо проводити процес щодо залучення миротворців на окуповані території, але абсолютно точно – за умовами України. Не може  бути так, щоб миротворці, або будь-які інші види переговорів будувалися на ультиматумах країни-агресора.

Запитання про АТО

Одна зі слухачів запитала пані Ю коли закінчиться АТО.

– Після оборонного форуму будуть розгорнуті пропозиції. Я не маю такої легковажності заявляти, що після президентських виборів за два тижні буде закінчено війну, я не можу так говорити. Але я точно можу сказати, що буде припинено заробляння грошей на війні, буде припинена дискусія навколо тупикового мінського формату, замінена будапештським і армія буде будуватися не на корумпованих постачаннях непридатної техніки, як це сьогодні відбувається, а реально буде будуватися армія найновішого зразка.

Після закінчення прес-конференції Юлія Тимошенко сфотографувалась з однією жінкою, і в супроводі своєї охорони залишила зал. 

18
49
4
22
Коментарі (146)
 • Микола Зубач

  нам дійсно потрібен суспільний договір, це рішення багатьох питань)
  я вважаю, що лише ЮВТ зможе зупинити війну, бо більше нікому
 • Макс Петренко

  Юлію Володимирівну у Вінниці вже давно чекали. Добре що підняли питання про  освіту, дійсно дуже важливий момент, який потребує уваги

  Орест Лютий reply Макс Петренко

  Тимошенко за те щоб в Україні було дві державні мови, а саме русский і українська, про татарську не йшлось, бо в Криму єдиною є лише русский. А Вінниця в основній масі русскогаварящая...

  Вася reply Макс Петренко

  Питання не хрін - стояло й буде стояти аж доти доки не перевиберуть Юлю
 • Олексій

  Прийде Юля і дасть всім гідні пенсії  та зарплати, нову конституцію та сильну армію. Ця казка занадто хороша, щоб у це вірити. Життя не вистачить, щоб дати кожному пАлітику порулити і по два терміни кожного вичекати.

  Вася reply Олексій

  зачем так?

  Всех пятью хлебами не накормить. Но для двух-трёх депутатов их хватит
 • Неустановленное лицо

  Кроще вже Пороха на другий срок ніж оцю п...ду... Я хочу щоб Україна ще хоч років з 10 прожила, а не так, що в 2020 вже була частиною рашки..

  Иванов Иван reply Неустановленное лицо

  дол...уе..ок шо порох шо пи...ка  по их планах вам в ближайшые годы будет подростать зверек по имени писец
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:01 Шлях до Євросоюзу, безвіз та Україну: за що ще вінничани дякували Порошенку photo_camera 19:10 Завтра у Вінниці на дев'ять годин знеструмлять одну центральну вулицю 17:06 Вінницька «Прем’єр-Нива» двічі переграла футболістів Чернігова 17:00 До України йде антициклон Leonore. Що він нам принесе? Від читача 12:35 У Вікіпедії українською — 900 тисяч статей 16:49 Автоматизований тестувальник - гарантована робота в ІТ (Новини компаній) 16:23 Доглядаємо за волоссям правильно (Новини компаній) 16:16 «Учите русский язык»: як вінничани реагували на результати виборів у соцмережах 15:37 За 3 адресами до кінця дня не буде гарячої води, а за 9 — ще 4 дні 14:55 Порушника шукали у Черкасах, а він сидів п'яний на зупинці у Вінниці 14:00 Розчистили хащі та зібрали 50 мішків сміття. Як чистили Тиврівське шосе photo_camera 12:55 Пішла з лікарні та зникла. Шукають 13-річну Анну Грицюк photo_camera 12:00 На Жмеринщині чоловік підпалив співмешканку. Потерпіла у важкому стані photo_camera 11:21 Смертельна ДТП у Чечельницькому районі: збив пішохода, віз до лікарні та врятувати не зміг 11:20 «Вовки» не встояли проти «Левів»: вінницька команда після одного пропущеного сезону стартувала в суперлізі України photo_camera 10:37 Промивка каналізації та ліквідація витоку. Перелік адрес, де тривають роботи 09:55 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 22 квітня 2019 року 09:00 Великий понеділок 2019: що варто зробити цього дня та чого оминути 07:45 Погода у Вінниці на сьогодні, 22 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up