Як вінницькі школярі вчилися надавати першу медичну допомогу

Як вінницькі школярі вчилися надавати першу медичну допомогу
  • Дев’ятикласник Роман Гоменюк організував тренінг у гімназії №1, щоб навчити одноліток надавати першу допомогу при зупинці серця.
  • Адже за словами школяра, всі знають теорію, і не вміють її застосовувати на практиці.
  • А згодом хлопець організує квест для підлітків, щоб відшліфувати навички у ситуаціях, наближених до реальних випадків.

Роман Гоменюк — 15-літній школяр гімназії №1. Хлопець має активну життєву позицію, і нещодавно проходив навчання у школі «Агенти змін»: тамтешні тренери викладали неформальну освіту, давали дітям навички з лідерства та розвивали особливі якості у підлітків.

— У Роми було одне з завдань — втілити соціально-важливий проект. А у нас в сім’ї одні лікарі, тому недовго думали над тематикою проекту — про правила надання першої медичної допомоги, — каже мати дев’ятикласника Наталія Гоменюк. — Син опитав своїх однокласників, ті відповіли, що це дійсно для них цікаво. Домовився з адміністрацією про час в актовій залі, про апаратуру, про участь тренера — викладача Медуніверситету.

Відео дня

Викладач кафедри медицини катастроф медуніверситету Вадим Бабій розказав, що за професією є лікарем-реаніматологом. Він рятує життя людей останні 15 років: надавав невідкладну допомогу і в спокійних шпиталях, і посеред поля бою. Чоловік розказав школярам основи невідкладної допомоги, тезово подаємо його лекцію:

• Перед тим як надавати невідкладну допомогу треба упевнитися, що ваша особиста безпека не є під загрозою. Для прикладу, якщо людину вдарило струмом, то спочатку треба упевнитися, що під час її порятунку вас також не вразить струмом.

• Інстинкт самозбереження змушуватиме просто втікти від людини, яка втратила свідомість, не може дихати. Старайтесь пересилити себе.

• Ви маєте проаналізувати, що саме трапилося з людиною — чи є кровотеча, чи забезпечена прохідність дихальних шляхів, чи є дихання, пульс.

• Далі викликаєте швидку. Це можна зробити за номером 103 та 112 (єдиний диспетчер, який передає інформацію в поліцію, швидку, газовикам, пожежникам).

Чітко називаєте що сталося, де знаходитесь, скільки постраждалих та їх вік приблизно, скажіть хто ви. І не кидайте слухавку, поки це не зробить диспетчер.

• Далі виконуєте серцево-легеневу реанімацію. Масаж серця робимо перехрещеними долонями, не згинаючи в ліктях. Ставите їх по центру і тиснете так, щоб грудна клітка прогиналася на 5-6 сантиметрів. Перевіряєте, щоб грудна клітка відновлювала свою форму.

Ритмічність — 120 натискань у хвилину, по 2 натискання в секунду.

• Легенева реанімація може бути небезпечною для постраждалого. Робити штучне дихання мають ті люди, які чітко знають як це робити. Ритмічність — через кожні 30 натискань робити два вдихи.

• Потрібно виконувати серцево-легеневу реанімацію доти, поки не приїде бригада швидкої допомоги. А це приблизно 5-8 хвилин.

Роман Гоменюк розказав, що такі тренінги є потрібними, адже «соцмережі не можуть навчити як застосовувати знання на практиці».

— От ми ніби-то все знаємо завдяки Інтернету, але тільки теорії недостатньо. Після цього тренінгу проведу квест для однокласників. Будуть розігруватися різні ситуації, завдяки яким можна буде застосувати отримані навички з невідкладної допомоги, — каже Роман.

Хлопець вже має план масштабувати квест на все місто — створювати події у соцмережах, заохочувати людей брати участь у навчанні, залучати медиків та проводити такі квести для груп вінничан.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Тетяна Денисова

    Молодець!!!
  • Vitaly Shnyaga

    Круто. Молодці!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up