Виявили місця падіння уламків трьох збитих безпілотників
- Минулої доби за межами населених пунктів, у лісовому масиві та в полі, місцеві жителі виявили частини трьох ударних дронів. На місцях працювали вибухотехніки.
Фахівці вибухотехнічної служби поліції вилучили частини ворожих дронів для документування воєнних злочинів агресора. Про це інформує поліції Вінницької області.
Як діяти, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет?
Поліцейські вкотре нагадують, що, у разі виявлення небезпечної знахідки, ЗАБОРОНЕНО наближатися до неї, пересувати, брати в руки, забирати додому, розбирати. Натомість – негайно зателефонуйте до поліції або ДСНС та повідомте про подію й місце виявленого предмета, не допускайте до нього інших людей.
Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів:
- У жодному разі не чіпайте його. Не панікуйте. Запам’ятайте місце, де ви знайшли предмет;
- Попередьте про небезпечний предмет людей, які перебувають поруч;
- Негайно зупиніть будь-які роботи біля предмета;
- Якщо ви натрапили на фугасну міну — зупиніться, не панікуйте, не рухайтеся, чекайте на допомогу. Якщо ви на небезпечній території чи якщо ви не впевнені, що ця територія безпечна, зупиніться і не рухайтеся.
- Якщо це не міна, а боєприпас, що не розірвався, відійдіть самі і відведіть інших людей якомога далі від знайденого предмету. На відкритій місцевості або в лісі відходити бажано слід у слід тому, як ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися треба колоною по одному.
- З безпечної відстані зателефонуйте за номером 101! Повідомте адресу або орієнтири місця, де ви побачили небезпечний предмет. Якщо ви знайшли його на території закладу, негайно повідомте про це працівників служби охорони.
- Намагайтеся не допускати сторонніх людей до небезпечної зони до приїзду правоохоронних органів або спеціальних служб.
Факти, які рятують життя:
- Навіть якщо небезпечний предмет не вибухнув від першого дотику, немає гарантій, що це не станеться пізніше. Тому ніколи не беріть їх у руки.
- Часом міни та вибухонебезпечні предмети ржавіють і втрачають колір, але вони все одно залишаються небезпечними.
- Будь-який покинутий предмет може виявитись вибуховим пристроєм — навіть дитяча іграшка, яку ви або ваша дитина знайшли на вулиці чи в під’їзді. Будьте обережними й навчіть правил безпечної поведінки ваших дітей.
- Вибухонебезпечні предмети можуть вибухнути від найменшого фізичного впливу на них. Побачили вибухонебезпечний предмет? Відійдіть якнайдалі та повідомте про знахідку, зателефонувавши 101.
- Навіть маленькі елементи боєприпасів, такі як підривники й запали, дуже небезпечні. Дивіться під ноги!
Під час жнив на одному з полів Вінницької області, нагадаємо, виявили уламки ворожого безпілотника. Вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину.
Читайте також:
Як діяти, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет? Поради та рекомендації
Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій
Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуацій
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.