Вінничанки хочуть повернути свої гроші, власники магазину взуття вимагають документи

Вінничанки пропрацювали два тижні в магазині взуття на Коцюбинського. Власник магазину обіцяв заплатити, але коли жінки прийшли за  грошима, їх звідти випхали і сказали: "Ви в нас не працювали"

Вінничанки хочуть повернути свої гроші, власники магазину взуття вимагають документи

До редакції RIA звернулися 54-річна Валентина Стасюк, з 20-річною донькою Роксоланою і  розказали, що їм не заплатили обіцяні 1900 гривень на двох в магазині взуття "Альфа +Бета", що на вулиці Коцюбинського. Працевлаштовані були неофіційно і трудовий договір не складали як і інші письмові домовленості. Власниця бутіку каже, що вони самі відмовилися надавати паспорт та ідентифікаційний код. Жінки ж говорять, що в них документів не вимагали, перед тим як узяти на роботу, чому вони самі здивувалися і повірили на слово роботодавцю.

— Спочатку Андрій Вікторович (власник магазину "Альфа +Бета", — ред.) не хотів брати мене на  роботу, бо не підходила за віком. Я сказала, що в мене великий досвід: п’ять років працювала на взутті, — розповідає Валентина Стасюк. —  Донька також знається на цьому, бо допомагала мені. І він через це нас узяв. Я ще запитувала: “Ви заплатите? А копія паспорта хіба не потрібна? А він сказав: “Не треба мені копію, я людям вірю”.  Він тільки записав наші прізвища.

За словами вінничанки, власник сказав, що це буде випробувальний термін і він платитиме по 100 гривень в день  з 15 по 29 червня. По закінченню терміну грошей не отримали, натомість Андрій Вікторович сказав щоб принесли свій паспорт і код для укладання трудового договору і написали розписку, що не мають претензій до роботодавця. По телефону домовилися про зустріч о п’ятій годині в магазині.

— Ми прийшли в обід, десь о 13.30.Там спочатку була жінка Андрія Вікторовича, яка також є власницею магазину, — розповідає Валентина. — А потім приїхав і сам господар. Почав кричати, чому прийшли раніше домовленого часу. Він нам сказав, що “я приніс розписку з податкової, зараз ви мені її підпишете і я з вами розрахуюся”. Навіть у руки її не дав. Я відмовилася і показала свою розписку, яку написала.Тобто він хотів, щоб ми забрали усі заяви, що написали в різні установи. В принципі, я навіть і на це погоджувалася. Кажу: «Розрахуєтесь і я вас не знаю, а ви мене». Але він вимагав спочатку розписку,  а потім гроші. А де гарантія, що я все підпишу, а він мені заплатить? Коротше, він узяв мене за руки і в двері випхнув.

Журналісти RIA намагалися зв’язатися з власником магазину “Альфа+ Бета”, але він не узяв слухавки. Врешті, прийшли до магазину, де відбулася розмова журналістів з його дружиною, яка також має відношення до цієї ситуації. За словами пані Інни, коли жінки прийшли на співбесіду, її не було на місці і розмовляв з Валентиною та Роксоланою її чоловік.

— Я хворіла і відвідувала лікарів майже два тижні, — каже вона.—  Мій чоловік їм сказав, що в нас тільки офіційне працевлаштування: потрібний їх  паспорт та  код. Ця бабушка відповіла: “Нам не обов’язково”.  Чоловік не відходив від них ні на крок, коли вони тут стажувалися. Мова йшла про два тижні безоплатного навчання. І вони про це знали ще на співбесіді.

 

Що входило в “стажування”

За словами Валентини Стасюк, в магазині вони продавали взуття два тижні — з 15 по 29 червня. Господарка Інна Віталіївна говорить, що вони стажувалися: витирали пилюку, знайомилися з асортиментом, дивилися, де що знаходиться.

— Ми їх знайомили з правилами торгівлі, правилами прав споживачів, ставили  на примірки. Вчили  як це робити правильно. Не грузити клієнта, як робила ця бабуся.  Ми не проштовхуємо гнилі помідори, ми намагаємося дати культурне обслуговування. І завжди поряд з ними хтось був: або я, або Андрій Вікторович. Вони не залишалися в магазині самі.

Як каже Інна, вінничанки відпрацювали 9 днів і після цього не виходили на роботу два дні.

— Був оговорений такий пункт: якщо вас щось не влаштовує, ви просто розвертаєтеся і йдете. І коли вони не вийшли два дні на роботу, ми так і вирішили, що вони просто розвернулися і пішли. А потім прийшли і влаштували мені цирк в магазині. Вимагали, щоб ми з ними розрахувалися. Ми були згодні з ними розрахуватися, але вони відмовилися надати паспорт та код для укладання цивільно-правового договору. Тоді на підставі чого я повинна їм заплатити?

Власниця “Альфа + Бета”гадає, що жінки не вийшли на роботу після того, коли на Центральному вході вкрали дитячий візок. На її думку, Валентина та Роксолана або хотіли вкрасти касу, або винести магазин.

— Прийшло до нас багато міліції і кажуть: дайте камеру, щоб ми побачили злодія, — розповідає Інна. — Жінки чомусь злякалися міліції. Реакція була неадекватна. А коли побачили, що я викачала цей запис на флешку і дала міліції, наступного дня їх на роботі не було.

Валентина та Роксолана написали дві заяви в поліцію і в Управління Держпраці у Вінницькій області. В Держпраці заяву розглянули і порекомендували захистити свої інтереси у суді, шляхом подання відповідної позовної заяви до місцевого суду. В поліції триває кримінальне провадження по факту нанесення Валентині тілесних ушкоджень, коли її виштовхували з магазину. По другій заяві стосовно ситуації з працевлаштуванням, кримінального правопорушення не виявили.

— Згідно  закону України «Про звернення громадян» по цій заяві був зроблений висновок і дана відповідь в якій вказано, щоб Валентина Стасюк зверталася до суду, — сказав дільничний офіцер поліції, капітан поліції Владислав Ратушний в коментарі RIA.

 

Як людині себе убезпечити від несплати коштів роботодавцем

Заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області Юрій Ковальчук:

  — Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно вимагати документ про оформлення трудових відносин: наказ на підприємстві, письмовий трудовий договір, укладений відповідною особою. Так людина себе убезпечить, адже буде знати, що оформлена.  І тоді з приводу виплати зарплати питань немає. Якщо є  трудові відносини, має вестися документація з приводу обліку робочого часу, нарахування і виплати заробітної плати так само і сплати страхових внесків.

Якщо людина документально не оформила трудові відносини, але регулярно сплачує страхові акти, вона автоматично вважається застрахованою. Просто тоді порушується процедура допуску працівника на роботу, оскільки він він в умовах нового порядку не може бути допущений до роботи без укладання письмового трудового договору або видання наказу. Людина йде на те, що вона буде працювати без укладення трудових відносин. А потім виникають такі конфліктні ситуації.

В таких випадках для початку потрібно встановити в судовому порядку факт трудових відносин. Звідси потягнеться уся заробітна плата навіть без урахування тієї, що була виплачена. Як цей факт встановити? Як мінімум, людина має звернутися з позовом до суду вказавши, якщо в них є якась доказова база, що вони там працювали. Це можуть бути документи, люди, які можуть виступити  в якості свідків в судовому засіданні.


Які документи потрібні при укладанні трудового договору

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 • трудову книжку, якщо це не перше робоче місце і у працівника вже вона є;
 • довідку податкового органу про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • документ про освіту, якщо робота вимагає спеціальних знань – наприклад, для бухгалтера чи юриста;
 • довідку про стан здоров'я (за необхідності);
 • інші документи (наприклад, військовозобов’язані особи – військовий квиток, особи, звільнені з місць відбування покарання за кримінальний злочин – довідку про звільнення тощо).  
Коментарі (10)
 • Порошок

  Думал обувку прикупить, теперь сюда ни ногой
 • Ваня Лета

  1900 грн. - копейки в маштабах магазина. Знаком с владельцем, не думаю, что ради таких копеек стал бы портить свою репутацию. Как по мне  лучше отдать деньги из своих, тем самым купить ценный опыт: сперва договор - потом все остальное.

  Олексій reply Ваня Лета

  Так кажеш, наче це власник має «купувати» такий досвід. Читай статтю уважно.

  Olvol reply Ваня Лета

  Как уже тошнит от этого мерзкого гендлярского местечка, где все друг друга знают "по-винницки". Здесь не смогли навести порядок даже в советское время...

  Ваня Лета reply Olvol

  Мотилиум пей если тошнит.
 • Глобазоид Афромарк

  Собрались хитрожо...е. Одни податки платить не хотят, другие небось не хотят оформляться, чтоб субсидию на коммуналку не потерять.

  Olvol reply Глобазоид Афромарк

  Я считаю, не нужно обижаться за это на людей, которые не хотят сидеть на одной ячке. А вот хозяин правда виноват. Нужно создать условия для того, чтоб люди могли не юлить. Отнарода многое зависит,  но государство должно дать толчок развитию
 • Сусіди)

  Дуже добре знаємо цю жінку! Жаль її доньку...
18:36 Передвиборні обіцянки? Гройсман анонсував автоматичне підвищення пенсій 17:28 Тендітна жінка в обладунках рицаря: дві перемоги вінничанки у Римі 17:01 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:20 Петиція: з Тяжилова просять маршрутку на Електромережу та Вишеньку 16:19 Удвох на Мальдівах! Продюсер «ТІК» Олег Збаращук і зірка «Дизель Шоу» Яна Глущенко влаштували собі другий «медовий тиждень» photo_camera 15:41 Негода на Вінниччині: повалені дерева тричі перекривали дороги 14:59 Погоня за водієм «Fiat Doblo» на Поділлі: в авто знайшли наркотики photo_camera 14:16 Смертельна ДТП біля Стадниці: «лоб у лоб» зіткнулися легковик та вантажівка photo_camera 14:08 «Цікава дощова картинка вимальовується». Яку погоду прогнозують завтра? 13:54 Свалка в спальном районе: кто поможет винничанам жить в чистоте? 13:26 Історія «Великої родини-240»: при ОСББ стало тільки гірше photo_camera 13:00 Перший в Україні формат розвитку електронного навчання організували вінничани 12:52 Кримінальна ніч Європи: двоє хуліганів напали на юнака біля нічного клубу

Вінничанин просить марштрут «Тяжилів - Електромережа». Ще й непогано було б на Вишеньку. Звернення підтримують дуже мляво.

Пригадайте інцидент з водієм білого «Renault», якого патрульні поклали обличчям в асфальт. З чотирьох постанов водію...

У вівторок, 22 травня 2018 року, практично всю Європу поливатиме дощами. А якою буде погода в Україні, читайте далі.

Жители дома по адресу Хмельницкое шоссе, 21 уже несколько лет борются за чистоту своего двора. Глава ОСББ Елена Кипоренко...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up