У Вінниці 28 дітей втратили батьків та чекають на нову родину. Як допомогти?

У Вінниці 28 дітей втратили батьків та чекають на нову родину. Як допомогти?
  • Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, сім’я патронатного вихователя.

Як повідомляє Вінницька міська рада, станом на 1 липня 2022 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває 264 дитини, з них:

  • 81 дитина-сирота,
  • 183 дитини, позбавлених батьківського піклування.

Під опікою, піклуванням у громадян перебуває 193 дитини, у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу виховується 41 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування.

 

— 28 дітей потребують влаштування до сімейних форм виховання, з яких в закладах інституційного догляду перебуває 14 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 11 — мають інвалідність, 7 дітей (в тому числі 1 родинна група з 5 дітей) перебуває у «Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей», 4 дитини знаходиться на повному державному утриманні в державних навчальних закладах, — зазначають у відомстві.

З початку 2022 року одну дитину-сироту влаштували на виховання до прийомної сім’ї та одну дитину-сироту до дитячого будинку сімейного типу, які функціонують на території Вінницької міської територіальної громади. 2 дитини, позбавлені батьківського піклування, направлено до дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на території Вінницької області.

«Впродовж 2022 року усиновлено 4 дитини громадянами України, 5 — іноземними громадянами, щодо 2 дітей триває процес усиновлення. На даний час на території Вінницької міської територіальної громади функціонує 13 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 22 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та 5 осіб з їх числа», — говорить заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Манзюк.

Відео дня

Усиновлення

Фахівці служби у справах дітей Вінницької міської ради зазначають, що усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провoдиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми сімейного влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, сім’ї патронатного вихователя, а також із закладу цілодобового перебування, якщо вона перебуває на обліку як така, що може бути усиновлена.

Опіка та піклування

Найбільш частою формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є опіка/піклування.

«Опіка або піклування встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, відібрання у батьків дитини без позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років і залишилися без батьківського піклування, а піклування — над дітьми, які старші 14 років. Опікуном, піклувальником призначається особа, яка перебуває у сімейних, родинних, близьких відносинах з підопічним. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування», — розповідає заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Манзюк.

Прийомна сім'я

Ще одна форма влаштування дитини — це прийомна сім’я. Це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а у разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації — до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім’ї. В окремих випадках за згодою сторін прийомна сім’я може функціонувати і після досягнення прийомними батьками пенсійного віку, але не більше ніж протягом п’яти років.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Патронат над дитиною

Ще однією формою виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня, особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками.

Патронатна сім’я — це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

«Патронатним вихователем може бути особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатний вихователь має бути повнолітнім громадянином України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі», — додає заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Наталія Манзюк.

Більш детальну інформацію щодо усиновлення дитини можна дізнатись за номером: 65-10-74.

 

Читайте також:

На польські вокзали прибувають біженці з Вінниці: волонтери просять про допомогу

На Вінниччині трирічний Матвій втратив батьків. Подаруйте малюку сім’ю

Коментарі

08:51 Вінничанка Олександра Устінова очолить комісію для нагляду за постачанням зброї в Україну 08:22 Сьогодні вітаємо листонош та Давида. Історія, заборони та прикмети 7 жовтня play_circle_filled 21:01 Стан авторинку під час війни: які моделі машин купують та продають на AUTO.RIA photo_camera 20:12 Інтерактивна мандрівка Україною: вінницьку молодь запрошують до участі в квізі photo_camera Від читача 17:17 Благодійний «Шкільний портфелик» отримали 2700 дітей 19:54 Чи варто гнати глисти людям, якщо обов'язково треба собакам і котам? Пояснює лікар 19:15 У Гайсині 82-річна жінка сама привела додому крадія. Він забрав 8000 гривень та 600 доларів 18:59 «Коли давали хліб, люди плакали…» Вінницькі волонтери відвезли допомогу у звільнений Лиман photo_camera 18:18 Удар був дуже потужний. На Нечая Volkswagen протаранив BMW play_circle_filled 17:46 Дівчині-сироті повернули право власності на квартиру у Вінниці photo_camera 17:10 Підняли весь особовий склад поліції. На Жмеринщині шукали зниклу дворічну дівчинку 16:16 Ціни на яйця зростають. Скільки коштують зараз, чому та що буде з вартістю далі? photo_camera 15:42 «Народився в сорочці». На Театральній автівка ледь не збила пішохода на «зебрі» play_circle_filled photo_camera 15:02 Де і яку допомогу можна отримати переселенцям у Вінниці? Адреси та контакти 14:59 Три смерті та 330 нових випадків. Ситуація з COVID-19 у Вінницькій області 14:04 У Вінниці лікарі вперше провели кардіологічну операцію Бенталла 13:21 Обов'язкове носіння масок в громадських місцях та інше важливе за 5 жовтня у Вінниці 13:13 Як легко оформити ОСЦПВ? Переваги онлайн-замовлення поліса (Новини компаній) 12:37 Вінницьким спецпризначенцям на передовій потрібна допомога. Оголосили збір на авто play_circle_filled 11:59 У Вінниці судять дівчину, яка хотіла продати гуманітарки на близько пів мільйона гривень photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up