У ніч перед пікетом у Стадниці з Вінниці вивезли все сміття

У ніч перед пікетом у Стадниці з Вінниці вивезли все сміття
Жителі прилеглих сіл разом із дачниками вимагають припинення використання сміттєзвалища

Учора дорогу на Стадницьке сміттєзвалище перекрили загорожею із червоних поліетиленових ниток. За ними – п’ять наметів. На кожному - назва села, представники яких беруть участь в акції: Сосонка, Коханівка, Малі Крушлинці, Сиваківці, Приборівка. Свій намет із написом „Дачі” виставили ті, хто має в Стадниці дачні ділянки.
- Наша акція безстрокова, - каже співголова ініціативної групи з її проведення, депутат Стадницької сільради Микола Ілик. – Ми вимагаємо припинення використання сміттєзвалища. Жодної машини не пропустимо. Не підемо ні на які поступки. Терпіння наше лопнуло.
Дозвіл на проведення акції її учасники отримали у сільраді. Це підтвердив сільський голова Владислав Яклюшин. Незважаючи на це, напередодні дільничний інспектор міліції ходив по селу і попереджував людей, щоб не виходили перекривати дорогу, бо будуть мати неприємності. Про це повідомив Микола Ілик. Він також додав, що організатори акції отримали інформацію про можливі провокації. „Якщо станеться бійка, міліція розжене нас, вони тільки чекають цього. Нам на ніч готують ще якийсь „сюрприз”. Маємо таке попередження від людей, які співчувають”.
Під час мітингу учасники акції ще раз сформулювали свої вимоги до міської влади. Першим пунктом у зверненні значиться вимога закрити сміттєзвалище.
- Це мало бути зроблено ще до кінця 2006 року, - каже сільський голова Стадниці Владислав Яклюшин. – Такої домовленості на той час територіальна громада досягла з міською владою. Однак не дотримала обіцяного. Приблизно півтора місяця тому на сході села громада попередила міського голову Вінниці Володимира Гройсмана про те, що через місяць перекриють дорогу сміттєвозам, якщо не почнуться роботи з припинення експлуатації полігона. Конкретних дій із боку міста не було. Нам лише надали новий проект угоди, в якому місто вже не просить земельної ділянки на будівництво сміттєсортувальної станції. Але на той час ініціативна група вже ухвалила рішення про пікет і не стала змінювати його.
Коментар експерта
Сергій Сітарський, голова Вінницької райради:
- У суботу у Стадницькій сільраді три години тривала нарада, мета якої була не допустити перекриття дороги на сміттєзвалище. У ній брали участь члени ініціативної групи з проведення акції протесту. Переконати громаду відмовитися від участі в акції гостям із Вінниці так і не вдалося.
Така ж нарада у п’ятницю відбулася в кабінеті заступника голови облдержадміністрації Василя Жердецького. Там теж нічого конкретного не вдалося досягти.
На мою думку, міська влада мала б своїми конкретними діями продемонструвати свою турботу про громаду. Розпочати вирішувати хоча б одну обіцяну нею справу: ремонт греблі, буріння свердловини, газифікація – це те, що місто поки що обіцяє робити, але не робить. Кажуть, поки не підпишуть договір із громадою, доти не можна буде виділити кошти на такі роботи. А громада не підписує договір, бо місто не вказує терміни, прийнятні для закриття сміттєзвалища.

0
0
0
0
Коментарі (9)
 • Anonymous

  Знаєте, можливо проблема Стадницького полігону вже була б вирішена, якби не указ президента про обмеження зовнішніх інвестицій. Згідно указу одноразове введення інвестицій не повинно перевищувати 1 млн. доларів, правда цей указ вже відмінено, але його дія призупинила діяльність інвесторів, які можуть побудувати сміттєпереробний завод, що дало б змогу закрити Стадницький полігон. Отож, шановні жителі прилеглих сіл, подякуйте за це \"пРЕЗИДЕНТУ\", бо особисті амбіції та амбіції його секретаріату вищі за (навіть) фізіологічні потреби ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, аби тільки за премєрства Юлії Тимошенко люди не стали краще жити.

  Anonymous reply Anonymous

  Не перекладывайте с больной головы на здоровую... При чем здесь премьерство Тимошенко, если проблеме Стадницкого полигона больше десятка лет?

  Anonymous reply Anonymous

  Шановна, Ната. Мова йде про те, що переробка сміття досить прибутковий бізнес, який крім того, що забезпечує чистоту довкілля, економить ресурси (зменшує собівартість нових товарів), створює робочі місця... Але це потребує високих технологій з Європи, які коштують не 1 млн. доларів. То покажіть мені бізнесмена, який би вклав гроші в цю справу? А Європейці мають досвід в цій галузі. Щодо хворої голови, то вона напевно хвора в президента бо тільки з такою головою можна втратити величезний авторитет перед українським народом (в Кучми рейтинг був більший) і перед Євросоюзом, бо не тільки ми з Вами залишились обдуреними, а Європа також. Європейці можуть мати справу тільки з урядом Тимошенко, бо нікому більше не довіряють. І це не тільки стосується переробки сміття в Україні, а в багатьох інших галузях: медицина, освіта, промисловість...

  Anonymous reply Anonymous

  Политика политикой, но все понимают, что политикам \"народные\" проблемы чужды. Интересно, что же мэрия наша придумает в связи со всеми этими перипетиями? Сдается мне, что самым простым выходом придумают разгон пикетчиков, а то еще и уголовки им понавешивают.

  Anonymous reply Anonymous

  Уважаемая Ната, стесняюсь спросить,а что бы сделали Вы в данной ситуации?! И вот интересно, если Вы, конечно, винничанка, у Вас мусор под домом сейчас не "пахнет"?! Его забирают?! Так, наверно, что-то да делается, чтобы в городе не было экологического кризиса?!

  Anonymous reply Anonymous

  Чесно, не знаю, что сделала бы. Наверное, поступила бы так, как и написала выше. Но при этом деньги бы бюджетные не на асфальт тратила, а на завод перерабатывающий, или хотя бы на инфраструктуру Стадницы - может, и порешали бы с жителями проблемы. Мусор под домом не пахнет - я живу в частном доме, мусор сортирую и соответственно каждый сорт утилизирую. А про экологический кризис - боюсь, как бы власть не нашла какой-нибудь пустырик недалеко от города (типа временно), и не сделала из него очередную помойку. Гройсману в данном вопросе сочуствую - наследство ему досталось тяжелое.

  Anonymous reply Anonymous

  Речь идет не о заводе, а о сортировочной станции, которая куплена вот уже 2 года, но Стадница не дает ее поставить на полигоне - жители не понимают, что как минимум треть мусора, который завозится на полигон, уже шла бы на повторную переработку, соответственно, и нагрузка на полигон была бы меньшей. А про инфраструктуру - то им же как раз и предлагается пробурить скважины для того, чтоб они пили норьмальную воду, сделать другие работы по благоустройству - вчера на одном из местных каналов об этом говорили - 3,5 млн. грн. на потребности одной Стадницы из горбюджета (!). Не так-то мало, заметьте. И смысл искать пустырик за городом "временно-постоянный", город себе тоже сейчас не может создавать дополнительную проблему, которая по цепочке принесет целый комплекс проблем в будущем.

  Anonymous reply Anonymous

  Не могу не согласиться с вышесказанным. Действительно выход виден только один - дотационно стимулировать Стадницкий регион, наверное повышать расценки на вывоз мусора. Найти новое место для нового полигона?, это не выход из ситуации. Если люди хотят жить в чистоте за это нужно платить... А еще, конечно же поднимать культуру в этом направлении.

  Anonymous reply Anonymous

  И Ющенко, и Тимошенко и все остальные "звезды" политбомонда - виноваты все. Вы думаете, что в Украине проблемы только со Стадницкой свалкой?! Не поленитесь и поищите информацию, что творится в других областях: та же тема, только в профиль. Под свалками в стране занято 150 тыс га земли, на которые вывезено 35 (!) млрд. тонн отходов. Проблема и в Западной Украине, и на Востоке, и в Крыму. А если ближе к делу, то никто на госуровне ее не решал и не будет решать - сейчас политики заняты тем, что готовятся "рвать" Тимошенко за бюджет (к слову, есть за что - гляньте, какие чудеса розданные 1000 грн. сделали с ценами на продукты?!). Винница предложила Стаднице решить этот геморрой (который касается не только Винницы, а и Винницкого района, и других близлежащих районов, что вывозят сюда мусор) - есть проект рекультивации полигона, только дайте уже его наконец реализовать! Так нет - пускай все будет как есть, но хуже - мы будем сидеть в палатках и торговаться с городом, который по их рассчетам уже должен задыхаться в мусоре. Это называется шантаж, а шантажистов никто не любит - один раз откупишься, потом тебя по жизни будут доить.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

13:04 Вінницький турнір серед шахістів-аматорів виграв наймолодший учасник photo_camera 12:40 «Ваш зять потрапив у ДТП»: шахрай видурив у дідуся 75 тисяч гривень 11:58 Неможливе стало можливим: у Вінницькій ОДА встановили ліфт для людей з інвалідністю 11:01 «Пумб, вяжут кого-то»: розказали подробиці затримання «відбитих малоліток» photo_camera Від читача 18:46 Для оплаты коммуналки нужно пройти все круги ада! 10:40 Кривава бійка у школі: 12-річному вінничанину зашивали селезінку 09:50 Над Україною сходить суперповний Місяць: що категорично не можна робити? 09:05 Курс валют НБУ на 19 лютого. За скільки сьогодні продають долари? 08:25 Прогноз погоди в Вінниці на сьогодні, 19 лютого 2019 року 21:51 Екскурсія до бібліотеки Тімірязєва: про що «мовчать» книжки? photo_camera 20:17 Вінницький тролейбус до Стрижавки не поїде, але може з’явитися у Агрономічному 18:09 Куди жалітися на поліцейського чи прокурора? Зібрали всі адреси та телефони для скарг 18:07 Що ж очікує долар, євро та рубль на цьому тижні (18 – 24 лютого)? 17:44 Вінницький активіст порізав портрети «Квантового Шевченка» у Києві photo_camera 17:25 Мера Могилів-Подільського відсторонили від посади через підозру в хабарництві. Перші подробиці справи 17:00 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:20 На Київській водій «ВАЗу» збив хлопця. Потерпілий госпіталізований до лікарні 15:55 Від обстрілів розривало рейки, відлітали колеса вагонів…Відео учасника боїв за Дебальцево 15:40 П’яна ДТП: водій не розминувся з припаркованим Nissan  та застряг у болоті 15:13 Водій муніципального автобуса отримав три роки умовно за ДТП, у якій загинула жінка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up