Центральну площу Вінниці відкриють до Дня міста

Головну площу Вінниці зроблять територією Wi-Fi. На нашому майдані незалежності буде плакучий бук, магнолія і форзиція. А от газон, який має стати однією з головних родзинок площі, доведеться почекати ще місяць
Центральну площу Вінниці відкриють до Дня міста

До Дня міста обіцяють відкрити площу перед мерією. Реконструкція вінницького майдану тривала близько чотирьох місяців і, за попередніми підрахунками, коштувала міському бюджету 8,9 мільйонів гривень.
Спочатку, планувалось, що оновлений Майдан незалежності здадуть до першого вересня, тепер, відкриття головної вінницької площі приурочують до Дня міста, десятого вересня. Центральну площу міста обіцяють зробити головною зоною відпочинку вінничан, з доступом до Wi-Fi.


За словами директора ВМКП «Вінницязеленбуд» Ігоря Любовського, це знаковий об’єкт з якого розпочнуться зміни зовнішнього вигляду решти клумб та зелених зон міста.
- Це головна площа нашого міста, з неї ми починаємо концепцію розвитку зелених зон міста, - каже він. – Суть цієї концепції в тому, щоб привести усі газони і клумби в такий же вигляд, який матиме ця площа. Тобто газони будуть партерні: абсолютно рівнесенькі, доглянуті, без бур'янів. Якщо якась з ландшафтних фірм захоче долучитись до благоустрою міста – ми будемо тільки вітати таку ініціативу. Ми завжди готові до співпраці.


- Щодо газонів, то мова іде про такі газони, які ми звикли спостерігати в західних фільмах, - уточнює інженер-декоратор Сергій Давидов. – Таким чином ми поступово готуємо вінничан до зміни свідомості: тепер по газонах можна буде не лише ходити, а й відпочивати на них. Правда, до десятого вересня газон не встигне зійти. На нього доведеться ще зачекати близько місяця.
Загалом, на площі перед мерією буде близько 35 видів рослин. Серед рослинних родзинок площі – плакучий бук, гілля якого буде рости вниз і може досягати у висоту до шести метрів, а можливий максимальний діаметр його стовбура – два метри.


Багато квітів перед мерією не планується. Але не зважаючи на це, підрядники обіцяють, що вінницький майдан цвістиме постійно.
- Це буде розпочинатися приблизно з кінця березня, ще до появи листя на деревах. В цей час розквітатиме форзиція, - каже Сергій Давидов. – Вона буде радувати вінничан жовтими квіточками. Далі, десь в кінці квітня, розпускатиметься магнолія. Потім ранні однорічні квіти, можливо, фіалки. Далі тюльпани, а за ними більш літні рослини. Словом, площа «цвістиме» до перших морозів.


Зараз, по ліву сторону від мерії, уже висадили живопліт із туї. В майбутньому його обіцяють цікаво застригти, придавши йому певну форму.


В центрі площі висаджена карликова ялина. Навкруги неї хризантеми. Центральну клумбу з обох боків оточує клумба з барбарисом-тунберга, якому згодом теж обіцяють придати певної форми.
А от кілька ялинок, що росли ближче до вулиці Козицького, довелось знести. Як кажуть працівники – через їх аварійність.


- На жаль, ті ялини, які залишились, через деякий час теж будуть знесені, - каже Сергій Давидов. – Як не прикро це казати, але і вони доживають своє. Але, думаю, на їх місці будуть висаджені нові.

А от кілька слив, які також висаджені в центрі площі, скоріш за все, ростуть тут  тимчасово. Згодом, на їх місці планують висадити червонолисті клени.

Коментарі (23)
 • Anonymous

  5+ за ліхтарі!!!
 • Anonymous

  Судя по скорости исполнерия после первых осенних дождей площадь превратится в стиральную доску, как это случилось несколько лет назад со сквером Козицкого, где покрытие укладывали в спешке чтобы успеть к Дню города.

  Anonymous reply Anonymous

  Re: имя не указано - 07/09/2011 11:47 Типун тебе на язык.
 • Anonymous

  Коментар видалено...
 • Anonymous

  Как только положили тротуарную плитку и поставили Туи в вёдрах - "вже європейське місто". А вы были в Европе? Например Берлускони назвал свою Италию "срака", а Неаполь - помойная яма, где годами не вывозят мусор. В Нью-Йорке когда жара и большая влажность (100 %), - воняет мусорками так, что нужно одевать респиратор.

  Anonymous reply Anonymous

  ну ти і баран

  Anonymous reply Anonymous

  Ну если Нью-Йорк это Европа.....))))
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up