«Що для нас важливіше — зерно чи зброя?» Дві точки зору на події на кордоні: волонтера і фермера

«Що для нас важливіше — зерно чи зброя?» Дві точки зору на події на кордоні: волонтера і фермера
"Протести польських фермерів на кордоні підігріває кремль, але де наша мудрість?" - говорить фермер з Могилів-Подільського району.
 • Ситуація на українсько-польському кордоні очима вінницького волонтера.
 • Що говорить про блокування поляками фур із нашим зерном фермер?
 • Розповідаємо про дві точки зору не схожі на більшість оцінок ситуації на кордоні.

Вінницький волонтер пан Віталій з початку великої війни доправив з-за кордону для наших військових приблизно 80 автомобілів.

Частину з них особисто завіз у підрозділи за їх місцем дислокації біля лінії  фронту.

Віталій співпрацює з низкою благодійних фондів. Один з них має назву «Родина турбота». Цей фонд очолює відома волонтерка Катерина Бевзюк.

Відео дня

«Разом з пані Катериною ми також доправляли машини хлопцям на передову», — розповідає пан Віталій.

Він постійно в дорозі. Буває, протягом тижня виїжджає за кордон по три-чотири рази.

Запитую, на яких умовах перетинає кордон. Адже з кожним разом все більш жорсткими стають вимоги до чоловіків мобілізаційного віку. Мій співрозмовник підпадає під таку категорію.

«Мене жодного разу не зупинили і не завернули назад в Україну, — говорить Віталій. — Подав документи на перевірку — і через деякий час поїхав далі. Щоправда, надаю оригінали, а не копії».

У мого співрозмовника троє неповнолітніх дітей. Таким чоловікам виїзд за кордон дозволено в умовах воєнного стану.

На запитання, чи не стомлюють часті поїздки, Віталій відповідає спокійним голосом: «Я хочу скоріше виграти цю війну, а після того вже буду відпочивати».

Черги створюють «бариги»

З волонтером розмовляли декілька разів. Були випадки, коли він у такий час безпосередньо знаходився на під’їзді до пункту пропуску. Вмикав телефон і показував на екрані ситуацію з автомобілями.

У  нього є своя думка з приводу іншої черги. Не тієї, в якій стоять зерновози.

Є ще й черги серед легкових машин.

«У мене завдання і бажання чим швидше доставити автомобіль в Україну, щоб передати його хлопцям на фронт, — говорить Віталій. — І це зрозуміло. Скористуватися «зеленим» коридором на кордоні не маю права. Тому стаю у загальну чергу легкових автомоблів. У такій само черзі стоять «бариги», вони затримують волонтерський транспорт».

Прошу пояснити, кого він називає цим словом. Каже, це ті, хто бусами завозить в Україну товар.

За словами співрозмовника, на кожного, хто в’їжджає, можна завезти товару на 3,5 тисячі євро. Ті, кому дозволено виїжджати за межі держави, організовуються в групи з п’яти-семи людей, здебільшого це жінки, винаймають бус, завантажують його сповна у Європі. На кордоні такий товар перевіряють. Проводять митне оформлення. Один бус можуть оформляти понад годину. Тоді як на оформлення волонтерського авто витрачається 15-20 хвилин.

Особливо затримується черга на розмитнення комерційного товару в нічну пору. До ранку можна чекати. По-перше, у такий час складніше перевіряти. По-друге, у нічну пору митники не поспішають працювати. Принаймні так стверджує співрозмовник.

Акція поляків проплачена

Про пікети поляками наших зерновозів волонтер без роздумів говорить, що ця акція проплачена. Ким саме, не складно здогадатися. «У мене багато знайомих водіїв-далекобійників, вони про це говорять, що акція проплачена, думаю, що мають інформацію від поляків», — продовжує співрозмовник. На його думку, без росіян не обійшлося. Про їхній вплив говорить один з плакатів зі зверненням до кремлівського вбивці. Закликають, щоб той розібрався з Україною і Брюсселем.

Польська поліція дуже мляво реагує на дії пікетувальників. Так само, як і на пошкодження майна — коли висипали зерно із автомобілів, чи потягів.

«Тепер вони трохи впорядкували чергу, — каже Віталій. — Автомобілі зосереджують переважно на TIR-стоянках. Мова йде про в’їзд з польської сторони. Коли звільняється місце на пункті пропуску, поліцейський телефонує іншому поліцейському, який перебуває на стоянці і той дає команду водію, який у черзі, їхати до кордону».

Як стверджує співрозмовник, ситуація постійно змінюється. Якою вона є у той чи інший час, можна детальніше дізнатися з повідомлень нашої прикордонної служби.

На запитання, чи бачив волонтер пікети наших водіїв на українській території, каже, що бачив одного разу. За його словами, на узбіччі стояло п’ять автомобілів без причепів.

На них були плакати на українській і польській мові:  «Зверніть блокаду, поверніть водіїв додому», «Годі блокувати — давайте разом світ годувати».

Коли він проїжджав, у той час не було польських фур. Тому не може сказати, чи зупиняли їх наші пікетувальники.

Хто отримує гроші за українське зерно?

Свою точку зору на блокування поляками наших зерновозів висловив на прохання журналіста «20 хвилин» фермер з Могилів-Подільського району.

Співрозмовника звати Іван. Він обробляє трохи більше 300 гектарів ріллі. Пшеницю вирощує кожного року.

Ділюся з ним особистим враженням: картини з висипаним зерном ранять до глибини душі, бо це ж хліб, це праця людей, не розумію, як так можна?.

«Хліб це святе, це аксіома, ту нема варіантів, — каже пан Іван. — Але це тільки один бік медалі. Давайте подивимося на ситуацію з іншого боку».

Співрозмовник запитує, чи відомо мені, скільки в Україні трейдерів, які продають зерно за межі держави. Каже, що таких продавців можна порахувати на пальцях. А ось зерно вони скуповують у тисяч аграріїв.

За його словами, забирають у виробника за мізерну ціну, а далі, то вже їхній заробіток. Де він осідає той заробіток, на яких рахунках, цього ніхто вам не скаже.

Співрозмовник наголошує, що несправедливо, коли наживаються на праці фермерів. Бо найбільше зусиль затратив саме той, хто вирощує зерно.

«Я ставлю собі запитання: що нам нині важливіше — зерно, яке хоче продати купка олігархів, чи зброя, яка потрібна для захисту від ворога? — продовжує розмову пан Іван. — Відповідь очевидна. Якщо так, то можливо, проявити гнучкість, піти на поступки у меншому заради більшого, важливішого? Чому б не припинити на деякий час вивозити зерно, аби вгамувати ситуацію. Не на часі нині загострення стосунків з поляками. Вони ж пішли назустріч нам, коли українці масово приїжджали до них на початку війни, а чому ми не можемо поступитися?».

Фермер уточнює, що він проти того, аби поляки топтали наше збіжжя. Він упевнений, що такої само думки багато розумних людей у Польщі. Не має сумніву, що тут не обійшлося без впливу москви.

«Але де наша мудрість? — запитує чоловік.  — З дитинства пам’ятаю слова бабусі, яка щоразу повторювала, щоб був мудрим у спілкуванні з людьми. Не бачу я тут мудрості. Загострення ситуації ще більше зашкодить нашій державі».

У нас війна, а не в Польщі, наголошує фермер. Нам треба перемагати ворога, а не полякам. Тому треба приймати рішення, беручи до уваги непросту ситуацію, в якій нині знаходиться наша держава. У жодному разі не загострювати її. Заховати сірники, аби ненароком не спалахнула пожежа.   

Читайте також:

«Нас оббрехали!..» Чому волонтер фонду «Піщанські люди» заявив у поліцію на маму загиблого?

Судитимуть офіцера Вінницького ТЦК Юрія Черевку та його спільників, які брали хабарі від ухилянтів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
 • G.A.I.

  Для нас важливіше не зерно і не зброя. Для нас важливіше - порядок в країні ☝️

  Валентина reply G.A.I.

  Та да,ви ж не в окопах,вам зброя не потрібна!!!
  І зерно потрібно вам для хліба,щоб зустрічати окупанта.((((
  А Україні потрібна зброя та економіка!!!

  G.A.I. reply Валентина

  Сестричко, зніми каструлю з голови, бо вона заважає тобі думати.
  Якщо ненавести порядок в цій корумпованій до зубів країні, то будут в окопах сидіти ще твої правнуки, а внуки клянчити патроны та шкарпетки в країнах НАТО.
  Поки наша корумпована ненажерлива бидло-влада буде далі дерибанити бабло.

  І ще, в окопах я і не повинен сидіти. В окопах повинні сидіти військові, яким я заплатив за це, своїми податками. Да, да відкрию тобі таємницю. В Україні є регулярна армія для війни, яку ми утримували 32 роки на наші податки, це її прямий обов'язок воювати, а не  обов'язок кожного. А ще для війни у нас є  купа інших дармоїдів, які теж сидять в тилу на бюджеті (нацгвардія, мєнти, СБУшники, прокурори та судді), та ще інших силових структур та відомств, яких як блох на собаці.

  І ще, ти тут в кінці згадала про економіку. Звідки в сраку візьметься економіка в згвалтованій корупцією країні, якщо знову ж таки ненавести порядок.

  Короче бабо, йди вари борщ чоловіку, і дітям сраки підтирай, і не лізь туди на що ти не вчилась ☝️🙄

  Валентина reply G.A.I.

  По перше- хто дав право ображати людей?!!!
  Якщо у вас немає мізків,і ви носите пусте відро-то це не означає ,що у кожного відра чи каструлі,замість   браття!!
  По друге - свідомі українці знають куди йдуть наші налоги і що робить влада!
  Тому не воюйте за мирним населенням,і не розповідайте,як що повинно бути ,а звертайтесь до самих органів,влади.

  А по третє - "діду" якщо ти розумний "херой" і не хоронив своїх рідних,близьких, дітей -то не потрібно писати ,на всю Україну,хто такі герої !!!
  Займіться корисними справами,а не воюйте з мирним населенням!
  Гарного дня!!!!!
 • Анжела

  Та звичайно, що проплачена ця акція, кацапами. Але поляки теж хитрі, як возили до росії свої товари, так і везуть далі. Бачила відео з відти, там повно товарів і польських і чеських. Як то кажуть,і вашим і нашим. Треба їм так само кордони перекривати.

  Bomber's Motive Still Unclear reply Анжела

  Откроем второй фронт и так победим, ага 🤣🤌

keyboard_arrow_up