«Потрібно пам'ятати про війну, а не святкувати її»: вінничани про День Перемоги

«Потрібно пам'ятати про війну, а не святкувати її»: вінничани про День Перемоги
  • Напередодні Дня Пам’яті і Дня Перемоги, запитали перехожих вінничан, який із цих днів вони відзначають, і чи відзначають взагалі.

 

Дмитро (37), програміст:

– Ні те ні інше. З цього роблять показуху, тому 9 травня для мене не є святом. Потрібно просто пам'ятати про війну, а не святкувати її. Тим більше, не можна називати це перемогою, адже загинуло стільки мільйонів людей. Це велике горе.

Надія (65), пенсіонерка:

– Відзначаю 9 травня. Для мене це традиція. На тій війні воював мій батько, загинули три моїх дядьки, а за звільнення Києва мій свекор отримав звання Героя Радянського Союзу. У мене дуже інтернаціональна родина, тому у мене повага до всього цього.

Владислав (18), робітник:

– День Перемоги, тому що це загальноприйняте святе ще з радянських часів. Я вже звик до нього. Це сімейні традиції, і мої друзі живуть за тими ж принципами. У цей день ми збираємся, а дідусі та бабусі розказують, що вони пам'ятають та що відбувалося у ті часи.

Володимир (79), пенсіонер:

– Для мене приємні обидва дні. День Перемоги близький, тому що за визволення нашої дорогої України загинув мій батько. Ми не можемо відмовлятися від цього дня і не відзначати це свято. Це дуже душевний день. До мене приходять дітки, ми можемо кудись разом піти, поспілкуватися.

Олеся (35), психологиня:

– Відзначаю тільки День пам'яті, тому що не хочу відзначати радянське свято. У цей день ми з близькими можемо пройтися містом з червоною стрічкою. Колись у мене не було такого розуміння і святкувала 9 травня, але після першого Майдану 2004 року, це змінилося.

Анастасія (22), бухгалтерка:

– Нічого не відзначаю. Про День пам'яті я у принципі нічого не знаю. Тільки про День Перемоги, на який можемо зібратися родиною, пригадати сімейні історії про те, як колись баба з дідом воювали. Далі, як правило, тема заходить про Голодомор та історію нашої родини.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Вася
    Помнить ли?
    Ну почему в Украине все праздники являются днями скорботы... Ничего светлого ж нет..
    Голодомор, Круты, Покрова...
    Может быть задуматься не только о памяти, но и посмотреть сейчас  - на ту войну, которую развязала хунта? Ей прекратить, не допускать новых войн.
    А недовольные - чемодан в зубы и ползком в Европу (простите за каламбур)
  • Вінничанин
    Победобесие ваты ))
    Сепар Торонтуй reply Вінничанин
    Хорошо дедушке твоему вломили под Бродами?
  • Жора
  • Жора
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:20 Росія атакувала Україну понад 300 дронами та ракетами: постраждали мирні жителі 10:03 Гвардійці бригади «Червона Калина», які боронять Покровський напрямок, отримали державні нагороди photo_camera 09:18 Вінниця прощається з захисником Костянтином Бокатенком, який загинув на Сумщині 08:20 Цей день, 19 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети Від читача 18:25 Збір у Покровськ 21:25 «Нива» запрошує вболівальників на останній контрольний матч перед стартом чемпіонату 21:00 Півні, олені і риба-Христа — як зупинки Поділля зберегли українську душу photo_camera 20:02 Земельна афера на чотири мільйони: землю померлих привласнювали за фальшивими заповітами 19:54 Творчий колектив із Вінниці влаштував концерт в оздоровчому таборі «ЯМаріуполь. Родина» photo_camera 19:19 До 3000 доларів: де поблизу Вінниці недорого продають земельні ділянки під забудову 19:05 У Вінниці розпочав роботу центр психічного здоров’я «Відновлення» 18:34 Магігранд, Мегамолл і Sky Park: кому належать найбільші ТЦ Вінниці 17:56 З могили захисника Олександра Пацалова у Кирнасівці викрали шеврони 17:55 «Поверніть хоч кісточки сина, щоб можна поховати»: чому батько військового викликав поліцію до прокуратури 17:03 Повернули землі під водосховищем Гайсинської громади вартістю понад п'ять мільйонів 16:07 Виніс понад 19 тисяч гривень із кіоску: на проспекті Коцюбинського затримали 19-річного злодія 14:52 Митники викрили іноземця, який намагався вивезти рідкісні монети XVIII століття 14:00 Шале для поколінь: надійний дім, який служитиме десятиліттями (новини компаній) 13:47 «Вінницяоблводоканал» планують передати місту: статутний капітал збільшать до 354 мільйонів 13:02 У Вінниці заарештували «бізнесмена», який працював на російські спецслужби
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up