Партнер рубрики Події

“Попелюшка” та переінакшений “Гамлет”: чого чекати від фестивалю театрів ляльок (ПРОГРАМА)

  • Це вже десятий, ювілейний фестиваль, на якому очікують театри з п’яти країн.
  • На фестивальній сцені зіграють 17 вистав - від дитячих казок до постмодерністського трагіфарсу.
  • Читайте у матеріалі анотацію до кожної з вистав фестивалю. Плюс додаток - програма дійства
“Попелюшка” та переінакшений “Гамлет”: чого чекати від фестивалю театрів ляльок (ПРОГРАМА)

Прийдешній Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Подільська лялька” буде ювілейним - десятим. На дійство запросили театри із чотирьох країн(не рахуючи, власне України), а колективів на фестивальній сцені виступатиме 17. Про це під час конференції 5 жовтня розповіли організатори фестивалю.

“Подільська лялька” триватиме із 9 по 14 жовтня.

Церемонія відкриття - 9 жовтня, 10.00 у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського.

Церемонія закриття фестивалю і святкування 80-річного ювілею Вінницького лялькового театру - 13 жовтня 2017 року, 16.00, концертна зала Вінницького училища культури і мистецтв.

— На фестивалі виступатиме Паневежиський драматичний театр з Литви,  2 колективи з Молдови, будуть представники і з Румунії, а також 2 польських колективи. І, безумовно, українські театри теж. Фестиваль проведемо на високому рівні, - розповів директор Вінницького обласного академічного театру ляльок Михайло Байдюк.

Олександр Свіньїн, головний режисер Вінницького обласного академічного театру ляльок, додав, що театральних колективів було б і більше, але деякі зарубіжні колеги побоялися їхати до Вінниці через нещодавні вибухи на калинівському складі боєприпасів.

— Написали нам: “вибачайте, артисти бояться їхати”. Що зробиш, таке теж буває.

Не дивлячись на це, фестивальна палітра, як розповів режисер, буде дуже цікавою, і кожен зможе обрати для себе виставу на свій смак.

— Якщо казати про виставу, яку ми представляємо на фестивалі, це вистава “Рибалчина русалонька”, яка до цього ніде не розігрувалась. Автор казки, за якою поставлена вистава - український письменник Василь Королів-Старий, що жив і творив на початку ХХ століття. А поставив виставу наш добрий знайомий, режисер з Харкова Андрій Солоняк.  

Програма фестивалю

 

Коротко про театри на сцені фестивалю та про репертуар  

Казковий мюзикл "Попелюшка"

Вінницький академічний музично-драматичний театр імені Садовського

Добра стара історія про Попелюшку з відомим сюжетом. Добра казка, яка нагадує, що ніяке диво не спроможне зробити ніжку - маленькою, душу - великою, а серце - справедливим. Надзвичайний настрій вистави створює авторська музика Вікторії Васалатій.

Вінницький академічний обласний театр ляльок

"Рибалчина русалонька"

Прадавня і зворушлива історія про кохання. Дивовижна розповідь про те, які випробування довелося здолати козакові Іваненку та чарівній Русалоньці, щоб воз'єднатися навіки.

Коломийський академічний обласний драматичний театр імені Озаркевича

Казка "Дерев'яне диво"

Гине листочок, коли відривається від дерева. Черствіє душа і робить з людини блудного сина, коли вона цурається роду свого... Такі моральні цінності зберігає українська християнська традиція. Саме про це повідає малечі казка "Дерев'яне диво".

Черкаський академічний обласний театр ляльок

Казка "Півник і соняшник"

Тут анотація лаконічна і інтригуюча: "Як все таки важливо і корисно кричати своїм голосом".

Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка"

Дитячий Кобзарик "У нашім раї на землі"

Вистава "У нашім раї на землі" є спробою за допомогою театральних засобів візуалізації, музики, співу та ляльки оповісти поетичні образи, наблизити поезію Кобзаря до дитини.

Муніципальний ляльковий театр "Ґуґуце"(Кишинев, Молдова)

Лірична вистава "Колаж Ґуґуце"

Вистава без слів, але сповнена емоцій , що передаються за допомогою пластики рук, різними видами ляльок і душею акторів. Мізансцени спектаклю відтворюють прожиті нами моменти життя, красу природи і чутливість дитячої душі . Усі разом - актори і глядачі - допомагають нашому герою Ґуґуце пізнати світ.

Рівненський академічний театр ляльок

Казка "Злидні"

Оповідь про родину карпатських Петра та Марічку, у господарстві яких завелися злі духи-злидні, і про те, як подружжя тієї нечисті позбулося.

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка

Трагіфарс "Гамлет-машина"

Постановка вистави - смілива спроба вперше прочитати на українській сцені п'єсу видатного німецького драматурга-постмодерніста, театрального режисера Гайнера Мюллера. Це вистава-попередження про небезпеку поглинання масою індивідуальності, про руйнацію моральних принципів суспільства і про відповідальність кожного за світове божевілля - ніхто не може бути безвинним у сучасному світі.  Важливим моментом вистави є трансформація Гамлета: у якийсь момент він перестає бути людиною, і якщо спочатку він має якісь риси індивідуальності, то під впливом оточуючого середовища втрачає свою особистість і гине.

Театр ляльок "Парашут". Київ

Комедія "Про велику мрію"

Одного разу двоє англійських мандрівників вирішили відпочити та випити чаю. Адже у Англії чай треба пити у суворо визначений час. Але це незвичайні мандрівники і навіть чай незвичайний.  І саме у цей час з'явився... Тигр. І Тигр цей незвичайний, він годується казками. А що з того вийшло, дізнаєтеся, переглянувши виставу.

Lightwave Theatre Company, Бухарест(Румунія)

Перфоманс "Відображення"

Емоційна історія без слів, яка глибоко торкнеться сердець глядачів(як обіцяє анотація - авт.). Чоловік і жінка живуть другою молодістю у своєму світі, намагаючи подолати трагічний досвід, що розмежовує їх. Радість минулого відроджується смутком теперішнього.

Театр "Істарт", Миколаїв

Моновистава "Історія однієї матері"

Стомлена Мати засинає на хвилину біля ліжка свого хворого немовляти, і саме цієї миті Смерть забирає його. Героїня, не роздумуючи, вирушає на пошуки своєї дитини. Вона йде туди, звідки немає вороття.

Житомирський академічний обласний театр ляльок

Лірико-драматична комедія "Сонечко всередині"

Майже Шекспір, як написано в анотації - тільки для дітей. Про світ почуттів, у якому головний герой шукає вихід власним емоціям і бажанням, відчуває досі незнану силу всередині себе. Чи вдасться П'єро запалити і зберегти власне "сонечно", якщо в "зовнішньому людському" світі так багато перешкод?

Паневежиський ляльковий театр на колесах, м. Паневежис, Литва

Казка "Снігова королева"

Як і казка Ганса Крістіана Андерсена, спектакль розповідає про одвічну боротьбу добра зі злом, про те, що любов здатна розтопити найлютіший холод і врятувати рідну людину.

Театр "Сцена ельфів", м. Варшава, Польща

Казка для дітей та дорослих "Дюймовочка"

Вистава для фортепіано і маріонетки "Дюймоочка" за казкою Андерсена - це емоційна історія простої жінки і маленької дівчинки: двох героїнь, які дивляться на світ по-різному.

Херсонський академічний обласний театр ляльок

Казка "Іжачок-хитрячок"

До вистави "Їжачок-хитрячок" увійшки три казки Івана Франка. Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 років, спонукають їх сміятися та думати, пробуджують їх цікавість та увагу до явищ природи.

Дніпровський міський театр ляльок "Театр актора і ляльки"

Казка "Коза-дереза"

Сучасна музична казка за народними мотивами українською мовою.

Королівський театр маріонеток, м. Варшава, Польща.

"Історія кохання Яна і Марусеньки, кухнею переплетена"

Історичне видовище на зразок давніх придворних театрів польською мовою.

* за матеріалами Вінницького обласного академічного театру ляльок.

Коментарі
18:49 На Данила Нечая зник помаранчевий «хлопчик». Чи потрібні вони взагалі? 17:40 “І знову циклон. І знову - складна погода”: синоптик про погоду на найближчі дні photo_camera 17:35 Чоловіка, що напав на вінничанку з молотком, один суд виправдав, інший засудив 16:40 Поблизу Немирова за 134 мільйона гривень відремонтують об’їзну дорогу 16:37 На Кубку Поділля нагородили найкращих легкоатлетів Вінниччини 2017 року photo_camera 16:32 На розі Келецької та Космонавтів увімкнули новий світлофор. Третій у районі цього перехрестя play_circle_filled 16:06 На три роки відклали обов'язкове встановлення лічильників на газ 15:41 Цеглою розтрощили автомобіль активісту під Вінницею 15:37 Лобове зіткнення у Гуньках: Chevrolet в’їхав у маршрутку 14:46 Тролейбуси на "Корею". Вінничанка збирає голоси на підтримку ідеї photo_camera 14:14 «30+1 ідея для містa»: канатна дорога через річку Південний Буг photo_camera 12:51 Дівчата перемагали юнаків у перетягуванні канату 12:43 Велобіатлон «Доганяйко»: вінничан запрошують на новорічні комбіновані фан-змагання photo_camera

На Вінниччині з дому втекла 16-річна дівчина. Вона на зв’язку, але не каже де є.

play_circle_filled

Аварія сталася сьогодні, 19 січня, приблизно о 15:00; Водій «ВАЗ 2108» загинув на місці; Зараз на Немирівському шосе...

photo_camera play_circle_filled

Капітану поліції, старшому інспектору відділення забезпечення автотранспортом Юрію Залєвському зробили усне попередження...

photo_camera

Вінничанин зателефонував до матері, попрощався та повідомив - йде різати собі вени. Перелякані рідні поїхали шукати хлопця....

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up