Кириленко: «Українська мова буде обов’язковою там, де є державний інтерес» (Прес-служба ПРЯМИЙ)

Кириленко: «Українська мова буде обов’язковою там, де є державний інтерес» (Прес-служба ПРЯМИЙ)

Новий закон про державну мову України не утискатиме мов національних меншин, але усталить українську мову у якості державної та захистить її використання в усіх сферах життя.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарний питань В’ячеслав Кириленко у ефірі ток-шоу «Ехо Україн»" на телеканалі «Прямий».

— Перша частина – що українська мова є єдина державна – зараз буде наповнена реальним змістом через великий, новий, сучасний закон про українську мову. Друга частина – про захист мов національних меншин – це буде наступний закон, який буде присвячений цій темі. Але всі ті практики, які мали місце у старому ще законі про державну мову, який ще був ухвалений 1989 року і який був всупереч регламенту і законності скасований під час Януковича цим законом Колесніченка-Ківалова, – ці всі практики, спокійні і нормальні, які не передбачають якогось насильства чи примусу, вони детально виписуються. Кожна така практика передбачатиме перехідний період для того, щоб там, де обов’язкове володіння мовою, люди могли опанувати. І вони поступово будуть запроваджуватися,— сказав віце-прем’єр.

За його словами, українська мова буде обов’язковою там, де є державний інтерес.

— Безумовно, державний службовець, член уряду, парламентарій, особа-службовець місцевого самоврядування. Всі, хто працюють в державних компаніях, всі ті, хто працюють на державу і на суспільство та підтримуються з боку держави, – вони повинні в необхідному обсязі, тобто вільно, володіти державною мовою, — сказав Кириленко.

Він додав, що у сфері споживання, якщо споживач хоче, щоб його десь обслуговували українською мовою, він повинен таку можливість отримати, а там, де споживач хоче говорити мовою, яка йому ближча, він отримає послугу на тій мові, яка йому ближча.

— Все це виписується, все це передбачає перехідні періоди. Але це вже навіки усталює українську мову як державну, яка цим законом захищається щодо її застосування в усіх сферах суспільного життя. Бо зараз ситуація така, що в багатьох сферах вона вибита в принципі. Тому що всі спеціальні норми галузевих законопроектів, які передбачали захист української мови в конкретних сферах, були скасовані тим сумнозвісним законом Колесніченка-Ківалова. І зараз у багатьох сферах суспільного життя взагалі немає жодної законодавчої унормованості щодо необхідності вживати державну мову. І цю ситуацію треба виправити. І я думаю, що це буде велика робота парламенту, якщо він розпочне цим займатися, — додав чиновник.

Він додав, що мови національних меншин будуть предметом окремого документу – закон про мови національних меншин також готується у парламенті.

 

 

Коментарі (8)
 • Vladimir Sviridov

  хочеш працювати в держ установах чи підприємствах? знай і використовуй під час роботи Українську  мову !!!,  хочеш вчитись за державний кошт в державних навчальніх закладах? вчи Українську і навчайся також на Українській мові !!, в повсякденності можеш вивчати і використовувати будь - яку мову іце є єдина правильна мовна політика України!!!!

  анонім reply Vladimir Sviridov

  Красиво, патріотично, доступно, для людини яка з дитинства володіє українською - згоден. Але потрібно не забувати що Україна це і Береговоі Луганськ і держава , ми з Вами маємо враховувати і їх думку, мовна політика України повина створювати їм комфорт, а не ставати перешкоди у їх спілкуванні і комфортному перебуванні у суспільстві. З кожного вікна держустанови влада задає питання Крим це Україна? Але перед анексією Криму держава не враховувала думку самих кримчан на мовну політику. Патріотизм і мовна політика це приємно, але більшість людей які важають себе патріотами, для прикладу відбірковий конкурс на євробачення застосовує подвійні стандарти. Ми дозволяємо 'гнобити' конкурсантів за виступи у Росії, але не бачимо ці самі концерти у 2 членів журі. Ми бачимо цей конкурс як національний, а один з членів не володіє Українською. Пан Кириленко
  дозволяє собі критику людини яка стала переможцем, яку підтримали глядачі голосуванням, але принципово не бачить "вільне володіння" мовою пана Авакова. Така "мовна полытика" роз'єднує і не має нічого спільного з патріотизмом.
  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5029-17/ed20140906/find?text=%EC%EE%E2%E8+%ED%E0%F6%B3%EE%ED%E0%EB%FC%ED%E8%F5+%EC%E5%ED%F8%E8%ED+-#n20 6. Регіональна мова або мова меншини (мови), що відповідає умовам частини третьої цієї статті, використовується на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються цим Законом. 7. У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини, що відповідає умовам частини третьої цієї статті, здійснення заходів щодо розвитку, використання і захисту регіональної мови або мови меншини, передбачених цим Законом, є обов'язковим для місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, установ, організацій, підприємств, їх посадових і службових осіб, а також громадян - суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб.

  Вася reply анонім

  Я согласен с Вадимиром Свидновым.
  Разве не странно, когда в горисполкоме не понимают посетителя, который говорит на государственном языкке?
  Если мы понимаем друг друга - это хорошо. Говори на русском языке или венгерском, румынском, татарском - на каком говорит большинство.
  Ты можешь не понимать венгерский язык, но украинский - будь добр знать, коль ты являешься чиновником, то есть  олицетворяяешь собой Государство Украину
 • анонім

  Дивна річ, 20 хвилин і така активна підтримка "Прямого". Канал який безуспішно намагається відбілити всі намагання влади погратись у демократію. Тепер героєм якого став пан Кириленко. Дивна демократія заборон та обмежень. Видавництво 20 хвилин, патріотизм не будується на заборонаїх та обмеженнях, на таких діях будується диктатура. На мою думку читачу буде більш цікаво прочитати про його обговорення пана Кириленко з паном Ганапольським Нацвідбір до Євробачення. Я особисто не розумію якими діями пан Кириленко міг нанести ще більше шкоди " державному інтересу "? Чи потрібно нам такий захист нашої мови від пана міністра? Не впевнений, чи потрібен видавництву 20 хвилин дешевий замовний піар каналу "Прямий" . Канал на якому неможливо більш ніж 30 хв дивитись а не новини, а не ток шоу, канал який є антилідером у глядача. Не впевнений, що читач зрозуміє Ваші дії
 • Gerlah

  Істориків і політиків всіх на необітаємийострів там нехай друг другу виривають чуби мовою. А мені не заважає пару десятків російських, болгарських чи польських слів. Уже всі авчилися уважати українську, її насправді більше чути у місті. навіть в Одесі і Херсоні її стало чути частіше набагато. лишіть мову в спокою, будуйте мости, вагони, комп'ютери, верстати!! оце буде толк
 • Gerlah

  Від Тернополя і по самий Жешув в селах говорять галицькою говіркою. Це українська чи польська? А люди й самі не знають. Наша, тутешня і все. А які-небудь Тополі чи Куп'янськ. Яка там мова, українська чи російська? А почувши мову бабці із Камінь-Каширського, українець скаже: це ж українська. Білорус: гэта ж беларуская! Є одна слов'янська мова і це все її варіанти. Лишіть мову в спокої
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

18:01 Відкриття «Території SUN»: вінничан на вікенди кличуть на фест 17:01 Дев'ять годин без світла. Де у середу  застосують планові відключення? 16:20 Свиня втекла по дорозі на бійню та бігла на Чехова по проїжджій частині 15:50 У Вінниці стартує чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації, в якому візьмуть участь троє вінничан Від читача 13:41 Всеукраїнський флешмоб ліквідації телеграм реклами наркотиків 15:40 39 загиблих у воді: на Вінниччині в ставку виловили потопельника 15:40 На Вишеньці зіткнулися дві «Тойоти». Одна з них — поліцейська (ВІДЕО) play_circle_filled 15:03 ДТП на Данила Нечая: водій «ВАЗу» збив 25-річного велосипедиста 14:19 З жовтня вводять банкноту номіналом в тисячу гривень. Чи варто? (ОПИТУВАННЯ) 13:32 73 хибних викликів: повідомили про замінування трьох готелів та двох закладів 12:58 На Космонавтів до чужої автівки прив’язали вівчарку. Тварина скавуліла всю ніч 12:22 Сергій Кудлаєнко - кандидат в народні депутати України (Прес-служба Сергія Кудлаєнка) 12:20 На Тиврівщині орендаря ставка за стрілянину по підлітках взяли під варту play_circle_filled 11:40 Водоканал переніс дату відключення води у Вінниці на невизначений термін 11:06 “Тут зібралося багато екзотичних речей”: на Вінниччині влаштували етнофестиваль “Живий Вогонь” (Новини компаній) 10:59 У криницю впав 29-річний вінничанин. Рятувальники показали відео, як діставали 10:28 Флотилія гондол і РАЦС на воді. Як підприємець робить Венецію у Вінниці 10:15 Сьогодні у Вінниці у деяких будинках не буде гарячої води (Перелік адрес) 09:41 Жмеринські водолази дістали тіло чоловіка, який втопився у ставку photo_camera 09:06 Курс валют НБУ на 25 червня. За скільки сьогодні продають євро?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up