Подалі від цивілізації. «Українська Атлантида», «Кримнаш», «Місце сили» — як тільки не називають Бакотську затоку Дністра. Сюди приїжджають в кемпінг, знімають трейлери або ночують у наметах, засмагають, купаються. Так колись затоплена територія перетворилася у туристичний напрямок
Води Дністра, спокійні і тихі, змійкою обвиваються поміж гір. Затока представляє собою вигнуту підкову, яка розміщена на півночі від русла річки Дністер. Приблизна її площа разом з водним басейном близько 850 гектарів. Вона знаходиться на території Національного природного парку «Подільські Товтри».
Ночують відпочивальники в котеджах парк-готелю «Теремки», ставлять свої намети, а також знімають на території бази невеликі трейлери, що розташувалися на узбережжі затоки.
Якщо вибратися на скелі, які зі всіх боків нависають над річкою, перед очима постають вражаючі краєвиди. Вони чимось нагадують Крим, можливо тому місцеві жартуючи називають Бакоту «Кримнаш».
Відпочивати тут — значить купатися, засмагати, спостерігати за сонячним заходом, гуляти узбережжям, яке помітно обміліло. Можна відправитися у двогодинну подорож на теплоході по Дністру за 100 гривень або покататися на водних атракціонах («таблетка», батут, гірки), позасмагати на дерев'яних шезлонгах.
До речі, подорож на теплоході включає в себе екскурсію до скельно-печерного Свято-Михайлівського монастиря, заснованого у 12 столітті. Він знаходиться на висоті близько 70 метрів в урвищі берега на Білій Горі. Сюди приїжджають сотні відвідувачів напитися цілющої води із монастирських джерел. Хоча місце і вважається магічним і особливим, історія досить трагічна. Бакота – це колишня столиця Пониззя, затоплена під час спорудження Дністровської ГЕС у 70-80 роках минулого століття. Тоді з села почали примусово виселяти людей і переселяти їх на інші території. У різних джерелах написано, що були сформовані будівельні бригади, які вирубували і спалювали по долинах дерева, інші переносили цвинтарі. Обов’язковою умовою для переселенців було те, що кожен сам свою хату руйнував.
Зараз у затоці рівень води дуже впав. І води Дністра тут більше схожі на калабані.
— У минулому році я тут стрибав з пірсу головою вниз, а тепер рівень води помітно впав через Дністровську ГЕС, — розповідає бармен, який працює в парк-готелі. — Запустили п'ятий гідроагрегат і ніби планують ще шостий відкрити. Тому вода відійде ще більше.
Дорога до Дністра
Бакотська затока знаходиться в Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області. Там у селі Колодиївка розташований парк-готель «Теремки». Відстань від Вінниці — приблизно 200 кілометрів. Дістатися можна автомобілем - потрібно їхати через Нову Ушицю або Хмельницький. Також можна дістатися на автобусі: спочатку з Вінниці до Хмельницького за 70 гривень, а потім на будь-який автобус, який проходить біля Бакоти - теж у межах 70 грн. Але майже всі вони не доїжджають до самої затоки, так що прийдеться пройти кілька кілометрів пішки, або домовитись заздалегідь про таксі.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер