Чому уряд Гройсмана розпочинає новий етап децентралізаціЇ (Прес-центр ініціативи «Децентралізація»)

Чому уряд Гройсмана розпочинає новий етап децентралізаціЇ (Прес-центр ініціативи «Децентралізація»)

Нещодавно Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив, що настав час для нового етапу реформи децентралізації. Що це означає і чому це потрібно зараз робити?

Децентралізація – одна з тих реформ, яка уже дала людям перші реальні результати – в містах і громадах, які приєднались до реформи, вперше за багато років з’явились кошти, щоб ремонтувати і будувати школи, садочки, дороги, обладнувати лікувальні заклади, підвищувати якість комунальних послуг. Куди спрямувати ці додаткові кошти, тепер вирішує місцева влада. Саме в тому, щоб дати органам місцевого самоврядування необхідні ресурси і повноваження для вирішення проблем підвищення якості життя громадян, і полягала головна ідея реформи, проект якої вніс на засідання Уряду в квітні 2014 року тоді ще віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За час, який минув, створені 874 об’єднані громади, які здобули повноваження, ресурси, землю у комунальну власність від держави. Власні доходи місцевих бюджетів зросли з 68,6 млрд грн у 2014 році до 231 млрд у 2018 році. Окрім цього, державна підтримка розвитку регіонів цього року становить рекордні 37,8 млрд грн. Загалом кількість побудованих та відновлених коштом держбюджету шкіл, садочків, лікарень, водогонів, енергоефективних котелень та інших об’єктів за чотири роки перевищила три тисячі. Адміністративні послуги в Україні також стають доступнішими поряд із місцем проживання – по всій країні створені 775 Центрів надання адміністративних послуг – прозорих офісів, де без бюрократії та зловживань з боку чиновників люди отримують необхідні дозволи, довідки, виписки.

Щоб ці зміни стали незворотними, щоб кошти знову не забрали на Київ, щоб не позбавляли громади права на власний розвиток, потрібно захистити децентралізацію від будь-яких спроб повернути все назад. Потрібно здолати спротив тих чиновників і політиків, які уже сьогодні заважають утворенню нових об’єднаних громад, – можливість скористатись перевагами децентралізації повинні мати усі громадяни України. Потрібно не тільки прибрати ті перешкоди, які заважають сьогодні громадам бути самодостатніми, а регіонам – економічно успішними, а й дати їм нові інструменти. Наступні місцеві вибори у 2020 році мають остаточно закріпити ці позитивні зміни в системі місцевого самоврядування.

На новому етапі реформи особливий акцент планується зробити на регіональному економічному розвитку. Кожен регіон повинен мати чітке бачення свого розвитку, а держава – підтримати реалізацію цих стратегій і забезпечити згуртованість України. Сьогодні Уряд робить акцент на розбудові доріг, розвитку залізниці, регіональних аеропортів, створенні мережі кардіоцентрів, реалізації проекту нової української школи. І це – приклади тих програм, які мають бути посилені на цьому етапі реформи. 

Саме в цьому і полягає новий етап децентралізації. Сильні громади – основа сильної України, тому саме з цієї реформи і треба було розпочинати зміни. Її незворотність і успішне продовження – запорука подальшого успіху України.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:20 Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній) 10:45 Загинув у вересні 2022 року. Сьогодні прощаються з солдатом Олександром Дячуком 10:05 На Вінниччині під час ремонту каналізації загинув чоловік 09:05 Заміські комплекси поруч з Вінницею, де можна відпочити з родиною (партнерський проєкт) Від читача 19:25 Допоможіть зібрати підписи петиції (посмертно) моєму чоловікові на звання Героя України 09:03 Ліквідували ще 880 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 24 квітня 08:05 Сьогодні вітаємо секретарів та водопровідників. Історія та прикмети 24 квітня 21:07 Вінничани можуть оформити пенсію дистанційно, без відвідування держустанови. Навіть з-за кордону 20:34 Батьки загиблого Героя подарували дитячий ігровий майданчик громаді на Вінниччині photo_camera 20:12 Зустріли траурний кортеж «На щиті»: чого не варто робити, яке може бути покарання 19:55 У Подільський зоопарк можна ходити безплатно. Хто має таку можливість та у які дні photo_camera 19:29 «По новому закону Зеленського можемо робити, що хочем!» У Тульчині силою мобілізували 21-річного 18:18 Наше місто тепер має свій ексклюзивний десерт — торт «Вінниця» 18:13 Військовий, який знищив з «Джавеліна» дев’ять ворожих цілей, став Почесним громадянином Якушинець 17:24 У Вінниці продезінфікували понад 400 колодязів у приватному секторі 16:16 Стали відомі дати, коли розпочнуться літні канікули у вінницьких школах 15:33 Називався пораненим військовослужбовцем та просив гроші на лікування. Шахрай отримав підозру 15:05 До сервісного центру на Ботанічній величезні черги. Чому і як це пов’язано з мобілізацією? photo_camera 14:39 Вінничанин хотів втекти за кордон за десять тисяч доларів. Чому не вийшло 14:27 Наукова лабораторія на Вінниччині: як школярі створюють роботів та спілкуються зі штучним інтелектом play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up