Американські партнери і європейське виробництво: у 2017 у Вінниці запрацював завод «Електричні системи» (Новини компаній)

В цьому році у Вінниці з’явився завод, працівникам якого можна позаздрити. Чисті охайні цехи, свіже повітря, спокійна робота. Офіційне працевлаштування. І гарна зарплатня. 

А ще «Електричні системи» встигли уже заплатити 12 мільйонів гривень податків на усіх рівнях, в тому числі і в міський бюджет. Це при тому, що підприємство працює лише кілька місяців.

Американські партнери і європейське виробництво: у 2017 у Вінниці запрацював завод «Електричні системи» (Новини компаній)

Завод «Електричні системи» знаходиться на території «45-заводу». Обидва підприємства входять до структури державного концерну «Укроборонпром». ЕС створили влітку, гроші на організацію виробництва виділила американська корпорація Delphi, найбільший виробник автокоплектуючих у світі. Американці виступають як партнери новоствореного українського підприємства. А виробляють на ЕС кабельні джгути для автомобілів марки «Mercedes».

Чому обрали Вінницю

Рішення про те, що завод розташують у Вінниці прийняли не одразу. Розглядали десять можливих міст. На нашому зупинились, бо місцева влада активно підтримала ідею. Губернатор і мер пообіцяли у всьому сприяти налагодженню роботи підприємства: це ж податки до місцевих бюджетів і створення нових робочих місць. 

Директор державного підприємства «Електричні системи» Олександр Тіщенко каже про відчутну допомогу як від міської, так і від обласної влади. 

— Ми взагалі не відчуваємо бюрократії, — каже він. — Таке враження, що її не існує. Губернатор Валерій Коровій, мер Сергій Моргунов та їх команди в усьому ідуть нам на зустріч. 

Однією з умов, яку на етапі заснування заводу виснув губернатор, була вінницька «прописка» підприємства. Директор ЕС каже, що цю умову виконали: завод переєструвався і тепер юридично прив’язаний до міста.

Зі своєї сторони Олександр Тіщенко пообіцяв губернатору максимально сприяти розвитку місцевої економіки. Тому, коли купували солодкі новорічні набори для робітників заводу і їх дітей, обрали вінницького виробника. І це лише один з багатьох прикладів. 

Як з’явився завод

ЕС на території «45 заводу» займають 15 000 квадратних метрів. Із них 11 000 — це виробнича площа. Ремонт приміщень почали робити ще влітку, тоді ж стали набирати персонал. На початку осені зайнялися монтажем обладнання. В жовтня завод запустився в тестовому режимі. Перші партії продукції уже відправились на цехи «Mercedes».

Важлива подія для ЕС сталася наприкінці листопада. На завод приїхала делегація з Німеччини — команда аудиторів від Daimler. Вони уважно оглядали виробничі площі та організацію виробництва. Залишились задоволеними. В результатів вінницькі «Електричні системи» визнанні офіційним постачальником комплектуючих для компанії «Mercedes-Benz». 

Контроль зі сторони німців буде постійний. Наступна команда аудиторів приїде на завод наприкінці січня. 

Скільки людей працевлаштували

Зараз на підприємстві уже працевлаштовано більше 600 людей. В основному молодь, хоча є люди і більш старшого віку. Співвідношення чоловіків і жінок — приблизно 50/50. 

Протягом наступного року штат збільшать до понад двох тисяч людей. Тобто, ще будуть працевлаштовані близько 1500 вінничан. 

Основна спеціальність на заводі: в’язальник електричних джгутів. Середня зарплата — 6500 гривень. Але старанних, дисциплінованих і ініціативних працівників чекає кар’єрний ріс і збільшення доходів. 

— У нас уже є кілька прецедентів, коли серед наших в’язальників ми обирали бригадирів. Один з в’язальників став завхозом, а одного підвищили до начальника тренінгового центру. 

Один з таких бригадирів, який ще нещодавно був в’язальником — Вячеслав Негода. Він каже, що йому подобається, як керівництво заводу ставиться до працівників. 

— Питають, що нам потрібно, враховують наші побажання. Загалом тут здорова робоча атмосфера.

На даний час більшість працівників знаходиться на навчанні в Івано-Франківську, де працює схоже виробництво — завод «Карпати», який має тривалу історію співпраці з Delphi. Стажування — повністю за рахунок ЕС. Крім того, деяких працівників підприємство відправляє на навчання за кордон. В майбутньому цю практику планують розширювати. 

Умови праці на ЕС

Завод працює цілодобово — у три зміни. Працівників, які виходять на нічну зміну, безкоштовно привозять на завод і відвозять додому. Для цього організували по місту спеціальний транспорт, який забирає, а потім висаджує людей там, де їм зручно. 
Загалом, умови праці на «Електричних системах» ідеальні. Особливо, якщо порівнювати з тими умовами, в яких доводиться працювати на виробництвах більшості українців. 

— У нас все згідно законодавства. Все по білому, — каже директор. 

Тобто всі співробітники заводу працевлаштовані офіційно, з гарантованим правом на відпустку і лікарняні. У цехах тепло — постійно підтримується температура 20 градусів. Повітря гарно вентилюється, дихати легко. Всюди — ідеальна чистота і порядок. Стоять кулери із водою. Є спеціальна кімната для прийому їжу. Для працівників привозять комплексні обіди — у нічну зміну також. Є санвузли і навіть душові — хоча особливої потреби у них немає, адже виробництво чисте. У кожного працівника своя металева шафа із замком. Усіх забезпечили спецодягом та взуттям. Для всього колективу безкоштовно провели вакцинування від грипу.

— До нас постійно їздять делегації з інших заводів «Укроборонпрому», — каже директор. — Переймають у нас європейську культуру виробництва. 

Нещодавно на заводі з’явилася зона релаксу. Там поставали невеликий фонтан, лавочки, постелили зелений ковролін. Виглядає як невеличкий сквер — прямо поряд із виробничими лініями. Там працівники відпочивають на спілкуються. 

Що виробляють

— Шкідливого для здоров’я виробництва у нас немає взагалі, — каже директор. 

Власне робота в’язальника досить спокійна. В чомусь навіть медитативна. Виробництво працює по принципу конвеєра. Кожен працівник виконує лише одну операцію, після чого стенд, на якому комплектується джгут, рухається до наступного в’язальника. 

Зараз ЕС виробляють допоміжні електроджгути для автомобілів — ті, які монтуються в сидіння, двері та дах. В наступному році на заводі планують сертифікувати виробництво за європейськими системами якості. Це дозволить розширити перелік продукції. Тоді EC будуть виробляти і основні джгути для автомобілів. 

Наразі на ЕС в’яжуть джугути для однієї з серійних моделей «Mercedes» E-класу. А також виготовляють дослідні зразки джгутів для моделі MFA-класу, яку ще не випустили у серійне виробництво. 

У наступному році «Електричні системи» будуть допомагати «Mercedes» з розробкою моделі преміального S-класу. Тобто, джгути, якими комплектуватимуться перші дослідні зразки нової моделі, будуть вироблятися у Вінниці. Це відповідальна і непроста робота, адже розробник постійно вноситиме зміни у схеми. На «Електричних системах» впевнені, що впораються. 

Я хочу працювати на ЕС

Набір персонал на виробництво триває. Приходьте на прохідну «45-гo експериментaльнoгo мехaнічнoгo зaвoду», що на вулиці Стрілецькій, 57 (б). Там вам підкажуть як пройти до кімнати, де кожного робочого дня об 11.00 проводяться співбесіди і тестування кандидатів. 

Щоб працювати на заводі не потрібно мати спеціальної освіти. Беруть навіть випускників шкіл. 

— У нас працюють ті, хто раніше були кухарями, офіціантами, слюсарями. Є представники дуже різних професій. 

Головні критерії відбору: бажання працювати, розвинута моторика рук, здібність точно розрізняти кольори і дисциплінованість. 

Якщо є питання по працевлаштуванню, телефонуйте у понеділок-п’ятницю з 9.00 до 17.00 на номери: (097)585-24-94, (067)430-60-89, (063)228-82-77.

21:30 На наступному тижні світло вимикатимуть на чотирьох вінницьких вулицях photo_camera 20:27 У Вінниці пройде фотовиставка, присвячена Всесвітньому флешмобу на підтримку єдності України 18:40 Слухай вінницьке: «Небесні мапи» – нова відеоробота акустичного дуету Jazzforacat play_circle_filled 17:22 Огляд кінотеатрів Вінниці: ціна, комфорт та «фішки» закладів photo_camera 16:52 На День Соборності вінничани утворять ланцюг єднання play_circle_filled photo_camera 16:17 Штучне дихання, кровотечі та травми. Як працівників «Vin Smart» вчили основам першої меддопомоги photo_camera 15:32 Вперше у Вінниці: знайомимося із гуртом «Мґзавребі», музичним символом Грузії play_circle_filled 15:30 Завідуюча банку привласнила гроші клієнта, а йому за них нарахували відсотки 14:45 «Криваве жлобство» у Вінниці: активісти провели акцію проти хутряної промисловості photo_camera 14:00 Поки в хаті пенсіонера шукали наркотики, він їх палив у грубі photo_camera 12:57 У центрі Вінниці столітню школу обладнали підсвіткою photo_camera 12:21 Весь рік у літньому одязі. На Вінниччині живе морозостійкий чоловік play_circle_filled 12:19 Життя у пітьмі: У Вінниці незрячих навчають на в’язальних машинах
photo_camera

Другу школу-гімназію, що у по вулиці Соборній, прикрасили підсвіткою. Вмикають її у нічний час.

Чи можна навчити незрячу людину працювати на в’язальній машині?І не тільки. Як поєднати навчання з реабілітацією – лікувальною...

photo_camera

.В Україну знову завітає циклон. Цього разу країну вкриє мокрий сніг та навіть дощ. Також прогнозують сильний вітер.

Цієї ночі невідомі пошкодили авто активісту з села Медвеже Вушко Леонідові Назаренку. Щоб ніхто не вийшов з під’їзду,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up