17-річна породілля: «Я знала, що народжую мертву дитину»

17-річна породілля: «Я знала, що народжую мертву дитину»
Завідувач пологового відділення Павло Мілевський у палаті Аліни Крамнички, яка народила мертве немовля. - Жодних передумов для смерті дитини в утробі матері не було, так, очевидно, природа розпорядилася...
  • Два тижні перед пологами 17-річна Аліна Крамничка провела у пологовому відділенні під наглядом лікарів.
  • Стан матері і дитини медики називали задовільним.
  • Чому ж тоді за день до пологів серце немовляти несподівано зупинилося?

 

Лікарі пологового відділення Тиврівської лікарні губляться у здогадках, що могло спричинити завмирання плода в утробі 17-річної породіллі з міста Гнівань Аліни Крамнички. Мати породіллі пані Оксана вину за появу на світ мертвонародженої дівчинки, якій вже й ім’я дали, Таїса, перекладає на медиків. Ті поки що не можуть назвати причини того, що сталося. Завідувач пологового відділення Павло Мілевський каже, що точна причина стане відома тільки після патологоанатомічних досліджень. Звинувачення на свою адресу лікар відкидає. Але не знаходить пояснення ситуації. Хоча й визнає, що напередодні увечері вагітну не оглянув черговий лікар.

- Можливо б він і виявив якісь відхилення, - каже завідувач відділення. – Але в той час він приймав пологи.

Приблизно за 15 годин до того, як дитина припинила рухи в утробі матері, Павло Мілевський оглядав  вагітну. Уточнює, що було це у другій половині дня. Стверджує, що стан плоду тоді був цілком задовільний. Розмова із завідувачем відділення відбувалася у палаті у присутності породіллі.

Відео дня

- Я зняв кардіотокограму, - пояснив співрозмовник. - Це діагностична процедура, під час якої відбувається безперервна реєстрація серцебиття, рухової активності малюка і скорочень м’язів матки. Робиться вона для того, щоб виявити низку ознак, зокрема, анемії плода, відхилень у роботі серця, діагностувати маловоддя і плацентарну недостатність. Показники були цілком задовільні. А на ранок серце дитини уже не прослуховувалося. Припускаю, що воно зупинилося вночі.

Можливо, мати хворіла…

Породілля декілька разів нагадувала завідувачу відділення, що їй час народжувати.  Цікавилася, чи нема необхідності стимулювати пологи. За її словами, лікар слухав і відповідав: «Почекаймо до завтра». До 41-го тижня вагітності залишався один день. Саме на такому етапі вона втратила дитину.

- Вона сама ще дитина, 19 вересня виповнилося тільки 17 років, - не стримує сліз тітка Аліни пані Ірина. – Уже з цієї причини до неї мала бути особлива увага. Медики мали б підказувати, як поводитися, що робити. Вона вважала, що вона вже переносила дитину. Розповідала мені, що відчувала симптоми провісників пологів. Ділилася цим з лікарем. У відповідь чула звичне: «Почекаймо до завтра».

Ось як пояснив ситуацію лікар.

- Чому не викликали пологи? – запитую у Павла Мілевського.

- Бо термін вагітності не такий, щоб це треба було робити. Від 37-ми до 41 тижня вважаються нормальні пологи. Це не перенесений термін вагітності, як стверджує вагітна. Потрібно було  дочекатися, коли настане 41-й тиждень.

- Скільки часу до нього не вистачало?

- Один день, - відповідає співрозмовник. - Була надія, що все-таки розів’ється пологова діяльність. От я й казав, що завтра будемо викликати пологи. А на завтра дитина завмерла.

- У довідці, яку видали матері породіллі, зазначено причину смерті – антенатальна асфіксія.

- Так пишеться завжди, - говорить лікар. - Щоб з’ясувати, чому так сталося, для цього проводиться патологоанатомічне дослідження. Однозначно було порушення функції плаценти. Або, як кажуть медики, плацентарна дисфункція.

- Чому функція була порушена?

- Можливо, вагітна хворіла.

- Ви не знали, що протягом дев’яти місяців вагітності вона хворіла?

- Значить не знав.

У день весілля я йому обіцяла хлопчика й дівчинку

Аліна народжувала дитину без додаткових втручань лікарів. Не було кесаревого розтину. Тихим голосом зізнається, що переживала все те, що й інші жінки при пологах.

- Тільки ж я знала, що не почую дитячого крику, - не стримує сліз молода жінка. – Знала, а все одно в серці жевріла надія: а раптом це якась помилка, а може, це неправда. Дива не сталося. Зате почався внутрішній мандраж. Мною колотило, як у пропасниці. Я ще днів десять після того не могла тримати ложку в руках. Рука тремтіла, як у старої людини.

Вона каже, що чоловік дуже хотів дівчинку. Як на крилах літав, після того, коли під час ультразвукового дослідження стало відомо, що Аліна виношує дівчинку.

- Він сам ім’я вибрав, я не заперечувала, - продовжує пані Аліна. – Разом з моєю мамою купили необхідний одяг. Навіть іграшку припас. Діма, так звати чоловіка, дуже пригнічений. Він пережив не менше, ніж я. Каже, тепер не скоро почне думати знов про дитину. Треба, щоб душа стала на місце. А я йому у день в весілля обіцяла двоє діток – хлопчика й дівчинку.

Жахливо було дивитися, коли Діма разом з мамою Аліни і її тіткою Іриною забирали з моргу «пироговки» померлу.

- Ви би бачили це ангелятко -  величеньке, красиве, хоч до серця притуляй, а – мертве! – не стримує сліз мама Аліни пані Оксана.

Забирали дитинку у білій труні. Поховали у Гнівані. Пані Оксана повідомила, що чула від людей, що такі випадки непоодинокі. На центральному ринку є навіть торговельна точка, де продають усе необхідне для похорону маленьких діток.

Породіллю виписали, а документи не віддали

Мати Аліни наполягає на тому, щоб Аліна з чоловіком звернулися із заявою до правоохоронних органів. Вона вважає, що ті зможуть довести вину лікарів у смерті внучки.

- Це ж знов доведеться розповідати про все, - говорить пані Аліна. – А мені важко таке переживати. Боюся, що мене знову почне колотити, як тоді.

Породіллю виписали з лікарні. За її словами, завідувач відділення сказав, що документи на отримання свідоцтва про народження і смерть дитини він передасть у жіночу консультацію.

- Через два дні я звернулася туди, а там кажуть, що перший раз чують про таке. Пояснили мені, що завідувач відділення забрав ще й медичну карту вагітності, яку вів лікар консультації, під наглядом якого перебувала вагітна. Не розумію, для чого вона, якщо всі ці дані є у відділенні у так званій обмінній картці.   

Молоде подружжя ще не вирішило, чи звертатиметься із заявою до правоохоронців.

“Для вагітних дуже важлива якісна УЗД”

Тетяна Бондаренко, головний педіатр обласного департаменту охорони здоров’я  

- Протягом дев'яти місяців в області народилося 11460 дітей (на 969 менше, ніж за такий само період 2015-го), у тому числі у Вінниці – 4077 (на 298 дітей менше минулорічного показника). На жаль, 67 з’явилися на світ мертвонародженими (на чотири менше торішнього), з них 53 дитини померли в утробі матері.

Кожен такий випадок аналізує обласний перинатолог. Якщо встановлює факт неякісних оглядів чи допомоги, тих, хто це допустив, разом з керівництвом закладу запрошують на засідання клініко-експертної комісії. Так само розглядаємо випадки, коли отримуємо скарги від породіль чи їхніх рідних. Крім того, питання перинатальних втрат (це смерть дитини в утробі і під час першого місяця життя) розглядаються на колегії департаменту. У нинішньому році відбулося вже три таких засідання.

Серед установлених причин смерті новонароджених чи в утробі матері на першому місці - погане здоров’я самої матері, на другому – патологія самої плаценти. Дуже важливо для вагітних вчасно ставати на облік і проходити якісну ультразвукову діагностику.

Після отримання результатів патологоанатомічних досліджень по Тиврову буде прийняте рішення – викликати лікарів пологового відділення на клініко-експертну комісію, чи ні.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    Завмерла вагітність не є щось екстраординарне, таке буває, лікар не бог.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:17 Знаний футболіст підтримав Ромчика, який дивом вижив після обстрілу по Вінниці photo_camera 12:42 Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо близький родич загинув чи зник безвісти? 11:42 За розстріл поліцейських розшукують військових батька та сина. Відео з нагрудної камери копа play_circle_filled 10:58 На фронті відбулося більше ста зіткнень: Генштаб розповів, де вчора було «гаряче» Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 09:30 Шукають двох чоловіків на темно-зеленій Suzuki, які вночі розстріляли поліцейських на Вінниччині play_circle_filled photo_camera 09:16 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком 08:24 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук play_circle_filled 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up