Уроки релігійної освіти в школах (Прес-служба ПРЯМИЙ)

Уроки релігійної освіти в школах (Прес-служба ПРЯМИЙ)

Місцеві ради можуть затверджувати курси християнської етики на своїх територіях, якщо матимуть консенсус з батьками. 

Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Прямому» розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич. 

— Якщо місцеві ради вважають і мають консенсус з усіма батьками, то вони можуть легітимізувати такий навчальний курс в межах окремої території. Вони можуть запропонувати вибірковий курс, як обов'язковий і оплатити його, — пояснила міністр.

За її словами, Міносвіти має погоджені підручники та акредитованих вчителів з християнської етики.

— Це міжконфесійний курс, а не курс релігії, який скоріше орієнтований на загальнохристиянські принципи, — зазначила посадовиця.

Однак Гриневич нагадала, що в Україні Конституцією гарантована свобода совісті для усіх громадян.

— Тому ситуація така – курс доступний для усіх за бажанням батьків, він є вибірковим, і на рівні держави мусить таким лишатись.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (15)
 • Вася

  УПЦ нарешті запрацює - загонять усіх в піонери чи як там будуть? Юні фашисти? Та нехай луплять лбами по підлозі...

  Країна У reply Вася

  Так, ты наш, не сильно латентный. Ты на ПЦУ батон не кроши. Это возрождение настоящей церкви Руси-Украины, а не РПЦшная секта. По поводу школ. Для сугубо рьяных дрочеров право разумеется будет, но массово в школах религии точно не будет. Не думаю, что наши люди настолько ушатанные.

  Вася reply Країна У

  Країно, Країнонько!
  Був Вещий ОЛег, що прибивав щити на Царьграді.. Але потім Царьград (не в боротьбі із комуністичним минулим - тоді ані комунистів не було, ані минулого) перейменували у Константинопіль...Але ж це було одно й теж.
  Потім Константинопіль зробили Стамбулом...
  Тому те, що колись співали "Теперь я турок - не козак!", стало сучасністю.
  Не Стамбул підпорядкован Україні, а навпаки...
  Дивний рух до Юропи, чи не так?

  Країна У reply Вася

  Как переименования Стамбула, "миграция" его принадлежности по гос. формированиям влияют на происхождение православия на Руси-в Украине? Отменяет первоочередность Вселенского Патриархата? Отменяют захват московским псевдопатриархатом канонического Киевского Патриархата? Не понимаю тебя, Василий. Что плохого в том, что церковь Украины заимеет полномочия существенней чем церковь Руси? (пусть и за вычетом уже зарубежных приходов). У Руси не было независимой церкви, а у Украины уже есть. Притом независимой не только от лживых и подлых московитов, но и от Константинополя. Да, в его полномочиях подобными правами наделять. Так сложилось исторически. Понимаю что ты скорей всего не украинец, а манкурт или московит. Понимаю и то, что считаешь церковь Руси (конечно же, как манкурт или московит считаешь ею РПЦ, а не ПЦУ) достаточно древней для того чтобы не выписывать никаких Томосов из-за своей древности). Только это б и был путь раскола о котором так счастливы были б повопить залесские, но нет...с избранным путем московия может разве что, поскуливая, пососать леденцы "Рошен". И это прекрасно.

  Вася reply Країна У

  Йой... Та я ж про те, що замість Московського патріархату зара вступили у Турецький...
  Мені до цього нема справи.. Я в загалі за незалежну Українську церкву.. Але ж не у складі Туречччини..
  По усім канонам порушень нема... УПЦ - філія Крнстантинополльської церкви...
  Але ж, чогось нагадує Гулака-Артемовського "Тепер я турок - не козак"

  Країна У reply Вася

  "Але ж, чогось нагадує Гулака-Артемовського "Тепер я турок - не козак" И церковь?)
  Вообще не понимаю как у тебя сплетаются настолько разные события и смыслы.

  Країна У reply Вася

  "У складі Туреччини?"Філія Константинопольскої церкви?" xD Хто тобі тих дурниць понарозповів?) Ой, шось у мене підозри, що переглядаєш собі рашн ТВ тихенько під ковдрою. Яке взагалі "вступили в турецький"? Ти взагалі розумієш яка нісенітниця у самому формулюванні? Таке хіба що бабусям розповідати. Умовно, філією материнської церкви українська стала лише на мить, коли було відмовлено москаликам у контролі. А вже післі автокефалії церква стала незалежною. Взагалі, сумно виглядає знаходження Константинопольскої Патріархії у мусульманській країні. Звичайно це мало кому потрібно, але я б створив умови для переїзду органів управління Константинопольського патріархату в Україну. Було б гармонічніше поруч з незалежною та православною ПЦУ, ніж у мусульманській Туреччині. Тут надто багато мало реального, можливо, недоцільного та хиткого, а все розставила на свої місця сама історія, але я б, наприклад, отримав задоволення від подібного дійства)

  Вася reply Країна У

  Раша теж показувала томос.. Бачила? Там чітко та прозоро говориться:
  "не може ставити єпископів чи засновувати парафiї за межами держави;"
  Тобто Константинопіл вказує, що робити Українському митрополиту...
  Митрополит - нижче за Патріарха..
  Замість Москковіхїї отримали Туреччину

  Сергій reply Вася

  "Гоп-стоп","пусть и фашистскую"xD Значит отжатие древних храмов Руси-Украины краснопузыми под МП это норм, не фашизм, а возвращение украинскому народу - фашизм. Ясно-понятно). "надо ж понимать чей ты" Что значит чей?) Вполне себе полновесные украинцы.

  Вася reply Сергій

  Что-то я не понимаю.. То борются с коммунистичным прошлым, а то на каждом шагу его не просто вспоминают, но и действуют с отчаянием самых красных активистов..
  Вы либо трусы надевайте, либо крестики не носите...

  Сергій reply Вася

  Блин). Вам прям все и сразу и без личных изменений. Имеют ли другие подтомосные патриархаты право основывать парафии за межами их государств? Не полномочий Вселенского ли патриархата часом эта фишка? Были ли варианты выеживаться по данным пунктам, будучи просителями? Имеет ли смысл подобным заморачиваться, когда в Украине еще подавляющая доминация чертей МП? Поимели привилегии на тех началах, которые были доступны. О чем-то задумываться можно, конечно, но раз выбрали такой вариант легализации, то после обретения масштаба ПЦУ, обретения патриарха, признания независимости всем списком церквей (кроме чертей РПЦ разумеется). Не время колотить понты, да и нецелесообразно по сути. Нам бы в своем пространстве навести гармоничное содействие, а не за границы посматривать. Чужое ведь нам не нужно, да и поводов повонять Москве лишних тоже создавать не нужно. Украина не того масштаба страна, да и не настолько существенного экономического потенциала, чтобы кого-то из потерявших нынче нюх по любому поводу мордой по столу возить. Тихо себе, нашей дорогой..топ-топ-топ. Конъюнктура меняется.  Главное чтобы поменялось само общество, без этого не изменится и государство.

  Вася reply Сергій

  Да я не проотив Гоп-стоп...
  Каждый имеет право на свою идеологию  - пусть и фашистскую (я не про присутствующих)...
  Но надо ж понимать чей ты
 • Країна У

  Складається таке враження, що наші старі рагульбеники мають приблизно стільки ж мізків як стара мерзота Залісся. Принаймні їх ініціативи наче під копірку. Чи то у динозаврів мізки настільки подібними алгоритмами працюють, чи управління здійснюється з одного центру...Лише встигай спостерігати як піонєрят рішення одно в одного. Зробили діячі залісся - чекай того ж від діячів рагулля, зробили рaгулі - чекай від кaцапків на їх территріях випасу тєрпіл. Коли Україна врешті стане справжньою та освіченою...без радянської бидлoти, копіюючою хіба що кращих і прогресивне, а не братушек з якими рагулля розмножилося. Мабуть певні діячі думають, що через ось ту этику добра стадо стане більш покладистим і з задовленням буде брать за щєку, а то розмайданились тут. Та і для західних партнерів не завадило б трошки етики невгамовним аборигенам підкидать... Добре що хоч курс має стати вибірковим, а нє добровольно-прінудітєльним...Дивлюся на це рагуляцтво і ледь не виверта...Маю надію, що батьки, з Богом у серці, будуть залишатися спроможними класти довгий, товстий і такий православний на ініціативи людей, которі насправді вже мало спроможні внести нових та корисних людям сенсів. Давайте сразу начнем кого-нить сжигать на кострах...Хуле мелочиться!? Християньська этика у школах...ипaнуться...я б попов к детям и на пушечный выстрел не подпускал. Нет, разумеется в каких нить дальних аулах найдут дурней родителей. Юные существа еще не готовы к ментальным играм, тем более с такими высококлассными лицемерами. Понаделают из замечательных заготовочек баран.
 • Soj Stein

  перестаньте релігію вносити в школу! є ж певно якісь недільні школи для релігійносхиблених людей, які і так впихнутьтуди своїх чад - навіщо ще і у звичайні школи? я ще розумію вивчати релігієзнавство, адже це досить цікава тема, яка надихає, - японська, кельтська, грецька, скандинавська, наша давня слав'янська віри тощо дуже добре може вплинути на розвиток фантазії у дітей. Тим більш міфологія тісно пов'язана і з історією країн. А якщо ви хочете дитину вчити вірі, але нема недільної школи у вашому місті, то задумайтесь, куди йдуть церковні гроші, - чи не на будівництво нової і найчастіше потворної церкви?

  Країна У reply Soj Stein

  Релігієзнавство є дисципліною вищої школи+ Недарма.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Команда першої спортшколи виборола «срібло» на Чемпіонаті України з хокею 20:04 До України йде чергова порція похолоданням. Можливий мокрий сніг 19:40 Сьома річниця війни: у Ветеранському просторі триває виставка картин офіцерки Наталії Жижко photo_camera stars 19:04 У Немирові обвалився міст, який почали капітально ремонтувати photo_camera Від читача 21:18 Как судья Винницкого горсуда деньги зарабатывает... 18:33 У Вінниці ремонтують площу навколо пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи photo_camera 18:17 На Соборній п'яний чоловік трощив урни, лавки та транспорт. Подію зняли камери play_circle_filled 17:39 Зібрати «пакунок малюка» відтепер можна в мережі сумерперкетів «ГРОШ» (Новини компаній) 17:29 Вийшов купити води. У Жмеринці пограбували пасажира потягу 17:11 «Було б справедливо назвати училище іменем Героя Чорнобиля». Згадаймо про Миколу Ващука 16:33 «Скульптура вже готова». У Вінниці встановлять пам’ятник Любомиру Гузару 16:18 До 10 років в'язниці. Двоє 16-річних вінничан попалися на збуті наркотиків photo_camera 15:13 Школа та садочок з Вінниці отримають понад 90 тисяч гривень для реалізації проєктів 14:31 У Погребищі чоловіка побили сковорідкою. Потерпілий у важкому стані photo_camera 13:26 З Вінниці до Гнівані. П'яний водій влаштував перегони з «копами» play_circle_filled 12:35 Що мають вінницькі чиновники, яких призначив президент Зеленський? (ОНОВЛЕНО) stars 12:14 Хворіє нині понад 18 тисяч жителів області. Дані про COVID-19 на 20 квітня 10:59 Майже 400 пацієнтів — на кисні. У Вінниці 100% ковідних ліжок забезпечені киснем 10:19 Затримання гвалтівника та Pfizer у Вінниці: важливе за 19 квітня на 20minut.ua 10:04 Вінниця у заторах. Через аварії місто поринуло у тягнучки play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up