Студентам-бюджетникам більше не доведеться відпрацьовувати три роки за направленням

Вчора, першого липня, Верховна Рада України прийняла нову редакцію Закону про вищу освіту. Мінімальну стипендію на рівні прожиткового мінімуму та скасування трирічного бюджетного "рабства" обіцяють студентам наші можновладці.
Студентам-бюджетникам більше не доведеться відпрацьовувати три роки за направленням

Закон вступить у силу через місяць з дня його публікації. Проте цьогорічна вступна компанія проходитиме ще за старою системою.
Які зміни передбачає новий Закон? Зникнуть технікуми, училища та консерваторії. Замість них з'являться коледжі, інститути, академії та університети. Відміняються і державні рівні акредитації навчальних закладів.
Студентам доведеться звикати до нового поняття - одиниці виміру об'єму навчального навантаження студента, кредит якого зменьшиться з 36 до 30 годин.
Приємна новина і для тих студентів, які змушені були протягом трьох років відпрацьовувати державі за направленням. Відтепер для бюджетників скасовується трирічне "рабство".
Найцікавіше із науковими званнями: відміняється ступінь кандидата наук. Але вводяться ступені нові: молодший бакалавр, бакалавр, доктор філософії, доктор наук. Що таке молодший бакалавр, кому і коли його призначатимуть і навіщо він потрібен взагалі - поки що невідомо. Доктора філософії можна буде отримати одразу ж після магістра.
Мінімальну стипендію студентам обіцяють не менше рівня прожиткового мінімуму у їхньому регіоні. Вінницьким студентам, виходячи з таких міркувань, світить біля 1200 гривень стипендії.
З'явиться Національне агентство із забезпечення якості освіти. Воно перебиратиме на себе значну частину повноважень самого Міністерства освіти.
Органи студентського самоврядування повинні приймати участь в управлінні ВУЗами.
З 2016 року діятиме новий механізм електронного вступу до вузів і автоматичного розміщення місць державного замовлення.

Коментарі (6)
 • Anonymous

  УВАГА! НОВІ МОЖЛИВОСТІ НАВЧАННЯ В МАГІСТРАТУРІ! Віднині студенти, які мають диплом «бакалавра» або «спеціаліста», не обмежені у виборі спеціальності для вступу в магістратуру! Вінницький соціально-економічний інститут розширює можливості вступу у магістратуру за спеціальностями «Психологія», «Фізична реабілітація», «Соціальна робота», «Менеджемент організацій та адміністрування», «Фінанси і кредит» для студентів УСІХ напрямів підготовки. Тобто тепер студент, який отримав диплом бакалавра, наприклад, з журналістики, може навчатися в нашому інституті у магістратурі за спеціальністю «Соціальна робота» або «Психологія». http://vsei.vn.ua/index.php/ua/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/113-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%96-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/306-%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%96-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D1%96.html
 • Anonymous

  а то хтось відпрацбовував.... крім медиків ні одного випадку не зустрічав.
 • Anonymous

  Это тем, которые работать хотят. Исходя из опыта почледних лет 10 вижу - практиканты, которых часто берет на практику начальник, уж очень не горят желанием учиться и работать. Недавно один принес мне отчет по практике - просил подписать и заполнить. Я ему сказал - заполняй, я подпишу где надо.Так он ленился даже заполнить свой отчет.
 • Anonymous

  Студентам слід шукати роботу за фахом ще під час навчання в університеті. Хай не дуже оплачувану, не в провідних організаціях. Тоді не буде "нулем" по закінченні навчання.
20:35 Кращий спортсмен січня на Вінниччині переходить у італійський клуб 19:37 У Данію потрібно їхати за природою і архітектурою photo_camera 18:48 Почався суд над убивцями Сергія. Обидва перекладають вину один на одного 18:14 «Дерево Свободи» «виросло» пелюстками на Захід – у день похорону Максима Шимка photo_camera 18:00 В Україні анонсували підвищення мінімальної зарплати. Вже незабаром play_circle_filled 17:08 Вирішив "форсанути": у вінничанки автомийщик угнав «Nissan Leaf» 16:20 Ryanair заходить в Україну - дата вже відома. Чи "повезе" вінничанам? play_circle_filled 15:38 Куди піти на вихідні 24 та 25 лютого: добірка анонсів з соцмереж play_circle_filled photo_camera 15:05 Смертельна пожежа: у Вінницькій області через цигарку загинув 30-річний чоловік 14:25 В мережі з’явилось відео вчорашньої ДТП за участі поліцейського «Дастера» play_circle_filled 13:30 Потрійне ДТП за Аграрним університетом: в мережі виклали відео з місця ОНОВЛЕНО play_circle_filled photo_camera 12:59 Громадянин Грузії полював за гаманцями клієнтів в вінницьких ресторанах photo_camera 11:59 Мороз лютує,  вітер посилюється – прогноз погоди на вихідні в Україні
play_circle_filled

Восени поточного року авіаперевізник Ryanair точно зайде на український ринок і почне здійснювати перельоти з двох українських...

На Вінниччині під час пожежі в будинку  загинув чоловік. На жаль, рятувальників викликали занадто пізно.

play_circle_filled

Вчора, 22 лютого 2018 року, в Вінниці на перехресті, які експерти називають найнебезпечним, поліцейське авто зіткнулося з...

В минулому році вінничани найчастіше купували закордоном портландцемент, прокат чорних металів та добрива. Іноземці у...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up