Партнер рубрики Культурний відпочинок

У музеї Коцюбинського можна побачити «Подільський Вернісаж»

  • До 27 березня у музеї Коцюбинського діє виставка живопису Тетяни Семенівської та Людмили Голови
  • Обидві художниці випробують себе у різних жанрах образотворчого мистецтва. Крім сюжетних композицій, в їхньому арсеналі – натюрморти, пейзажі, портрети, копії.
  • Улюбленою тематикою майстринь є подільські пейзажі, квіти, патріотичні  та духовні мотиви.
У музеї Коцюбинського можна побачити «Подільський Вернісаж»

Про виставку живопису «Подільський Вернісаж» та чому варто не неї прийти — пояснює мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Юлія Присяжна. Публікуємо її текст з незначними правками, які не впливають на зміст.

Сучасна історія України складається з окремої історії кожного українця. Так само, і наше сучасне мистецтво пишеться в історії, як сукупність різних його індивідуальних втілень. Усі вони, твори професійної школи, новаторські пошуки, або прояви природнього мистецького бачення, мають в основі єдиний імпульс — зберегти в часі відчуття сьогодення.

У цьому сенсі, промовити власне слово має право кожен, хто володіє розумінням сучасності, потягом до прекрасного і бажанням говорити мовою мистецтва. Такою щирою промовою у лютому 2018 року в «світлиці» музею Михайла Коцюбинського відбулася виставка двох художниць за покликанням душі — Тетяни Семенівської та Людмили Голови.

Обидві авторки відчули потяг до образотворчості вже у зрілому віці. Кожна з них, має в активі певний багаж життєвих вражень та випробувань. Обох жінок об’єднує прагнення не зупинятися на черговій сходинці, шукати нові прояви себе у цьому світові. Діапазон такого пошуку — безмежний, однак вони обрали один з найдієвіших — образотворче мистецтво.

Сам факт влаштування персональної виставки говорить про те, що майстрині готові до діалогу із глядацькою аудиторією, вони вже мають про що розповісти. І це є результатом довгої та самосвідомої підготовчої роботи. У її основу покладено, крайньою мірою, два фактори.

Перший з них — духовний. Пані Тетяна та пані Людмила давно цікавляться і глибоко сприймають філософію та творчість Миколи Реріха. Звідси — сакральна символіка їхніх композицій, які несуть в собі інформацію про загальнолюдські цінності — перемогу Світла над темрявою, пошук Істини, одвічне коливання людини між добром та злом. Але, коли відчуваєш сутність цього світу і маєш, що про нього сказати, одного бажання недостатньо, потрібні суто технічні засоби виразу.

І ось тут про другий фактор, який для обох жінок виявився доленосним: знайомство із відомим художником Ігорем Майструком. Він став для них мистецьким наставником, прекрасним педагогом, який послідовно, на матеріалі натурних вправ, вчив говорити мовою образотворчого мистецтва. У результаті – збагачення арсеналу мистецьких прийомів, розширення спектру технічних навичок, можливість більш впевненого самовиразу його учениць. Хіба то не найкраща винагорода для вчителя? Разом з тим, кожна з авторок зберігає та розвиває власне творче бачення.

Людмила Голова має ліричну вдачу. Вона із задоволенням милується кожним проявом навколишнього світу в натурних роботах, а в сюжетних композиціях сповідує образ Світла, Краси, Добра.

Слід зауважити, що художниця має дар вишивальниці. При цьому, українська вишивка для неї не просто мистецтво, а філософія наших пращурів ретельно закодована у невмирущих символах.

Тетяна Семенівська демонструє власною творчістю більш «гостре» ставлення до реальності. У її роботах простежується сучасна політична полеміка, тема боротьби і тема вибору. Символічною мовою, але в конкретних образах майстриня втілює своє розуміння нашої історичної дійсності.

Композиції пані Тетяни лаконічні, позбавлені літературної оповідальності, наближені до образної мови плакату. Вони примушують зупинитись серед буденного і замислитись над хрестоматійним питанням: «Хто ми і куди ми йдемо?». Разом з тим, технічною майстерністю і матеріальною чуттєвістю вражають пастельні роботи авторки, що говорить на користь багатогранності її мистецької вдачі.

Обидві художниці випробують себе у різних жанрах образотворчого мистецтва. Крім сюжетних композицій, в їхньому арсеналі – натюрморти, пейзажі, портрети, копії. Але, поза жанрову спрямованість, у кожній роботі відчувається щире бажання вчитися далі, не зупинятися на досягнутому, відкривати світ у собі і себе світові.

Довідка

Виставка діятиме до 27 березня. Музей працює до 17:00, без перерви на обід. Вихідний день – середа та державні свята.

Телефон: +38 (0432) 26-32-98

Ціна квитків:

  • Для дітей і студентів – 10 грн.
  • Для дорослих – 20 грн.

Екскурсії: для учнів і студентів – 30 грн., для дорослих – 45 грн.

Додаткові послуги:

  • Дозвіл на фотозйомку в музеї – 10 грн.
  • Дозвіл на відеозйомку – 30 грн.
Коментарі
11:21 Зона відчуження сьогодні: вінничанин відзняв Прип'ять з висоти пташиного польоту play_circle_filled 11:21 Фото дня: Грізних вінницьких синичок підгодовують котами photo_camera 11:08 За добу в області горіло три авто. Вогонь з одного перекинувся на житловий будинок photo_camera 10:15 Вінниця 25 квітня: пожежа на АЗС та у приватному будинку play_circle_filled photo_camera 09:35 Втретє за кермом напідпитку: вінничанин сплатить понад 40 тисяч штрафу 09:01 Незрячий вінничанин опанував професію масажиста і робить неймовірні масажі (Новини компаній) 09:00 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 26 квітня 2018 року photo_camera 08:00 Без світла дев'ять годин. Кого цього дня торкнеться планове відключення 07:30 Яку погоду чекати вінничанам 26 квітня. Прогноз photo_camera 23:00 На виїзді з Вінниці загорілася вантажівка, що стояла на заправці play_circle_filled photo_camera 21:40 «Битву факультетів» у ВДПУ виграла команда факультету фізвиховання 21:07 Міс торговельно-економічного коледжу змайструвала сукню із дисків, а віце-міс – із грошей 20:30 «Іноді приходять люди, які на межі суїциду». Про особливості роботи психотерапевта photo_camera
photo_camera

У Вінниці завантажили чотири автомобілі продуктами, речами та ліками. Все це волонтери повезли нашим захисникам на схід України.

photo_camera

Вінничанин Олександр каже, що одну із вулиць зруйнували комунальники. Зазначає, що дорогу років 10 не ремонтували та просить...

19 квітня у Київському інституті бізнесу і технологій (КІБіТ) відбувся “День відкритих дверей”. Зустріч з майбутніми студентами...

play_circle_filled

У Вінниці на наступному тижні проходитиме XIII Міжнародний дитячий фестиваль народної хореографії «Барвінкове кружало». Учасниками...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up