Як сьогодні встановлюють ціни на електроенергію (Новини компаній)

Як сьогодні встановлюють ціни на електроенергію (Новини компаній)

З 1 липня 2019 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії, який змінив модель формування ціни на електрику. У основі реформи є розділення обленерго на оператора системи розподілу і постачальника. І разом з тим, ринок відкрили для всіх енергопостачальників, що пропонують електроенергію за різними цінами.

Як формувалася ціна на електрику раніше? До липня 2019-го в Україні діяв енергетичний пул — особливий вид монополії об’єднання учасників ринку, в якому прибуток і витрати надходили до загального фонду і розподілялися між учасниками відповідно до заздалегідь встановленої пропорції.

При цьому, виробники продавали електроенергію ДП «Енергоринок» за тарифами, встановленими державою. А постачальники (в основному — обленерго) купували електроенергію у ДП «Енергоринок» за фіксованими цінами.

А як встановлюються ціни зараз? Після 1 липня 2019 року споживачі, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, за власним вибором можуть купувати електроенергію у будь-якого з постачальників на підставі укладеного договору.

Постачальники, зазвичай, не пропонують фіксовані ціни на електроенергію, а укладають договори з прив’язкою до оптових цін на електроенергетичних біржах, що мають наступні складові:

  • Ціна на біржі. Цей показник формується за ринковими правилами (тобто, балансом між пропозицією та попитом) та виступає як собівартість електроенергії.
  • Націнка постачальника. Це плата, яку електропостачальник має отримати за свої послуги.
  • Витрати на передачу електричної енергії згідно тарифу визначеного НКРЕКП.

Важливий нюанс: кінцева вартість електроенергії для споживача може бути змінена через недотримання договірного графіку споживання електроенергії. Бо якщо споживач не повідомляє чи несвоєчасно повідомляє про зміну запланованого обсягу електроенергії до споживання, то постачальник змушений докупити або продати на біржі не заявлену кількість електрики за іншою ціною, щоб недопустити знеструмлення споживача.

Тому споживач має ретельно прораховувати свій обсяг електроенергії, який потрібен для роботи підприємства, щоб не отримати додаткового фінансового навантаження. Чітко визначити обсяги споживання допомагає автоматична система контролю і обліку електроенергії — АСКОЕ або ЛУЗОД, що мають погодинний облік електроенергії.

Підприємства із встановленою АСКОЕ або ЛУЗОД віднесені до споживачів категорії «А» та можуть впливати на вартість електрики щодня: для прикладу, використовувати більше електроенергії вночі, коли вона найдешевша. Тому для підприємств з переважно нічним або цілодобовим графіком роботи ціна на світло буде значно нижчою.

Підприємства без систем АСКОЕ або ЛУЗОД віднесені до категорії «Б». А для таких споживачів застосовується середній графік по області із врахуванням сукупних обсягів споживання усіх споживачів цієї категорії. У такому разі, споживач не може вплинути на ціну фактично спожитої ним електроенергії.

Вибір електропостачальника у новому ринку електроенергії – є прерогативою споживача. Одним із багатьох надійних постачальників електричної енергії є Зовнішньоекономічна асоціація «Новосвіт» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергоінвест», які здійснюють постачання електроенергії по всій Україні на протязі більше 20 років.

Компанії пропонують індивідуальний підхід до визначення вартості електроенергії для конкретного споживача, що може виявитись значно нижчою від ціни попереднього постачальника. ЗЕА «Новосвіт» і ТОВ «Енергоінвест» надають своїм споживачам ряд додаткових послуг на ринку електроенергії, частина з яких безкоштовна.

Щоб отримувати інформацію та електроенергію за вигідною ціною дзвоніть на нашу гарячу лінію: ТОВ «Енергоінвест» (0432)55-42-83, (068)270-13-16;
ЗЕА «Новосвіт» (0432)52-46-88, (067)825-32-45.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:36 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up