На обласному конкурсі юних зоологів і тваринників досліджували навіть поєднання білки, щура та шиншили

На обласному конкурсі юних зоологів і тваринників досліджували навіть поєднання білки, щура та шиншили

14 березня в рамках обласного тижня зоології і тваринництва відбувся конкурс юних дослідників. Він проходив на Вінницькій станції юних натуралістів. В змаганні взяли участь 90 дітей середнього та молодшого шкільного віку з 18 районів, п’яти міст і чотирьох станцій юннатів.  

На урочистому відкритті дітей та педагогів привітала директор обласної станції юннатів, заслужений працівник освіти України Ольга Драгомирецька. Вона висловила сподівання, що розробки юних зоологів і тваринників будуть втілені в життя у фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах нашого краю.

-Ми також дбаємо щодо практичного втілення в життя учнівських розробок. Зокрема, в цьому році започатковуємо обласний проект «Шкільна кролеферма». Вони колись були в кожному навчальному закладі. Це допомагало покращити шкільний раціон харчування та здешевити їжу учнів. А надлишок кролів школа здавала державі. Обласна станція юннатів прагне відновити це, - сказала Ольга Драгомирецька. 

Кращих дослідників визначали у кількох номінаціях: кролівництво і тваринництво, бджільництво, акваріумістика, загальна зоологія, орнітологія і голубівництво та конкурс проектів «кролеферма». Також провели виставку «зоологічна галерея», де було представлено малюнки тварин нашої місцевості і всього світу.

Відео дня

15-річна Вікторія Домерат (Копайгород, Барський район) презентувала технологію вирощування кролів.

-Вирощувати їх мені допомогає тато і вчителька. Також я беру консультації у ветеринара. Важливо, які корми підбирати, які щеплення робити тваринам тощо, - каже Вікторія Домерат. – Кролі мені подобаються своєю красою – вони пухнасті, приємні на дотик. За два роки моїх досліджень кількість кролів у нашому господарстві збільшилася вдвічі.

14-річний Володимир Новак (с. Зозулинці, Хмільницький район) також цікавиться вирощуванням кролів.

- Потрібно велику увагу приділяти кролематкам. Їм необхідні вітаміни, протеїни, мінеральні речовини. При цьому в їжі кролів не потрібно перевищувати вміст клітковини. Важливо регулярно спарювати тварин, інакше не буде збільшуватися їхня кількість, - сказав Володимир Новак.

10-річна вінничанка Єлизавета Житник, учениця 26-ї школи, досліджувала свого домашнього улюбленця – дегу. Ця тваринка є поєднанням білки, щура та шиншили. Дегу дівчинка придбала в зоомагазині. Коштує ця тварина 200 гривень.

-Дегу – красива і розумна тваринка, яка не має неприємного запаху. Її легко утримувати. Годую його кормом, наближеним до природи: травою, гілочками дерев та кущів. Я не лише спостерігала за дегу, але й розшифровувала різні звуки, досліджувала його поведінку, - повідомила  Єлизавета Житник.

13-річний Владислав Грабик (село Летківка Тростянецького району) аналізував вплив натуральних та біовітамінних домішок на ріст та розвиток нутрій у домашньому господарстві. Він розводить цих тваринок за підтримки свого наукового керівника, вчительки біології Оксана Паламарчук.

- Нутрії – невибагливі в харчуванні, стійкі до будь-яких хвороб. Їх м’ясо - дуже смачне, дієтичне. Воно має лікувальний ефект та може використовуватися в якості дитячого харчування. Окрім того заготовляємо шкурки нутрій, - каже Владислав Грабик.

Юний дослідник провів науковий експеримент. Одну нутрію протягом місяця годував лише природною їжею: буряками, кабачками, зерном, люцерною, сіном. А іншій до цього корму додавав біодомішки.

-Коли місяць пройшов, ми їх зважили. Виявилося, що нутрія, яку годували натуральною їжею, набрала значно більше ваги. Тому, вважаємо, що біодомішки – це зайва трата коштів. Окрім того, м'ясо тварини, яку вирощували із їхнім використанням, не таке м’яке і смачне, - розповіла Оксана Паламарчук

Як повідомила координатор обласного тижня зоології і тваринництва Галина Мосьондз, переможці у кожній номінації візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників, що пройде в Києві.  Окрім того, їх запросили на навчання до регіонального відділення Малої академії наук України.   

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука 10:30 Адреси, де у Вінниці 25 квітня тимчасово не буде світла чи води 09:30 Ліквідували ще 1040 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 25 квітня 09:25 ТОП заклад Вінниці, що має дитячу кімнату - справжній відпочинок дітям та батькам (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up