Ляльки юних конструкторів іграшок з Вінниці подорожують

М’які іграшки, зроблені власними руками, допомагають дітям творити дива. Лялькарі та педагоги вважають, що завдання дорослих - зробити так, аби дитяче серце не зачерствіло.
Ляльки юних конструкторів іграшок з Вінниці подорожують

Як зробити казку зі звичайного кухонного сервізу та де знаходиться золотий ключик до щастя, розповідав головний режисер Вінницького академічного театру ляльок Олександр Свіньїн вихованцям гуртка м’якої іграшки Палацу дітей та юнацтва.

- У нас є геніальні вистави, поставлені з м’якої іграшки. Наприклад, коли до хворої дівчинки приходять друзі і починають розповідати казку про короля. Король – плюшеве ведмежа, господарка дому – кухонна супниця, дітки - чайні чашки. Казка завжди народжується з простих речей. Необхідно лише вміти розгледіти чудо в буденній метушні і зберегти на все життя дитяче передчуття щастя. Таке, яке мають вінницькі творці казок. Недаремно ж наш академічний театр має цілу низку нагород та відзнак. Це і гран-прі фестивалю «Подільська лялька», і дипломи за кращі чоловічі та жіночі ролі, і нагороди за кращі культурно-мистецькі проекти, - каже головний режисер лялькового театру, колишній вихованець гуртка м’якої іграшки Палацу дітей та юнацтва Олександр Свіньїн.

Творіть дива
На думку лялькарів та педагогів, завдання дорослих полягає в тому, аби дитяче серце не зачерствіло, щоб почуття свята та віри в краще майбутнє залишилося з ними на все життя.
- Наше завдання - не лише розсмішити чи розважити дітей, а допомогти їм разом з батьками пройти екзамен на людяність. Наприклад, у спектаклі «Кошеня на снігу» перед глядачем ставиться питання: чи можна дарувати друга? А продавати? У всіх інших спектаклях батьки можуть перевірити своїх дітей на співчуття. Чи жаль малюку пташку, корівку, мишеня? Якщо дитина байдужа, а це трапляється нерідко – треба бити на сполох, – говорить Олександр Свіньїн. - Коли мені дуже важко – я згадую своє дитинство. Заплющую очі і бачу яскраве сонце. Господи! Ще не кінець. Попереду довгий, цікавий день. Багато світла, багато вражень і обов’язково - перемог!

Пропуск до раю
Уже вісім років поспіль міський Палац дітей та юнацтва займає перше місце в Україні з виготовлення м’якої іграшки. Іграшок виготовлено дуже багато - гурток відвідує більше сотні  дітей.
Діти ніколи не тримають ці іграшки вдома.
- Наші ляльки завжди подорожують. То на різноманітні виставки та конкурси, то на вистави в будинки дитини та психіатричні лікарні. Всюди, де потрібна розрада, втіха та співчуття. Не був винятком і цей рік. Відразу після Різдва, з колядками та щедрівками, ми вирушили до своїх підопічних в психлікарню, адже за вченням православної церкви душевнохворі мають «пропуск до раю» і йдуть до Отця Небесного, минаючи усі двадцять митарств, - говорить керівник гуртка Майя Малєєва. - Цього разу ми отримали небувалий «врожай» милостині від депутата міської ради Володимира Зажирка, керівника гуртка для дітей-інвалідів Людмили Малєєвої, заступника директора Палацу дітей та юнацтва Світлани Мусійчук і великої кількості бізнесменів та простих людей, які навіть не захотіли вказувати своїх прізвищ. Дякуючи їм, гурток зміг вручили гостинці 617 хворим, більшість з яких знаходяться у лікарні по кілька десятиліть.
 

Коментарі (0)

Ви не авторизовані

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook