Біля Вінниці на сміттєзвалищі почали добувати... газ

Біля Вінниці на сміттєзвалищі почали добувати... газ
Зі стадницького "сміттєвого" метану отримуватимуть електрику. Проби з шести пробурених свердловин показали, що кількість газу в глибинах сміттєзвалища достатня для промислового видобування. Зароблені кошти підуть на завершення рекультивації полігону.

Газ в глибині Стадницького сміттєзвалища утворився з побутових відходів, які протягом тривалого часу складували на полігоні. Роботи з експериментального видобування метану провели фахівці німецького підприємства HAASE разом із спеціалістами вінницького підприємства “ЕкоВін”.
Про подальші плани у видобуванні полігонного газу розповів Ігор Корольчук, начальник управління комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради.


- Роботи з пробного відбору метану з глибин сміттєзвалища почали ще у травні минулого року, - каже Ігор Корольчук. – Ідею нам підказали німці. За технологією підприємства HAASE рекультивуємо й пересипаємо полігон у Стадниці. Коли там побували фахівці із згаданого підприємства, то запропонували визначити запаси метану. Те, що його там зібралося немало, ні в кого не викликало сумніву. Треба було дізнатися, в якій кількості вимірюються запаси газу. По-друге, встановити його якість.


Робота непроста. На її виконання затратили літо й осінь. Протягом цього часу пробурили шість свердловин.
- У нас у Вінниці навіть нема машин для глибинного буріння, - каже Ігор Корольчук. – Довелося наймати у Києві.
Свердловини обладнали необхідними пристроями. І наприкінці року отримали перший газ. Метан не тільки відкачували. Його ще й спалювали на відповідних установках. Так перевіряли якість горіння. Тільки після того німецькі фахівці провели необхідні підрахунки і сказали: “Гут!”

Відео дня
>
- Нам дали зрозуміти, що наявного у надрах сміттєзвалища газу достатньо для промислового видобування, - говорить Ігор Корольчук. - Принаймні, за їхніми розрахунками, протягом години можна отримувати 300 кубометрів газу. Більше половини (65%) становить метан. За порадою німецьких фахівців, ми продовжуємо роботи. Плануємо до кінця першого півріччя пробурити визначену кількість експлуатаційних свердловин. Після чого приступити для промислового видобування газу.
- На які потреби буде використаний добутий газ?
- Там же, на полігоні, встановили газове обладнання, а також генератор для утилізації метану. З його допомогою отримуватимуть електрику.


Ігор Корольчук попросив заспокоїти жителів Стадниці: спалювання метану відбуватиметься закритим способом. Продукти горіння жодним чином не потраплятимуть в атмосферу.
- Дістаючи з глибин полігону газ, ми зменшуємо шкідливий вплив на атмосферне повітря, - каже Ігор Корольчук. – До того ж будемо мати додаткові кошти для завершення рекультивації.
Як не дивно, але на полігоні у Стадниці вже можна побачити, як росте трава.


За словами Ігоря Корольчука, територія полігону на 80% вже пересипана. Для цього протягом двох років завезли 17065 кубометрів землі та будівельних відходів. Під'їзні шляхи відремонтовані. Побутові відходи поки що продовжують сюди завозити з Вінниці. Але їх складують тільки на визначених майданчиках. Систематично відкачують фільтрат. Обов'язковими заходами стали роботи з дезінфекції території полігону. Так само виконуються інші роботи, пов'язані із забезпеченням санітарних норм. Зрештою, організовано охорону території.
На запитання, яким чином у перспективі може бути використана ця земельна ділянка, співрозмовник відповів, що для сільськогосподарського призначення грунт непридатний, хіба що для облаштування теплиць.
На Заході на таких полігонах здебільшого обладнують поля для гольфу, додав Ігор Корольчук. Гарна пропозиція для підприємців. Адже у Вінниці поки нема місця для такої гри.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Anonymous

    Да в мусора вонючего всегда было 65% метана который портил воздух многим гражданам.
  • Anonymous

    давно пора
  • Anonymous

    Поле для гольфа О_о А почему бы сразу космодром не построить?
  • Anonymous

    сколько землёй не присыпай.а пластик сто лет лежать будет и гикуда не денется.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Історія на узбіччі: що розповідають придорожні хрести колишніх Шкуринців photo_camera 20:14 Сонячні промені чи добавки? Як навесні підтримувати потрібний рівень вітаміну D3 в організмі 20:02 Медики опанували тактичний ультразвук для швидкої діагностики у критичних ситуаціях 19:26 Закупівлі під час війни: що й у кого купує Жмеринська міська рада Від читача 14:07 Збереження традицій писанкарства 19:03 Велику кількість амфетаміну вилучили у пасажирки ВАЗу 18:35 Натуральні мазі, подушки і матраци для фронту: у Яришеві жінки об'єдналися заради перемоги play_circle_filled 18:01 Вінниця чепуриться після зими: триває масштабне прибирання та благоустрій міста photo_camera 17:09 Невиліковна хвороба забрала життя 42-річного захисника Петра Бабійчука 16:54 Як живуть діти в Буднянській спецшколі? Перевірка виявила ряд порушень photo_camera 16:18 Гостинці та пасочки з Калинівки передали українським військовим photo_camera 15:27 Статки вінницьких нардепів. Хто з них найбагатший у Раді? 14:57 Зробили доступнішими підходи до вінницького підприємства незрячих photo_camera 14:28 Вінницю прикрасили 14 гігантських розмальованих писанок play_circle_filled 13:37 Пожежа в Іллінецькій громаді знищила 80 квадратів та забрала життя 12:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera 12:02 На Вінниччині встановив 250 нерестових гнізд для збереження популяції риб 11:15 Б'ють ракетами та бомбами: росія посилює авіаудари по Україні photo_camera 10:30 Правовий статус людей з інвалідністю у питаннях військового обліку та мобілізації — пояснює адвокат 10:12 Де у Вінниці 17 квітня відключили воду та світло? Перелік адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up