Біля Вінниці на сміттєзвалищі почали добувати... газ

Біля Вінниці на сміттєзвалищі почали добувати... газ
Зі стадницького "сміттєвого" метану отримуватимуть електрику. Проби з шести пробурених свердловин показали, що кількість газу в глибинах сміттєзвалища достатня для промислового видобування. Зароблені кошти підуть на завершення рекультивації полігону.

Газ в глибині Стадницького сміттєзвалища утворився з побутових відходів, які протягом тривалого часу складували на полігоні. Роботи з експериментального видобування метану провели фахівці німецького підприємства HAASE разом із спеціалістами вінницького підприємства “ЕкоВін”.
Про подальші плани у видобуванні полігонного газу розповів Ігор Корольчук, начальник управління комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради.


- Роботи з пробного відбору метану з глибин сміттєзвалища почали ще у травні минулого року, - каже Ігор Корольчук. – Ідею нам підказали німці. За технологією підприємства HAASE рекультивуємо й пересипаємо полігон у Стадниці. Коли там побували фахівці із згаданого підприємства, то запропонували визначити запаси метану. Те, що його там зібралося немало, ні в кого не викликало сумніву. Треба було дізнатися, в якій кількості вимірюються запаси газу. По-друге, встановити його якість.


Робота непроста. На її виконання затратили літо й осінь. Протягом цього часу пробурили шість свердловин.
- У нас у Вінниці навіть нема машин для глибинного буріння, - каже Ігор Корольчук. – Довелося наймати у Києві.
Свердловини обладнали необхідними пристроями. І наприкінці року отримали перший газ. Метан не тільки відкачували. Його ще й спалювали на відповідних установках. Так перевіряли якість горіння. Тільки після того німецькі фахівці провели необхідні підрахунки і сказали: “Гут!”

Відео дня
>
- Нам дали зрозуміти, що наявного у надрах сміттєзвалища газу достатньо для промислового видобування, - говорить Ігор Корольчук. - Принаймні, за їхніми розрахунками, протягом години можна отримувати 300 кубометрів газу. Більше половини (65%) становить метан. За порадою німецьких фахівців, ми продовжуємо роботи. Плануємо до кінця першого півріччя пробурити визначену кількість експлуатаційних свердловин. Після чого приступити для промислового видобування газу.
- На які потреби буде використаний добутий газ?
- Там же, на полігоні, встановили газове обладнання, а також генератор для утилізації метану. З його допомогою отримуватимуть електрику.


Ігор Корольчук попросив заспокоїти жителів Стадниці: спалювання метану відбуватиметься закритим способом. Продукти горіння жодним чином не потраплятимуть в атмосферу.
- Дістаючи з глибин полігону газ, ми зменшуємо шкідливий вплив на атмосферне повітря, - каже Ігор Корольчук. – До того ж будемо мати додаткові кошти для завершення рекультивації.
Як не дивно, але на полігоні у Стадниці вже можна побачити, як росте трава.


За словами Ігоря Корольчука, територія полігону на 80% вже пересипана. Для цього протягом двох років завезли 17065 кубометрів землі та будівельних відходів. Під'їзні шляхи відремонтовані. Побутові відходи поки що продовжують сюди завозити з Вінниці. Але їх складують тільки на визначених майданчиках. Систематично відкачують фільтрат. Обов'язковими заходами стали роботи з дезінфекції території полігону. Так само виконуються інші роботи, пов'язані із забезпеченням санітарних норм. Зрештою, організовано охорону території.
На запитання, яким чином у перспективі може бути використана ця земельна ділянка, співрозмовник відповів, що для сільськогосподарського призначення грунт непридатний, хіба що для облаштування теплиць.
На Заході на таких полігонах здебільшого обладнують поля для гольфу, додав Ігор Корольчук. Гарна пропозиція для підприємців. Адже у Вінниці поки нема місця для такої гри.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Anonymous

    Да в мусора вонючего всегда было 65% метана который портил воздух многим гражданам.
  • Anonymous

    давно пора
  • Anonymous

    Поле для гольфа О_о А почему бы сразу космодром не построить?
  • Anonymous

    сколько землёй не присыпай.а пластик сто лет лежать будет и гикуда не денется.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up