Податковий АД: як вінничанам жити далі

Податковий АД: як вінничанам жити далі
Поки підприємці борються за свої права, RIA та вінницька юридична група «Право 24» рекомендує, як жити далі. Тоді, коли влада залишиться глухою до власників квартир, депозитів та малого й середнього бізнесу.

Податковий кодекс ще не підписаний президентом. Остаточного (проголосованого) тексту немає ніде. Йдуть чисельні мітинги й демонстрації. Попри це, фахівці вінницької юридичної групи «Право 24» проаналізували прийнятий парламентом документ і діляться інформацією з вінничанами - як жити далі. І це – важливо, адже мова йде не лише про приватних підприємців і фірми, а й про податки з простих вінничан – на бензин, житло й депозити.
Отже, по порядку.
Податкові арешти й інші "приємні речі"
Податковий кодекс надає додаткові повноваження  податковим органам. Зокрема, податкова  отримує право здійснювати арешт активів підприємства на строк до чотирьох діб без рішення суду, доступу до територій, приміщень та до іншого майна суб’єкта підприємництва, надавати податкові консультації та податкові роз’яснення, а також вводяться нові види перевірок .
Для зручності читачів наведемо у порівняльній таблиці види перевірок та повноваження податкових органів, які є на сьогоднішній день, і які можуть бути за проектом Податкового кодексу:

Окремо слід виділити фактичну перевірку, яка  може здійснюватися  податковим органом  навіть за безпідставним зверненням споживача, у разі отримання  інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету,  здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації, за результатами  перевірок інших платників податків, які можуть свідчити про можливі порушення. Слід зазначити, що формулювання «можливі порушення» дозволяє практично з будь–якого приводу та необмежену кількість разів проводити таку перевірку. Також проектом Податкового кодексу не передбачена форма повідомлення інформації про виплату заробітної плати без сплати податків, тому це може бути і усне повідомлення. Отже, зловживань з боку податкових органів у цій сфері може бути дуже багато. Крім цього, дана норма дозволяє провести таку перевірку будь–якої людини, яка не є підприємцем.
Отже, однозначно, повноваження податкових органів стали широкими, а права платники податків зменшилися, тому розраховувати лише можна на те, що податкові органи будуть поважати платників податків і виважено відноситися до своїх прав.
Єдиний податок - залишився, але є зміни
Єдиний податок залишився, але зменшено види діяльності, по яких такий податок може застосовуватися, також єдинщики будуть сплачувати соціальний внесок . Значно обмежує сферу діяльності єдинщиків те, що витрати, сплачені на їх користь підприємства, не будуть включатися до валових витрат.
У наведеній таблиці відображено, як змінився єдиний податок

 

Відео дня
>Але будь-який підприємець, який здійснює зовнішньоекономічну діяльність (крім експорту програмного забезпечення і послуг з віддаленої підтримки програм та обладнання, розробки постачання та оновлення програмного забезпечення, надання послуг у сфері інформатизації), наприклад, купує товар за кордоном, не може бути платником єдиного податку. 
Ці зміни можуть набути чинності 1 квітня 2011 року. Отже, для видів діяльності, які залишилися на єдиному податку, Податковий кодекс лише ускладнив документообіг, та у великих  населених пунктах збільшився розмір податку, але продовжувати вести діяльність можна, і ці зміни не є критичними.
Підприємства – 0% на прибуток до 3 млн та 0% ПДВ до 0,3 млн
У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу зміни відбудуться і для підприємств, які знаходяться на загальній системі. Їх багато, але найбільш суттєві відображені в таблиці:

 

У проекті Податкового кодексу існує неконституційна норма, що будь–яка оплата на «спрощенців» до витрат підприємства не включається. Тому можливо, дана норма буде переглянута президентом.
Зменшення податкових навантажень є однозначно позитивним. І можна було б вважати, що для великого бізнесу є значні покращення, але розширені повноваження податкових органів та нові види перевірок негативно вплинуть на діяльність великого бізнесу.
Податки для простих громадян. Заплатимо за бензин, квартиру і повітря?
Для більшості населення, що стосується оподаткування їх доходів та майна, прийняття Податкового кодексу особливо не вплине, хоча кодексом запроваджені нові податки.
У таблиці відображене порівняння оподаткування:

 

Отже, користувач транспортного засобу буде сплачувати більше за паливно-мастильні матеріали, але не буде сплачувати податок.
Більше кардинальних змін в оподаткуванні громадян не передбачено, але вищевказаного достатньо для того, щоб ускладнити життя тих, хто легально заробляє великі гроші, має активи та інвестує у нерухомість.
Отже, Проект Податкового кодексу має багато змін, які вплинуть на кожного з нас. Використовуючи добрі знання Кодексу, податки для малого підприємництва можна навіть зменшити (щоправда, до 2015 року). А от розширені повноваження перевіряючих, м’яко кажучи, зіпсують усе.
Оксана Кукуть, 
керівник юридичної групи "Право-24"

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (21)
  • Anonymous
    Налоговий кодекс- рейдерская атака на доходи предпринимателей или плата за вибори?
  • Anonymous
    да, начали шевелиться барыги, прижали маленько их. в пенсионный фонд заставили платить. А то был феномен - в П.Ф не платили ни копейки (на едином налоге) а пенсию ему дайте!! за какие заслуги? при СССР за такое даже статья была - спекуляция, так что либо платите, либо валите нафиг, родные барыжки:)))
  • Anonymous
    Похороны 20%, развод-раздел имущества 20%, похороны 20%, сантехник врач 20%. Быдло должно платить за всё. Да здравстует новый НК!!!
  • Anonymous
    Та ваще ж.па, извините.

keyboard_arrow_up