Для біженців з АТО є бочка меду у 358 тис. євро. І відро дьогтю в ній

Для біженців з АТО є бочка меду у 358 тис. євро. І відро дьогтю в ній
Адаптація. На Вінниччині проживає приблизно 17 тисяч переселенців. Євросоюз виділив області гроші, завдяки яким підприємливі біженці можуть зайнятися власним бізнесом. Але є одне “але”...

Проект “Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій  області” допоможе переселенцям. ЄС виділив 323 тисячі євро, щоб ці підприємці перенесли або створили власну справу. І важливою умовою є реєстрація підприємства на Вінниччині. На все це частково даються кошти з європейського гранту.

Ще до появи “Центру” переселенці вже робили перші кроки у бізнесі на  Вінниччині. Вони створювали перукарні, швейні майстерні, і навіть рекламні агенції. Для цього звертаються до малих грантових програм з ЄС. Наприклад, за допомогою вінницької організації “Прогресивні жінки” дванадцять жінок з Донбасу та Криму зуміли створити власну справу. Найдивовижнішою стала ідея “грибного” бізнесу, яку втілює кримчанка Юлія Гаврилюк разом зі своїм чоловіком в селі Степанівка.

Гроші від ЄС, 245 тисяч євро, понад півроку лежали в "Ощадбанку". Все через конфлікт між людьми, які написали проект та чиновниками, які подали заявку на грант ЄС. Більше інформації читайте в статті: Через вінницьку бюрократію біженці не отримали допомоги на 358 тисяч євро

Відео дня
blockquote>

Шанс стати бізнесменом

З жовтня 2015 року відбувся “рестарт” масштабної програми допомоги вимушеним переселенцям - “Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області”. З цілої суми гранту - 358 тисяч євро на допомогу переселенцям передбачається понад 200 тисяч євро. А майже 150 тисяч євро потрібні на роботу офісу “Центру адаптації”. Бізнесмен-переселенець бере кредит, укладає угоду з “Центром” та виплачує тільки тіло кредиту. А відсотки компенсуються за кошти гранту від ЄС. На це виділяється до 15 тисяч євро.

Підписання грантової угоди Берендом де Гроотом та Олександром Якубиком. 25 березня 2015 рік.

Ще переселенці можуть отримати допомогу зі створенням бізнес-плану (до двох тисяч євро). Ця документація потрібна, щоб створити нове підприємство або модернізувати вже існуючий бізнес. Наприклад, це може стати в нагоді для створення кооперації з вінницькими бізнесменами. А щоб розібратися в цьому, спеціалісти з “Центру” надають консультації вимушеним переселенцям. Зараз команда грантового проекту  бажає залучити до участі в проекті студентів Донецького національного університету. Бо в молодих спеціалістах вони бачать потенційних бізнесменів.

Переселенцям не дають кредити

Бізнес-переселенці не можуть перевезти усе своє майно з окупованих областей. І на те є об’єктивні причини. А імпровізована “митниця” на Сході зводить нанівець спроби перевезти обладнання та матеріали. Тому в банках таким переселенцям скоріш за все скажуть “ні”. Не маєте майна - не дамо кредит.

- Основна проблема, яка заважає успішній реалізації проекту - це небажання банків видавати кредити переселенцям, - каже Валерій Нікітюк. - Бо часто у переселенців немає майна, яке можна дати під заставу.

Серед інших проблем - обов’язкова перереєстрація підприємця з числа ВПО на Вінниччині для участі в проекті. Так, компанії з “неправильною пропискою” не отримають допомоги. Яскравим прикладом цього є ливарна компанія “Символ”, яка через загострення ситуації на Луганщині переїхала на Київщину ще в листопаді 2013 року. Але отримати грантову допомогу в минулому році завадила цій компанії якраз неправильна “прописка”, бо юридична адреса залишилась київською.

Ливарна компанія Символ. Фото з виробництва

Зараз “Центр адаптації переселенців”  розглядає шість заявок від переселенців. Це представники будівельного сектору та легкої промисловості. Поспілкуватися з потенційними учасниками не вдалося. Керівник команди проекту Валерій Нікітюк відмовився їх назвати, пославшись на небажання переселенців заявляти про себе. Наразі відомо, що жоден з переселенців гроші ще не отримав.

Потрібні зміни в контракті

В обласному департаменту вважають, що у контракт с ЄС потрібно внести зміни. На другому семінарі з енергоефективності заступник директора обласного департаменту Надія Насіковська розповіла, що “схема компенсації по відсоткам кредитів” не працює, тому що переселенцям не дають кредити. І щоб вдалося допомогти підприємцям з зони АТО та Криму, вони планують направити в ЄС пропозицію по зміні схеми допомоги. Зараз вони збирають докази та факти, щоб європейці мали вагому причину для зміни умов.

Семінар з енергоефективності. Заступник директора обласного Департаменту Надія Насіковська та експерт UNIDO Валерій Редчик

Для цього в групі Донецького національного університету поширена анкета опитування. Департамент питає думку про можливе “надання безповоротної допомоги у вигляді обладнання та матеріалів” та бажає дізнатися, чи підприємці “візьмуть на роботу ВПО за умови компенсації зарплатні”.

Великі гроші від ЄС

Хто з переселенців може отримати допомогу?

  • Підприємство чи приватний підприємець зі зони АТО або Криму. Бізнес може бути як новостворений, так і  вже не новий.

Що потрібно, щоб стати учасником?

  • Взяти кредит в банку, відсотки по якому будуть компенсувати із суми гранту. Заставою може виступити товар в обороті, майбутня нерухомість. Також за переселенців може поручитись своїм майном хтось з місцевих.

Що можуть отримати учасники проекту?

 

  • створення бізнес-плану (витрати - до 2 тисяч євро на одного підприємця)

  • компенсація по відсотках кредиту (витрати - до 15 тисяч євро на одного підприємця)

  • компенсація комісії на оформлення кредиту.

Більше інформації можна отримати на офіційній сторінці проекту та у соцмережах . Заповнити заявку на участь можна на сторінці.

Офіс центру знаходиться за адресою - вулиця Козицького, 38, кабінет 308. Телефон: (0432)508828. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up