До санаторіїв на Тернопільщині їдуть і восени, і взимку

    3
    24545 переглядів
    До санаторіїв на Тернопільщині

    Не лише літо, а й інші пори року цілком підходять для того, аби поліпшити своє здоров’я. Оздоровчі заклади на території нашої області працюють цілорічно.

    Загалом курорти поділяють на кліматичні, бальнеологічні (де лікують мінеральними водами, — прим. ред.) і грязьові. На Тернопіллі функціонують саме бальнеогрязьові заклади, розповідає доцент кафедри медичної реабілітації медуніверситету Тетяна Бакалюк.
    — У межах області працюють три обласні фізіотерапевтичні заклади — обласна фізіотерапевтична лікарня в Микулинцях, по одному в Гусятині та Більче-Золотому, — каже пані Бакалюк. — У Микулинці та Більче-Золоте відправляють пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату та хворих після інфаркту. У Гусятині оздоровлюються ті, хто має негаразди із нирками.
    Крім бюджетних установ, діють і госпрозрахункові. Наприклад, “Медобори”, що поблизу Микулинців, а також — санаторій “Барвінок” у Зборівському районі.
    — Один з найвідоміших закладів — “Медобори”, що у Конопківці на Теребовлянщині, — продовжує Тетяна Бакалюк. — Там використовують місцеві природні ресурси — мінеральну воду (ропу) та торфяне болото. Ропу вживають усередину та приймають із неї ванни. Сірководень, котрий там теж використовують, корисний при недугах опорно-рухового апарату, судин, гіпертонічній хворобі, ревматологічних захворюваннях. Тепле болото має відновлюючу дію. Воно добре впливає на хрящову й сполучну тканину.
    Безкоштовно і за плату
    Для оздоровлення у таких закладах обов’язкові покази до санаторно-курортного лікування (перелік протипоказань дивіться унизу, — прим. ред.). Путівку у санаторій можна отримати або безкоштовно — через механізм соціального страхування, або ж купити за власні кошти.
    — Чи потрібне людині санаторно-курортне лікування і яке саме, може порадити дільничний терапевт, — розповідає пані Бакалюк. — Він видає довідку з діагнозом і рекомендованим переліком курортів. Із цією довідкою потрібно звернутися у профспілку за місцем роботи. Там, за наявності путівок, пацієнт може її отримати. Інший шлях — придбати путівку у санаторії і обстежитися вже на місці.
    Лікують водою, болотом і глиною
    Активно використовують у наших санаторіях і нетрадиційні методи лікування.
    — Багатство медоносів дозволяє застосовувати апітерапію — лікування бджолиною отрутою та продуктами бджільництва, — продовжує пані Бакалюк. — Лікування медом добре допомагає при дерматологічних, гастроентерологічних, гінекологічних та урологічних недугах. Інгаляції цього продукту мають хороший ефект при ларингіті, астматичному бронхіті та астмі. Прополіс використовують у вигляді аерозолів, компресів, електрофорезу та інгаляцій. Ним лікують рани, опіки, трофічні виразки, риніт, синусит, фарингіт, отит, пародонтоз, ерозії та виразки шийки матки, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
    Вперше в Україні в “Медоборах” впровадили й пиволікування: за призначенням лікаря відпочиваючі приймають живе нефільтроване пиво.
    Дріжджові клітини, що є в пиві, видаляють шлаки, омолоджують організм, — розповідає пані Бакалюк. — Неочищене пиво за своєю оздоровчою дією в 10 разів переважає вплив молока. Пиво активує обмінні процеси, сприяє виробленню травних соків, покращує роботу нирок. Пивний хміль активує секрецію жовчі, діоксид вуглецю цілюще впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту. У літрі пива міститься до 35% добової норми вітамінів групи В.
    Клінічні дослідження засвідчили, що пивотерапія сприяє відходженню солей із нирок і сечовивідних шляхів, а також може запобігати відкладанню камінців і солей у нирках.
    — У реабілітаційному лікуванні неврологічних, серцево-судинних, шлунково-кишкових, урологічних та інших захворювань і відхилень у стані здоров’я застосовують й гіпотерапію (від грецького hippos – “кінь”, — прим. ред.) — лікувальну верхову їзду, — додає фахівець.
    З’являються й нові процедури для оздоровлення. Так, у “Медоборах” почали застосовувати аерокріотерапію – процедури в кріосауні. На організм тоді впливають за допомогою низької температури — мінус 170оС протягом трьох хвилин. Ефективні такі процедури при захворюваннях шкіри, суглобів, нервової системи. Поза межами санаторію на Тернопіллі таких процедур не роблять.
    Радять бувати принаймні раз на рік
    Санаторне лікування, як кажуть лікарі, відрізняється від стаціонарного тим, що це – комплексний вплив на організм і стимуляція усіх його резервів. Саме таке лікування має дуже тривалу ремісію. Після санаторію процес триває до року – захворювання не прогресує і не активується. Тому тим, хто страждає на хронічні захворювання, радять принаймні раз на рік оздоровлюватися у санаторії. Тривалість курсу – 18-24 дні.
    — Аби покращення стану після повернення було максимально тривалим, дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікарів, — додає Тетяна Бакалюк. — Якщо не допускати різких змін у режимі, поганого впливу зовнішніх факторів, то зазвичай пацієнти переконуються у тому, що один курс санаторно-курортного лікування допомагає їм краще почуватися протягом усього наступного року.
    На Тернопіллі, як зауважує фахівець, найчастіше у санаторії їдуть ті, хто страждає на остеохондрози та остеоартрози. Зазвичай у таких пацієнтів є й супутні захворювання – гіпертонічна хвороба, ожиріння, недуги шлунково-кишкового тракту.
    — З оздоровчою метою ми радимо після сорока років надавати перевагу методам санаторно-курортного лікування, — підсумовує пані Бакалюк. — Якщо в пацієнта є хронічні захворювання, що виникли в дитинстві чи молодому віці, то санаторно-курортне лікування потрібне принаймні раз на рік. Не можна стверджувати, що санаторії потрібні лише літнім людям. Адже в нинішніх умовах багато захворювань починають проявлятися швидше. Тож про себе потрібно дбати постійно.

    Протипоказання до санаторно-курортного лікування
    - системні захворювання крові;
    - хвороби внутрішніх органів (за наявності вираженої органної та системної недостатності);
    - паразитарні та інфекційні хвороби;
    - гострі інфекції;
    - психічні хвороби;
    - наркоманія;
    - кахексія (синдром виснаження, загальна атрофія, — прим. ред.) різного походження;
    - захворювання, що супроводжуються вираженою системною або органною недостатністю
    - хронічні захворювання у фазі різкого загострення;
    - злоякісні новоутворення;
    - патологічна вагітність протягом усього терміну;
    - усі терміни вагітності для бальнео- та грязелікування з приводу гінекологічних захворювань, для лікування радоновими ваннами. Не дозволяється направляти жінок, що проживають у рівнинних місцевостях, на гірські курорти, які розташовані на висоті понад 1000 м над рівнем моря;
    - після абортів (до першої менструації) та в період лактації;
    - гостропрогресуючі форми туберкульозу легень і хронічний туберкульоз у період дисемінації, зі схильністю до кровотеч.
     

     

    Читають зараз: 1
    (3)
    Коментарі
    Люба 12.09.2014 22:10
    • Спам
    • Поскаржитися
    Мені знайомі казали, що ціна за цих 3 тижні біля 500 грн. Записатися можна вже на місці в санаторії. А добиратися, то залежно, з Тернополя можна автобусов наприклад на Івано Франківський чи Бучацький........ напрямки
    АН 01.08.2014 15:32
    • Спам
    • Поскаржитися
    скажіть будь ласка вартість путівки, як її можна отримати та як добиратися до вас..
    Anonimus 16.09.2012 00:33
    • Спам
    • Поскаржитися
    ціна одної доби

    Найчастіше коментують

    Вид на руїну
    вчора 11:11
    Хоч смійтеся, хоч плачте, хоч стійте, хоч падайте, але нема на то ради: і Україна, і Сполучені Штати Америки виникли саме завдяки сепаратизму. Перемога сепараторів щороку пафосно святкується у наших країнах – «День Незалежності». «Всякому городу нрав і права» – усміхається класик. Нам у 1991 році було можна, а от донецьким – зась? Чому?
    Калетнік Г.М. знов рветься до влади порушуючи Закони України
    вчора 19:47
    33
    13 листопада 2014р. Президент Вінницького національного аграрного університету Калетнік Г.М. провів зустріч з колективом університету з метою офіційного «самовисунення» себе на посаду ректора вузу, вибори якого пройдуть 15 січня 2015 року.
    Антонець розграбувала дитячу лікарню
    вчора 16:12
    32
    Тетяна Антонець розграбувала Вінницьку обласну дитячу лікарню. Хто понесе відповідальність? І чи буде Антонець продовжувати створювати із Вінниці "бандитську Сицилію", якщо суд її поновить на посаді? Адже губернатор заявив, що підтримає будь-яке рішення суду.
    Януковича свергли 5% населения Украины (СОЦОПРОС)
    вчора 17:31
    Так "народ"?Или 5 %?
    Лікарі дитячої обласної страйкували. Хочуть, щоб їх почули
    3 дні тому
    25
    Сьогодні, 17 листопада, у вінницькій дитячій обласній лікарні до 11 ранку дітей старше року в поліклініці не приймали. Таким чином лікарі вирішили боротись за право спокійно працювати. З тих пір, як навесні закінчився контракт колишнього головного лікаря, атмосферу в закладі лікарі не можуть описати інакше, ніж напруженою. Представники Департаменту охорони здоров’я в діях лікарів вбачили порушення трьох кримінальних статей.

    Найчастіше читають

    На сайті "Народний трибунал Новоросії" опублікували інформацію про шістьох вінничан
    сьогодні 13:40
    13
    Сепаратистський сайт публікує інформацію про українських діячів, активістів, військових та політиків. Їх звинувачують у політичному авантюризмі та називають підсудними.
    Як гинуть добровольці. Прощаючись, Віктор сказав матері, де його поховати
    вчора 09:00
    Їхній блокпост в Попасному Луганської області поніс найбільших втрат. Із тридцяти добровольців оперативного взводу - 11 поранених, два зниклих безвісти і чотири загиблих, серед яких і 35-річний Віктор Кулабаба-Бухов. Він, коли ще був удома, відчував, що не повернеться назад
    Вінницькі нацгвардійці, що були на 32 блок-посту, повернулися додому
    2 дні тому
    13
    Військові з Вінницької частини нацгвардії сьогодні, 18 листопада, приїхали до своїх домівок з війни на відпочинок. Хлопці побували у місцях найзапекліших боїв, зокрема на 32-гому блок-посту. Близько восьми силовиків повернулись додому "грузом 200".
    Лікарі дитячої обласної страйкували. Хочуть, щоб їх почули
    3 дні тому
    25
    Сьогодні, 17 листопада, у вінницькій дитячій обласній лікарні до 11 ранку дітей старше року в поліклініці не приймали. Таким чином лікарі вирішили боротись за право спокійно працювати. З тих пір, як навесні закінчився контракт колишнього головного лікаря, атмосферу в закладі лікарі не можуть описати інакше, ніж напруженою. Представники Департаменту охорони здоров’я в діях лікарів вбачили порушення трьох кримінальних статей.
    П'яний водій на «BMW» в’їхав в маршрутку. Пасажир іномарки загинув, водія відвезли у реанімацію
    2 дні тому
    5
    В Агрономічному п’яний 34-річний на сірому «BMW» своєї знайомої стукнув маршрутку.
    Найчастіше коментують
    Дивитись всі >
    Найчастіше читають
    Дивитись всі >

    Від Читачів

    Дивитись всі >

    БЛОГИ

    Всі блоги >

    RIA-планшет

    Як ви ставитесь до введення обов'язкового медичного страхування в Україні?
    • Дуже позитивно - нарешті матимемо якісну медицину
    • Задумка добра, але наразі в Україні це неможливо
    • Негативно - я навіть офіційно не працюю, де брати страховку?
    • Уже маємо одну медреформу - з цією буде так само
    Голосувати
    Як ви ставитесь до введення обов'язкового медичного страхування в Україні?
    Дуже позитивно - нарешті матимемо якісну медицину
    32.75%
     
    Задумка добра, але наразі в Україні це неможливо
    27.24%
     
    Негативно - я навіть офіційно не працюю, де брати страховку?
    9.95%
     
    Уже маємо одну медреформу - з цією буде так само
    30.06%
     
    Всього голосів: 2452

    Погода

    вологість:

    тиск:

    вітер:

    Розсилка новин

    Аналітика і публіцистика

    У Свитка щось забрали. І повернули депутатам облради

    У Свитка щось забрали. І повернули депутатам облради
    У голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка забрали розширені повноваження, які діяли в “особливий час”. Право призначати чи звільняти керівників комунальних...

    Держава робить з дітей сиріт, а потім шукає їм прийомні сім’ї?

    Держава робить з дітей сиріт, а потім шукає їм прийомні сім’ї?
    Чи потрібні Вінниччині інтернати, яких через три роки планують закрити повністю, забезпечивши усіх дітей-сиріт та дітей, що залишились без батьківського...

    Олександр Сарафанюк: Як ми голосували на виборах або Дегустація лайна

    Олександр Сарафанюк: Як ми голосували на виборах або Дегустація лайна
    На виборах працював в ОВК і зараз, коли вже підписаний протокол, готовий сказати: народ України знову вибирав із поганішого краще, була така собі “дегустація...

    Інфографіка

    Найрозумніші голосували на виборах за “Самопоміч" - опитування

    Найрозумніші голосували  на виборах за “Самопоміч"  - опитування
    За Ляшка віддали свій голос найменша кількість виборців з вищою освітою. Понад 50% виборців мають вищу освіту, які поставили галочку за «Самопоміч».

    Яких злочинів у Вінниці найбільше?

    Яких злочинів у Вінниці найбільше?
    Якщо не брати до уваги крадіжки, то найбільше дрібних і кримінальних хуліганств. Але в цілому наш регіон називають стабільним. Стабільно нас обкрадають,...

    На теплі речі для бійців АТО держслужбовці Вінниччини зібрали більше 90 тисяч гривень

    На теплі речі для бійців АТО держслужбовці Вінниччини зібрали більше 90 тисяч гривень
    Вінниччина зібрала понад 18 мільйонів гривень допомоги у зону АТО.

    В нову Раду пройшли 64 депутати, що голосували за "Диктаторські закони". Вінницьких серед них немає‏

    В нову Раду пройшли 64 депутати, що голосували за "Диктаторські закони". Вінницьких серед них немає‏
    У Верховну Раду увійде 64 "старі-нові" депутати, які підтримали диктаторські закони 16 січня 2014 року, крім того ще 37 фігурантів журналістських антикорупційних...

    Ми у соц. мережах