Ваше місто Вінниця?

  До санаторіїв на Тернопільщині їдуть і восени, і взимку
  22 жовтня 2010
  1
  20522 переглядів
  У

  Не лише літо, а й інші пори року цілком підходять для того, аби поліпшити своє здоров’я. Оздоровчі заклади на території нашої області працюють цілорічно.

  Загалом курорти поділяють на кліматичні, бальнеологічні (де лікують мінеральними водами, — прим. ред.) і грязьові. На Тернопіллі функціонують саме бальнеогрязьові заклади, розповідає доцент кафедри медичної реабілітації медуніверситету Тетяна Бакалюк.

  — У межах області працюють три обласні фізіотерапевтичні заклади — обласна фізіотерапевтична лікарня в Микулинцях, по одному в Гусятині та Більче-Золотому, — каже пані Бакалюк. — У Микулинці та Більче-Золоте відправляють пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату та хворих після інфаркту. У Гусятині оздоровлюються ті, хто має негаразди із нирками.

  Крім бюджетних установ, діють і госпрозрахункові. Наприклад, “Медобори”, що поблизу Микулинців, а також — санаторій “Барвінок” у Зборівському районі.

  — Один з найвідоміших закладів — “Медобори”, що у Конопківці на Теребовлянщині, — продовжує Тетяна Бакалюк. — Там використовують місцеві природні ресурси — мінеральну воду (ропу) та торфяне болото. Ропу вживають усередину та приймають із неї ванни. Сірководень, котрий там теж використовують, корисний при недугах опорно-рухового апарату, судин, гіпертонічній хворобі, ревматологічних захворюваннях. Тепле болото має відновлюючу дію. Воно добре впливає на хрящову й сполучну тканину.

  Безкоштовно і за плату

  Для оздоровлення у таких закладах обов’язкові покази до санаторно-курортного лікування (перелік протипоказань дивіться унизу, — прим. ред.). Путівку у санаторій можна отримати або безкоштовно — через механізм соціального страхування, або ж купити за власні кошти.

  — Чи потрібне людині санаторно-курортне лікування і яке саме, може порадити дільничний терапевт, — розповідає пані Бакалюк. — Він видає довідку з діагнозом і рекомендованим переліком курортів. Із цією довідкою потрібно звернутися у профспілку за місцем роботи. Там, за наявності путівок, пацієнт може її отримати. Інший шлях — придбати путівку у санаторії і обстежитися вже на місці.

  Лікують водою, болотом і глиною

  Активно використовують у наших санаторіях і нетрадиційні методи лікування.

  — Багатство медоносів дозволяє застосовувати апітерапію — лікування бджолиною отрутою та продуктами бджільництва, — продовжує пані Бакалюк. — Лікування медом добре допомагає при дерматологічних, гастроентерологічних, гінекологічних та урологічних недугах. Інгаляції цього продукту мають хороший ефект при ларингіті, астматичному бронхіті та астмі. Прополіс використовують у вигляді аерозолів, компресів, електрофорезу та інгаляцій. Ним лікують рани, опіки, трофічні виразки, риніт, синусит, фарингіт, отит, пародонтоз, ерозії та виразки шийки матки, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

  Вперше в Україні в “Медоборах” впровадили й пиволікування: за призначенням лікаря відпочиваючі приймають живе нефільтроване пиво.

  Дріжджові клітини, що є в пиві, видаляють шлаки, омолоджують організм, — розповідає пані Бакалюк. — Неочищене пиво за своєю оздоровчою дією в 10 разів переважає вплив молока. Пиво активує обмінні процеси, сприяє виробленню травних соків, покращує роботу нирок. Пивний хміль активує секрецію жовчі, діоксид вуглецю цілюще впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту. У літрі пива міститься до 35% добової норми вітамінів групи В.

  Клінічні дослідження засвідчили, що пивотерапія сприяє відходженню солей із нирок і сечовивідних шляхів, а також може запобігати відкладанню камінців і солей у нирках.

  — У реабілітаційному лікуванні неврологічних, серцево-судинних, шлунково-кишкових, урологічних та інших захворювань і відхилень у стані здоров’я застосовують й гіпотерапію (від грецького hippos – “кінь”, — прим. ред.) — лікувальну верхову їзду, — додає фахівець.

  З’являються й нові процедури для оздоровлення. Так, у “Медоборах” почали застосовувати аерокріотерапію – процедури в кріосауні. На організм тоді впливають за допомогою низької температури — мінус 170оС протягом трьох хвилин. Ефективні такі процедури при захворюваннях шкіри, суглобів, нервової системи. Поза межами санаторію на Тернопіллі таких процедур не роблять.

  Радять бувати принаймні раз на рік

  Санаторне лікування, як кажуть лікарі, відрізняється від стаціонарного тим, що це – комплексний вплив на організм і стимуляція усіх його резервів. Саме таке лікування має дуже тривалу ремісію. Після санаторію процес триває до року – захворювання не прогресує і не активується. Тому тим, хто страждає на хронічні захворювання, радять принаймні раз на рік оздоровлюватися у санаторії. Тривалість курсу – 18-24 дні.

  — Аби покращення стану після повернення було максимально тривалим, дуже важливо дотримуватися рекомендацій лікарів, — додає Тетяна Бакалюк. — Якщо не допускати різких змін у режимі, поганого впливу зовнішніх факторів, то зазвичай пацієнти переконуються у тому, що один курс санаторно-курортного лікування допомагає їм краще почуватися протягом усього наступного року.

  На Тернопіллі, як зауважує фахівець, найчастіше у санаторії їдуть ті, хто страждає на остеохондрози та остеоартрози. Зазвичай у таких пацієнтів є й супутні захворювання – гіпертонічна хвороба, ожиріння, недуги шлунково-кишкового тракту.

  — З оздоровчою метою ми радимо після сорока років надавати перевагу методам санаторно-курортного лікування, — підсумовує пані Бакалюк. — Якщо в пацієнта є хронічні захворювання, що виникли в дитинстві чи молодому віці, то санаторно-курортне лікування потрібне принаймні раз на рік. Не можна стверджувати, що санаторії потрібні лише літнім людям. Адже в нинішніх умовах багато захворювань починають проявлятися швидше. Тож про себе потрібно дбати постійно.

  Протипоказання до санаторно-курортного лікування

  - системні захворювання крові;

  - хвороби внутрішніх органів (за наявності вираженої органної та системної недостатності);

  - паразитарні та інфекційні хвороби;

  - гострі інфекції;

  - психічні хвороби;

  - наркоманія;

  - кахексія (синдром виснаження, загальна атрофія, — прим. ред.) різного походження;

  - захворювання, що супроводжуються вираженою системною або органною недостатністю

  - хронічні захворювання у фазі різкого загострення;

  - злоякісні новоутворення;

  - патологічна вагітність протягом усього терміну;

  - усі терміни вагітності для бальнео- та грязелікування з приводу гінекологічних захворювань, для лікування радоновими ваннами. Не дозволяється направляти жінок, що проживають у рівнинних місцевостях, на гірські курорти, які розташовані на висоті понад 1000 м над рівнем моря;

  - після абортів (до першої менструації) та в період лактації;

  - гостропрогресуючі форми туберкульозу легень і хронічний туберкульоз у період дисемінації, зі схильністю до кровотеч.

   

   

  comments powered by HyperComments

  Читайте також

  Щоб врятувати життя хворої на рак Світлани бракує всього ... 20 тисяч гривень
  сьогодні 12:39
  Світлані Петрушенко двадцять сім років. І у неї рак крові. Дівчина бореться з недугою майже три роки. Та врятувати їй життя може тільки операція по пересадці кісткового мозку, яку планують зробити в Італії. Донор є. Назбирали космічну суму - майже дев'яносто дві тисячі євро. Бракує тільки двадцять тисяч гривень. Не зберуть - дівчині відмовлять у операції...
  Як читати абракадабру на аналізі крові
  3 дні тому
  1
  Аналіз крові допомагає виявити хворобу ще до того, як у людини почне щось боліти. Кожен лікар добре розуміє, що означають показники. Але і пацієнтам це знати не завадить
  У третю міську лікарню записатись на прийом можна буде через інтернет
  15 квітня 2014
  1
  На офіційному сайті мед закладу www.mkl3.vn.ua пацієнти також можуть поставити питання медпрацівнику певного профілю та отримати інформацію про відпустку чи лікарняний лікаря.
  Лікуйте заїди, бо вони можуть бути заразні
  13 квітня 2014
  Так чекали весни, сонця і позитиву, а тепер через одного нарікаємо на слабкість, запаморочення, сонливість, загострення хронічних болячок. А ще оті маленькі, але такі діставучі тріщинки в кутиках губ, яких не так-то просто позбутися. Бо щоб вилікувати заїди, треба знати причину їх появи
  11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
  11 квітня 2014
  Цей день проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість нашого суспільства про цю хворобу, а також зробити свій внесок у подолання цієї недуги.
  Анафілактичний шок - убивця, про якого мало хто чув - найчастіше буває від ліків та укусів комах
  06 квітня 2014
  Про смерть від анафілактичного шоку в Україні майже не говорять. Найчастіше це буває від ліків. Випив - і за кілька хвилин помер. Причина - в гострій алергічній реакції. У багатьох випадках люди і не підозрюють, що звичайний лікарський препарат їм не те що небажаний, а категорично заборонений
  Якщо «ЧП». Або Основні правила першої медичної допомоги у мирний та військовий час
  06 квітня 2014
  За березень Червоний Хрест навчив основам першої допомоги стільки ж вінничан, скільки зазвичай проходить підготовку за рік. Майже 60 студентів-медиків записалися у волонтери. Подібні загони тепер готує кожна область. А от на платних курсах молодших медичних сестер аншлагу немає
  Вінничани хворіють на грип, але епідемії немає
  02 квітня 2014
  Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на 33% нижча епідемічного порогового рівня, - повідомили в держсанепідслужбі Вінницької області.
  Чи є різниця між дорогими та дешевими препаратами: як заощадити на ліках, не заощаджуючи на здоров’ї
  30 березня 2014
  4
  Одні ліки коштують копійки, інші - в кілька разів дорожчі. А діюча речовина в них однакова. Яка різниця між дорожчими і дешевшими ліками і чи варто платити більше?
  Щоб правильно вимити руки, потрібно тридцять секунд. А більшість людей витрачає на це всього шість секунд.
  23 березня 2014
  Брудні руки стають причиною багатьох хвороб. Дехто впевнений, що, миючи руки перед їжею та після туалету, він справно дотримуюється норм особистої гігієни, і мікроби йому не загрожують. А комусь мити руки кортить щопівгодини і бажано антибактеріальним милом. То як же правильно мити руки, щоб не перестаратися і не знищити на руках усю флору, включно з корисною?
  Вінничани стали менше хворіти на грип
  18 березня 2014
  Загальний рівень інфекційної захворюваності в області порівняно з аналогічним періодом минулого року знизився на 16,3%.

  Найчастіше коментують

  Російські ЗМІ повідомляють про затримання диверсанта-вінничанина у Слов’янську
  3 дні тому
  45
  Сьогодні, 20 квітня, у мережі з’явилась інформація, що у Слов’янську затримали 21-річного вінничанина Віталія Ковальчука, який разом з групою вночі напав на блок-пост і був причетний до загибелі трьох людей. Журналісти RIA не знайшли підтвердження тому, що це дійсно вінничанин.
  Правий сектор: Віталій Ковальчук - вінничанин, але не з нашої організації
  2 дні тому
  20
  Сьогодні, 21 квітня, Правий сектор Вінниччини розмістив у соцмережі заяву, підписану Сергієм Чумаком, щодо затримання Віталія Ковальчука. Подаємо її у повному обсязі.
  Сепаратисти у Слов’янську захопили ще кількох журналістів. Сергія Лефтера досі не визволили
  2 дні тому
  17
  Вже п’ять днів вінницький журналіст Сергій Лефтер перебуває в полоні у сепаратистів в Донецькій області. За ці дні у Слов'янську викрали журналістку Ірму Крат, двох італійських журналістів - Поля Гого та Коссімо Аттанасіо та білоруського журналіста з газети Дмитра Галко.
  Народна самооборона. Чи знов тишком-нишком???
  2 дні тому
  14
  Нові призначення без громадських обговорень! Чому посаду головного лікаря обговорювали на громадських слуханнях, а цього призначили тишком-нишком???
  Вінницький «Правий сектор» показав своє «хазяйство»
  сьогодні 13:04
  13
  Лідер вінницького «Правого сектору» Сергій Чумак провів екскурсію по приміщеннях в яких базується організація. Активісти мают свій тир, медпункт, навчальну та тренувальну кімнату.

  Найчастіше читають

  Російські ЗМІ повідомляють про затримання диверсанта-вінничанина у Слов’янську
  3 дні тому
  45
  Сьогодні, 20 квітня, у мережі з’явилась інформація, що у Слов’янську затримали 21-річного вінничанина Віталія Ковальчука, який разом з групою вночі напав на блок-пост і був причетний до загибелі трьох людей. Журналісти RIA не знайшли підтвердження тому, що це дійсно вінничанин.
  Подробиці втечі Януковича з України
  2 дні тому
  3
  Весь маршрут, по якому тікав Янукович, пройшли журналісти ТСН. Виявляється, нинішня влада могла перешкодити Януковичу втекти з України, але не зробила цього.
  Правий сектор: Віталій Ковальчук - вінничанин, але не з нашої організації
  2 дні тому
  20
  Сьогодні, 21 квітня, Правий сектор Вінниччини розмістив у соцмережі заяву, підписану Сергієм Чумаком, щодо затримання Віталія Ковальчука. Подаємо її у повному обсязі.
  У Вишенському озері водяться риби-мутанти?
  2 дні тому
  9
  На Вишенському озері, біля моста на Юності мій друг спіймав декілька рибин...які зовсім не схожі на звичних карасиків. Вони мають рожеве забарвлення, та схожі на велкиих йоршиків чи ротанів. Може це якась мутація?
  Зачем разбили остановку возле Макдональдса?
  2 дні тому
  7
  Какие-то вандалы разбили стеклянный остановочный павильйон, что возле Мадональдса, на остановке "Интернациональная". Вот вам и наглядное пособие того, какие мы "европейцы".
  Найчастіше коментують
  Дивитись всі >
  Найчастіше читають
  Дивитись всі >

  Від Читачів

  Блоги

  RIA-планшет

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Ми у соц. мережах