Ваше місто Вінниця?

  Як виростити гарні квіти

  07 квітня 2008
  1
  36757 переглядів
  Як виростити гарні квіти

  Однорічних квіткових рослин у спеціалізованих вінницьких крамницях безліч. Починаючи з весни і до глибокої осені такі рослини дають красиві квіти і декоративну зелень для букетів. Їх висаджують поблизу будинку, тераси, на дачних доріжках

   

  - Квіти-однорічки розмножуються насінням. Ранні посіви дають міцну розсаду і масивне цвітіння, – розповідає продавець магазину «Насіння» Алла. – Гвоздику, лобелію, наприклад, треба висівати у січні, айстри і вербену – у березні. Насіння іпомеї, настурції спочатку пророщують у піску, а тоді висаджують у землю.
  Квіти люблять «поїсти»
  Бажано, щоб грунт був не глевкий, а збагачений. Можна трішки додати азоту, фосфору, калію або перегною.
  - Кожна квіточка потребує уваги, – каже продавець магазину «Дім Сад Город» Наталя. - Готуючи ділянку для квітів, часто практикують підсипання порошковидних добрив. Це може бути „Флоровіт”, „Стимувіт”, „Квітковий врожай”. Квітка має живитися не тільки від грунту. І після проростання можна „підгодувати” її “Нетрамофоскою”, „Вермісолом”, „Лінасолом”. Ці органічні добрива екологічно чисті. «Біогумат» і «Гумат» також підійдуть - це рідина, яку потрібно розводити у певній кількості води, залежно від того, яка клумба, і поливати під коріння квітів. Універсальне добриво „Кемера-люкс” містить натрій, фосфор, кальцій та інші мікроелементи, які добре засвоюються рослинами.
  Стимулюємо ріст
  Консультант-агроном Тетяна з магазину „Пан дачник” радить використовувати такі стимулятори росту, як „Мар” і „Вимпел”.
  - Вони насичують колір квітів і сприяють їх швидкому розвитку. Як показує досвід, збирати насіння кілька років підряд самому не варто, бо якість його погіршується, - зазначає пані Тетяна. - Звичайно, на поверхні землі не повинно бути кірки, щоб рослина отримувала достатньо повітря. Тоді квіти зможуть засвоювати всі ті речовини, які є в грунті, і гарно цвістимуть. Грунт повинен бути рихлий, не кислий і не солоний – нормальної нейтральної реакції. Про кислотність грунту свідчать такі бур’яни, як мати-й-мачуха і хвощ. Кислі грунти зазвичай біля озер, річок. Від важкої забур’яненої землі годі чекати красивих квітів.
  Сусіди по клумбі
  Усі вищезгадані однорічні квіти добре приживаються на відкритому повітрі, і сусідство інших рослин на них не впливає.
  - Жодна з них не любить рости в тіні і тягнеться до сонечка, – каже пані Наталя. - Хіба що для чорнобривців допускається напівтінь.
  Різнобарв'я цілий рік
  Матіола має казковий аромат. Підходить для квітника, мавританського газону, балконних підвісок. Гарно поєднується з чорнобривцями, ромашкою, агератумом.
  - Квітка «нічна красуня» теж розпускається ввечері, – розказує консультант Алла. - Лобелія білосніжна - білого кольору, лобелія „Імператор Віллі” – синього. Звисаючі стебла лобелії утворюють каскади і цінуються за рясне і тривале цвітіння. Кущики всипані дрібними квітами гармонують із петунією та цинерарією. Лобулярія „Рожеві кристали” або „Білі кристали” виростає заввишки 15-20 сантиметрів, низько плететься по клумбі і чарує білими квітами й медовим ароматом. Вона чудово вписується в оформлення бордюрів і колон.
  І для букетів підійдуть
  Ротики „Тетра суміш” – витончені махрові квіти - є улюбленцями серед однорічних, помічають продавці. Кармінові суцвіття розміщуються на високому стеблі. Також це гарний варіант для зрізу в букети. Ротики „Тамб тумб” – навпаки - низькорослі і використовуються в основному для переднього плану квітників. А поруч полюбляють рости низькорослі айстри та чорнобривці.
  Агроном Наталя порівнює гіллясті кущики космеї з космічною красою. Висота їх - 50-60 см. Квіти можна висаджувати у контейнери і вуличні вазони.
  – Якщо ростуть у квітнику, то гарно поєднуються з жоржинами, рудбекією. Для декору високих огорож, альтанок згодиться кобея, стебло якої підіймається на висоту до трьох метрів. У момент розпускання квіти блідо-зелені, а згодом набувають фіолетового кольору, - каже спеціаліст. - Заповнити простір у квітнику чи на клумбі допоможе декоративна капуста. Вона зберігає привабливість навіть після морозів. Ехінацея пурпурова незамінна у саду. Вона має ефектний вигляд поруч із яскравими циніями. Відомі всім „Веселі хлоп’ята» радуватимуть око своїм різнобарв’ям. Цвітуть довго - аж до заморозків, теплолюбиві. У посушливе літо їх краще деколи поливати. Духмяний аромат – у горошку, квіти якого зібрані у китиці і швидко ростуть. Цю квітку сіють для створення високих форм альтанок, квітників.
  Годецію квітникарі висівають у квітні, а потім висаджують у відкритий грунт або балконні підвіски. Цвіте годеція рясно - з липня по вересень.
  Дуже часто у квіткових крамницях люди цікавляться волошками, айстрами, агератумом і портулаком.

     Кипарис, висаджений у горщики, має просто чудовий вигляд. Оксана ЦИБА

  Достоїнства однорічних рослин
  * Швидко розвиваються і здатні декорувати сад. Із їхньою допомогою можна за один сезон створити новий квітник, прикрасити сходи, веранду, огорожу.
  * Вони швидко розцвітають і цвітуть довго й рясно аж до заморозків.
  * Величезний вибір форм рослин: від низькорослих до ампельних, від високих до кучерявих. Це дозволяє використовувати їх у будь-яких типах квіткового оформлення.
  * Неймовірне багатство квітів і відтінків, що дозволяє створювати будь-які кольорові поєднання.
  * Незамінні у посудинах із невеликим обсягом землі: віконні та балконні ящики, вази, кашпо, підвісні кошики та контейнери.
  * Композиції з однорічних рослин можна обновляти щороку і змінювати їхнє місце.
  * Однорічники з потужним корінням, наприклад айстри, чорнобривці, агератум, можна викопувати квітучими й пересаджувати. Однорічники в контейнерах можна підсаджувати квітучими протягом усього року.
  * Важливо, що серед однорічників є холодостійкі, засухостійкі й узагалі не дуже вимогливі до догляду рослини, які до того ж можна посіяти прямо в ґрунт.

  Однорічники вирощують за такою схемою:
  * Весна - посів у приміщенні на розсаду або в ґрунт, посадка розсади на ділянку або проріджування ґрунтових сходів.
  * Літо - догляд, що включає поливання, підгодівлю, розпушування, прополювання та зрізання відцвілих квіток або суцвіть, при бажанні - збір насіння.
  * Осінь - збирання відцвілих рослин.

  Строкаті клумби з невибагливих квітів
  Настав час висівати однолітні рослини


  На відміну від багаторічних рослин, однорічники більш стійкі до газових вихлопів, якими так багата міська зона


   

  Перша половина квітня - прекрасна пора для придбання насіння однолітніх квітів. Однорічні рослини мають безліч переваг перед багаторічними. По-перше, вони декорують непривабливі місця на присадибній ділянці. По-друге, збагачують ґрунт, підготовляючи його для майбутніх насаджень. По-третє, допомагають закрити землю, що пустує після цвітіння весняних цибулинних. І головне - безліч однорічних рослин рясно і насичено цвітуть строкатими і яскравими квітами.
  - Однолітники потрапляють у мій сад двома способами. Деякі щороку виникають "нізвідки", розмножуючись самосівом. Деякі я купую у вигляді розсади, щоб заповнити ними горщики, - розповідає дачниця з 15-літнім стажем Галина Сторожук. - Щороку я сію кілька різних однорічників. Деякі вирощувати досить легко, це майже не вимагає турбот. Це стосується волошок, календули, красоль... Кілька років тому я посіяла нігелу й алісум, тепер вони сходять самі по собі щороку. Братки або віолу я використовую в основному для заповнення горщиків і контейнерів. Їх можна підібрати залежно від квітів, до того ж сучасні гібриди дуже гарні і вражають розміром квіток.
  Отже, весь розвиток однолітніх рослин - від посіву й до дозрівання нового насіння - відбувається протягом весни й літа. Восени вони гинуть. До цієї ж групи належать деякі теплолюбні багаторічні рослини, які культивують як однорічники. Однорічні рослини протягом одного вегетаційного періоду проживають своє життя від насіння до нового урожаю насіння і відмирають.
  Квіти багатьох однорічників дуже запашні. Геліотропи, резеда, левкої, гвоздика, запашний горошок, тютюн застосовуються не тільки для створення декоративних клумб, але і як зони з ароматичними травами та пряними багатолітниками. Необхідно враховувати і той факт, що не всім приємний запах бархатців, петунії або майорців. Тому перш ніж висівати рослини, враховуйте їхній аромат.
  Однолітні рослини в порівнянні з іншими декоративними рослинами володіють більшою газостійкістю й менше піддаються дії сірчистого ангідриду, сірководню й інших газів, що викликають опіки рослин і скручування їх листя. Тому при проведенні ландшафтних робіт у міських зонах треба більшу увагу приділяти застосуванню однолітніх квітучих і декоративно-листяних рослин.

  Над темою працювала Оксана ЦИБА

  Читають зараз: 1
  (1)
  Коментарі
  [удалено]
  [удалено]
  віка
  це класно люди пишіть в коменти

  Читайте також

  Росія знову обстріляла Україну
  сьогодні 10:07
  1
  За останню добу, з території Росії, в прикордонних районах, як мінімум двічі обстріляли позиції сил АТО.
  Мережа "Вконтакте" не працювала через сильну спеку
  сьогодні 09:42
  В соціальній мережі "Вконтактє", яка налічує майже 310 тисяч вінничан, вчора, 27 липня, стався збій.
  ФОТОТИЖДЕНЬ: похорони, дрег-рейсінг і дрифт
  вчора 21:28
  Пропонуємо вашій увазі найцікавіші репортажі цього тижня
  Все пропало! – соцмережа Вконтакті не працює
  вчора 18:32
  3
  Вінничани ще після обіду помітили нестабільну роботу соцмережі. В когось зникали повідомлення, а в когось і цілі фотоальбоми. Але адміністрація заспокоює своїх користувачів. Кажуть, що це збій і скоро все полагодять
  Вінничани Михайло Мирончак та Дмитро Вінславовський в Італії стали призерами чемпіонату України з альпінізму
  вчора 17:52
  З 4 по 14 липня в Італійському селищі Малга Чіапела, що в Доломітових Альпах, вісім українських команд, в тому числі й команда з Вінниці, яка у підсумку зайняла третє місце, змагались за призові місця в чемпіонаті України з альпінізму по скельному класу. Зазвичай, він проходить в Україні, та у зв’язку із ситуацією у Криму вимушені були перенести закордон.
  Для поранених військових передали медикаменти на суму 168 тисяч гривень
  вчора 17:24
  У військовий санаторій для поранених в АТО бійців передали медикаменти. Серед них антибіотики, кровозамінники, знеболюючі та протишокові препарати. Загалом допомогу передали на суму 168 тисяч гривень
  Вінницькі водії з початку року заплатили за штрафи 12 мільйонів
  вчора 16:16
  Держказначейство оприлюднило дані за сім місяців поточного року. Так Вінницька область з 12 мільйонами займає другу сходинку в Україні по сплаті штрафів. Випереджає нашу область лише місто Київ – тут водії сплатили штрафів на суму 25 мільйонів гривень.
  АТО на Донбасі: Горлівка у вогні, а у Донецьку стріляє важка техніка
  вчора 15:03
  2
  В Донецькій області бойовики обстріляли Горлівку з мінометів. Загинуло приблизно 30 місцевих жителів. В цей же час в Донецьку стріляє важка техніка, але громадський транспорт все ж таки ходить, а залізничний вокзал відправляє поїзди. За останній день загинув один військовий. Чи є серед постраждалих вінничани – поки невідомо.
  Військовому госпіталю передали медичне обладнання для лікування поранених в АТО
  вчора 14:24
  У Вінниці, 25 липня, представники Муніципальної поліції передали до військового санаторію медичне обладнання – спеціальні насоси, які потрібні для лікування військових, які постраждали під час боїв в зоні АТО на Донбасі.
  На кордоні з Придністров’ям з’явиться 450 кілометровий рів
  вчора 13:55
  8
  Рів шириною 3,5 метра та глибиною до трьох метрів – так Україна і Вінницька область хоче відгородитися від Придністров’я 450-кілометровим ровом, щоб блокувати можливі переміщення важкої ворожої техніки і контрабанди. Вже викопано п’ять кілометрів рову.
  Ректора вінницького будівельного коледжа В’ячеслава Шатило нагородили найвищою козацькою відзнакою за допомогу бійцям АТО
  вчора 13:22
  Також орденом, але вже Івана Богуна, нагородили голову громадської організації «Софія» Валерія Денисова. Нагороди вручав сьогодні, 27 липня, в приміщенні будівельного технікуму вінничанин Василь Киричко, осавул українського козацтва, який тиждень тому повернувся із зони АТО, де пробув місяць.
  «Це був ракетний вибух»,- експерти про «чорні скриньки» з Боїнга-777
  вчора 13:08
  4
  Експерти з комісії по вивченню причин авіакатастрофи з Боїнгом Малазійських ліній стверджують, що по даним з «чорних скриньок», літак був збитий внаслідок ракетного вибуху, пише CBS News. В свою чергу вінничанин і голова урядової комісії по розслідуванню катастрофи Володимир Гройсман натякає, що літак збили саме росіяни.

  Найчастіше коментують

  Зупиніть війну!!!
  3 дні тому
  23
  Досить, ми не звірі щоб вбивати один одного.
  На Донбасі затримали сепаратиста-вінничанина Здрилюка на прізвисько «Абвер»
  2 дні тому
  17
  Вінничанина Сергія Здрилюка, більш відомого серед сепаратистів як «Абвер», затримали. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Фейсбуці.
  Винничане, нужна помощь раненным, которые находятся в военном госпитале!
  3 дні тому
  12
  Не будьте равнодушными, не прячьтесь за маской безразличия. Сделайте доброе дело и все добро Вам вернется вдвойне!
  Жителі, що підтримують будівництво біля 18-ої школи: "Тут такі зарості були - а зараз душа радується"
  2 дні тому
  10
  Вчора, 25 липня, близько сьомої вечора біля 18 школи зібрались люди, які за і проти будівництва поблизу стадіону та будинку. Не зважаючи на те, що новий стадіон вже на 80 відсотків добудований, мешканців мікрорайону, які виступають за його будівництво турбує, що люди з іншого «табору» перешкоджають будівництву будинку. Адже їх попереджали одразу: стадіон збудують, тільки разом з будинком.
  Жителі Вінничини можуть протидіяти російській пропаганді в усьому світі
  3 дні тому
  8
  Ця стаття є продовженням матеріалу „Поясніть іноземцям, чому збили мирний літак”, який було розміщено в рубриці „Новини від читачів” кілька днів тому. Ми просимо всіх жителів Вінничини, у яких є можливість, пояснювати іноземцям, що насправді відбувається в Україні. Адже на Заході далеко не всі люди дотримуються такої ж думки щодо подій в Україні, як і ми, українці. А на Заході суспільна думка відіграє суттєву роль. Тож російська пропагада добряче там попрацювала і продовжує працювати і зараз. Вашу інформацію Ви можете розміщувати в соціальних мережах та на сайтах закордонних ЗМІ у формі коментарів. Наприклад, у Facebook достатньо ввести в пошуковому віконці хештег #‎MH17‬ або інший, пов’язаний з російською агресією, аби знайти відповідні сторінки в усьому світі.
  На кордоні з Придністров’ям з’явиться 450 кілометровий рів
  вчора 13:55
  8
  Рів шириною 3,5 метра та глибиною до трьох метрів – так Україна і Вінницька область хоче відгородитися від Придністров’я 450-кілометровим ровом, щоб блокувати можливі переміщення важкої ворожої техніки і контрабанди. Вже викопано п’ять кілометрів рову.
  У Вінниці накрили три гральні заклади
  3 дні тому
  5
  Вінницькі правоохоронці разом з прокуратурою виявили та припинили діяльність трьох гральних клубів міста, які знаходились у різних районах.
  У Вінниці пройшла акція «Підтримай Армію України»
  вчора 14:15
  5
  В одному із найбільших торгових центрів Вінниці пройшла акція підтримки українських і вінницьких військових, які воюють з терористами на Сході України.
  На Калинівському аеродромі «літали» автівки
  вчора 20:42
  5
  Колись найбільше глядачів на Вінниччині збирали футбольні баталії. В 90-х роках на найважливіші матчі ФК «Нива», яка виступала у вищій лізі чемпіонату України, приходили понад 25 тисяч уболівальників – повний стадіон. Але, починаючи з 2009 року, коли в місті над Бугом започаткували відкриті всеукраїнські автоперегони, саме вони стали найвідвідуванішими змаганнями в нашій області.
  Завтра, 26 липня, в „Плеяді” прощатимуться з легендою вінницької міліції Віктором Тяжловим
  3 дні тому
  5
  Пішов з життя генерал-лейтенант міліції Віктор Тяжлов вчора, 24 липня. За 78 років ця людина стала легендою правоохоронної системи. Він 11 років очолював обласне управління міліції – з 1985 по 1996 рік.

  Найчастіше читають

  Кого в Виннице проверял "Ревизор"?
  3 дні тому
  2
  Команда программы "Ревизор" колесила вчера, 24 июля, улицами Винницы. Остановились в гостино-ресторанном комплексе "Дача", фоткались на фоне стеллы у въезда в город. А вот кого ревизировали?
  На Донбасі затримали сепаратиста-вінничанина Здрилюка на прізвисько «Абвер»
  2 дні тому
  17
  Вінничанина Сергія Здрилюка, більш відомого серед сепаратистів як «Абвер», затримали. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Фейсбуці.
  Журналісти «Lifenews» зацікавились Гройсманом після його призначення в.о. прем’єр-міністра
  2 дні тому
  1
  Журналісти російського скандальновідомого видання «Lifenews» намагилася дізнатися в українських журналістів з 1+1 інформацію про вінничанина Володимира Гройсмана, якого 25 липня призначили в.о. прем’єр-міністра. Російські журналісти питались, чи є якийсь зв’язок між Гройсманом і «Рошен» у Вінниці.
  Зупиніть війну!!!
  3 дні тому
  23
  Досить, ми не звірі щоб вбивати один одного.
  Про можливість терактів попередив головний міліціонер Вінницької області
  3 дні тому
  1
  Закликав вінничан бути пильними і обачливими начальник обласної міліції Олег Школьний вчора, 24 липня, на спеціально зібраній прес-конференції. Він думає, що у Вінницю зі сходу можуть привезти „подарунки”.
  неадекватный таксист
  3 дні тому
  3
  таксист подбил мою машину. Обвинил меня в ДТП, не смотря на правило помехи справа. При всей видимости своей неправоты, всячески оскорблял инспектора, грозился дорожным контролем и самообороной. короче вел себя не как мужик. страна должна знать своих "героев". Надеюсь от этого водителя никто на дороге не пострадает. ВСЕМ ДОБРА
  Все пропало! – соцмережа Вконтакті не працює
  вчора 18:32
  3
  Вінничани ще після обіду помітили нестабільну роботу соцмережі. В когось зникали повідомлення, а в когось і цілі фотоальбоми. Але адміністрація заспокоює своїх користувачів. Кажуть, що це збій і скоро все полагодять
  Усі розваги Вінниці на вихідні, 26 та 27 липня
  3 дні тому
  У ці вихідні, 26 та 27 липня, вінничани та гості міста мають можливість гарно відпочити на концертах, виставах, відвідати спортивні змагання, а також побачити справжнє свято автоспорту та насолодитися ще багатьма розвагами нашого міста. Приємних вихідних!
  Винничане, нужна помощь раненным, которые находятся в военном госпитале!
  3 дні тому
  12
  Не будьте равнодушными, не прячьтесь за маской безразличия. Сделайте доброе дело и все добро Вам вернется вдвойне!
  У Вінниці вперше за кілька років суд буде слухати справу про бандитизм
  3 дні тому
  2
  Групі злочинців, які вбили господаря приватного будинку у Зарванцях Владислава Беленя, можуть інкримінувати бандитизм. Кілька років поспіль у Вінницькій області за характерною для 90-х статтею, нікого не садили.
  Найчастіше коментують
  Дивитись всі >
  Найчастіше читають
  Дивитись всі >

  Від Читачів

  Дивитись всі >

  БЛОГИ

  Всі блоги >

  RIA-планшет

  Президент України Петро Порошенко пропонує перейменувати існуючі області на регіони. Виходить, Вінницька область перетвориться на Вінницький регіон. А яка назва більше подобається вам?
  • Мене і область влаштовує, не потрібно нічого змінювати
  • Вінницька губернія
  • Вінницьке воєводство
  • Вінницька земля
  • Вінницький край
  • Вінницький регіон
  • Вінницький округ
  • Вінницьке князівство
  Голосувати
  Президент України Петро Порошенко пропонує перейменувати існуючі області на регіони. Виходить, Вінницька область перетвориться на Вінницький регіон. А яка назва більше подобається вам?
  Мене і область влаштовує, не потрібно нічого змінювати
  54.52%
   
  Вінницька губернія
  4.22%
   
  Вінницьке воєводство
  3.98%
   
  Вінницька земля
  2.60%
   
  Вінницький край
  11.25%
   
  Вінницький регіон
  8.15%
   
  Вінницький округ
  3.68%
   
  Вінницьке князівство
  11.59%
   
  Всього голосів: 2036

  Погода

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Розсилка новин

  Аналітика і публіцистика

  Вінниччина перетвориться на регіон? Чи пройшов час сказати “області” - до побачення

  Вінниччина перетвориться на регіон? Чи пройшов час сказати “області” - до побачення
  Порошенко пропонує замінити “області” на “регіони”. Мова йде про саме слово, яким називають найбільші територіальні одиниці всередині країни. Тобто, замість...

  Антикорупціонер Кудіяров за гратами. Громадські активісти переконані - його підставили

  Антикорупціонер Кудіяров за гратами. Громадські активісти переконані - його підставили
  Відомий у місті громадський діяч та борець із корупцією Вадим Кудіяров затриманий за підозрою у вимаганні хабара. Хлопець ніби-то пропонував головній лікарці...

  Інфографіка

  Фен, який сушить мозок

  Фен, який сушить мозок
  Що амфетамін не викликає залежності – це брехня. В міліції таку думку називають способом виправдатися. Звідки у Вінниці береться ця отрута для мозку, якій...

  Де вінничанам можна порибалити в межах 50 км від Вінниці? (КАРТА)

  У Вінницькій області є водойми, в яких водиться багато різноманітної риби. RIA дізналася, куди поїхати на рибалку не більше ніж за 50 кілометрів від Вінниці,...

  Хворих вінничан частіше відправляють в поліклініку, а не кладуть у лікарню

  Хворих вінничан частіше відправляють в поліклініку, а не кладуть у лікарню
  З 1995 року кількість лікарняних ліжок на Вінниччині зменшилась з 25 тисяч до 12,2. В то й же час кількість людей, які відвідують поліклініки виросла з...

  Вінничани, які загинули під час АТО. Звідки вони? (КАРТА)

  Вінничани, які загинули під час АТО. Звідки вони? (КАРТА)
  З яких куточків Вінницької області військовослужбовці, які загинули під час проведення антитирористичної операції на сході України.

  Ми у соц. мережах