У Кирнасівці безплатно роздавали по мішку цукру. Та не роздали

У Кирнасівці безплатно роздавали по мішку цукру. Та не роздали
Винести свої 50 солодких кіло вдалося декільком щасливчикам тільки до прохідної. Далі людей не пустила міліція.

Оголошення, розклеєні у людних місцях селища Кирнасівка Тульчинського району, повідомляли, що 16 липня з дев’ятої ранку усім жителям  роздаватимуть цукор. У кожну хату – по одному мішку.

Черга почала збиратися ще задвого до девятої ранку.

- Іван з жінкою приперлися ще в п’ять ранку, - каже одна з місцевих жительок, яка веде розмову із земляками біля заводських воріт. – Бач, які спритні. Кажуть, все одно першим  взяв мішок не він,  Андрій Рябий виявися хитріший. Але винести цукор все одно не дали. Дійшов лише до другої прохідної. А там – міліція. Даром тільки сили тратив.

Відео дня

Так само марно старалися ще троє односельчан. Хоча й отримали на складі цукор під розписку, але за ворота їх все одно не випустили.

Приблизно дві сотні людей зібралися з самого ранку біля заводських воріт. Голова обласної незалежної профспілки «Трудящі» Ігор Попенко і голова заводської організації Андрій Бондаренко пояснили людям, що вирішили роздати громаді цукор. Скільки він може лежати у заводському складі! Нагадали, що це цукор ще 2004-го року випуску. За цей час він уже пожовтів, мішки стали липкі. Щоб добро не пропадало, вирішили віддати його громаді. Бо ж більшість у селі – колишні працівники заводу. Це вони варили цей цукор.

Думки людей виявилися різні: одні підтримували пропозицію, інші висловлювалися проти. Казали, що Бондаренко й Попенко під шумок планують забрати цукор для себе. Тим часом приїхала міліція і перегородила вихід з воріт. Ті, хто отримав на складі мішки, спробували прорватися через другу прохідну, але й там вже чергували міліціонери. Бондаренко звинуватив їх у тому, що не дають можливості заводчанам вивезти своє добро. Голова Тульчинської райдержадміністрації Микола Підболячний переконував присутніх, що все має бути по закону. Поки триває кримінальне провадження, ніхто не має права вивозити продукцію. Профспілковий лідер у відповідь нагадав йому, що міліція вже третій рік «тягне» із розслідуванням, а цукор пропадає.

Голова первинної організації незалежної профспілки «Трудящі» Андрій Бондаренко повідомив про рішення роздати цукор жителям селища. В оголошеннях, розміщених у людних місцях, йшлося, що 16 липня 2015-го кожен, хто прийде з паспортом, зможе отримати мішок цукру.

- Цукор зберігається з 2005-го року, за цей час він вже частково зіпсувався, - каже пан Андрій. – Ми вирішили роздати його людям.

Починаючи з п’ятої години ранку, біля прохідної почали збиратися люди. О дев’ятій, коли мали видавати мішки з солодким, їх зібралося понад сто осіб. Частина з них була проти такого рішення. Між людьми почалися суперечки. Приїхала міліція і перекрила ворота. Ті, хто першим зайшов на завод, змогли дійти з мішками на плечах тільки до прохідної. Далі їх не випустили.

Голова Тульчинської райдержадміністрації Микола Підболячний назвав цей факт свавіллям. Наголосив, що спершу слід дочекатися завершення розслідування. Голова первинної профспілкової організації «Трудящі» Андрій Бондаренко нагадав керівнику району, що міліція уже понад два роки не може провести розслідування. Продовжував наполягати, що за таких умов цукор слід передати громаді. «Тільки на законних підставах», - парирував керівник району.

Після декількох годин протистояння селяни розійшлися по домівках. Щоправда, не всі. Частина з них залишилася охороняти виїзд із заводу. Разом з ними залишився наряд правоохоронців.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Коля

    Ну так пойти домой к Игорю этому и забрать холодильник и телевизор, если он он такой щедрый и рождает все

    Дарья reply Коля

    А що краще, щоб усе пропало, це називається, ні собі ні людям, тільки дразнять людей.
  • Пупкин Вася

    Ну если не дали сахар , то надо было ехать в Чернигов за гречкой , там давали точно ! ))))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up