Ваше місто Вінниця?

  Тернопільські водії судитимуться з даішником, який обізвав їх "тупорилими" (АУДІО)
  11 грудня 2009
  238
  21256 переглядів

  Тернополяни - водій і пасажир авто – записали на диктофон, як їх ображав працівник ДАІ. Там усе добре чути, особливо запитання міліціонера: “А хто чув?”

  Ображав, не соромлячись і не боячись покарання, тернополян Олега Грома та Євгенія Стахова працівник ДАІ, спинивши на дорозі.

  Тепер чоловіки, яких обізвали "недорозвинутими і тупорилими", будуть у суді оскаржувати складений працівником міліції протокол. Вони також вимагатимуть публічного вибачення лейтенанта міліції В.Міханцьо (імені міліціонера герої публікації не знають – прим. ред.). Всю розмову та суперечку із правоохоронцем чоловіки записали на диктофон.

   

  Представники ДАІ підтверджують: у тернополян дійсно є повне право вимагати публічного вибачення від даішника-порушника. До того ж, керівництво обіцяє його покарати, якщо провину чоловіка вдасться довести.

  Міліціонер поводився зухвало

  Інцидент трапився 28 листопада, близько 13.30. Коли водії-тернополяни виїжджали з Чорткова, їх зупинив патруль.

  - Працівники ДАІ одразу почали оформляти протокол, повідомивши при цьомущо водії отримує штраф у розмірі 170 грн. Казали, що у нас - брудні номерні знаки, - пригадує пасажир авто Олег Гром. - Я - теж водій і знаю, що за таке порушення, за правилами дорожнього руху, штрафувати мають право лише тоді, коли цифр на номері неможливо роздивитися з відстані 20 метрів.

  Авто дійсно було трохи брудним, визнають чоловіки. Адже напередодні уночі падав дощ, а вони виїхали о 6 годині ранку.

  - Коли водій вийшов з авто, аби дізнатися, у чому справа, то відразу протер номерні знаки, - стверджує пан Гром. - Цим усе мало б і закінчитися, але працівники ДАІ таки продовжували складати протокол.

  Коли тернополяни почали доводити свою правоту, лейтенант почав їх принижувати.

  - Він казав, що ми "не дружимо з головою", - пригадує пан Гром, - а також використовував до нас такі звернення, як "тупорилий і недорозвинутий".

  Це, звісно, обурило чоловіків. Але коли пан Гром запитав у лейтенанта, хто йому дозволив принижувати гідність людей та обзивати їх, то у відповідь почув: “А хто чув?”

  - Водії практично беззахисні перед працівниками міліції, - вважає Олег Гром. - Вони собі таке дозволяють тому, що наші люди не хочуть захищати свої права. В першу чергуми повинні поважати один одного, і ставитись із розумінням. Також хочу нагадати лейтенанту, який нас зупинив, що не посада прикрашає людину, а людина посаду.

  Роль працівників ДАІ на дорозі, нагадують Євген Стахов та Олег Гром, - допомога в організації руху. Права незаконно штрафувати,а  тим паче принижувати і ображати водіїв їм ніїто не давав.

  - Якось у мене в дорозі згасла ліва фара, - пригадує пан Гром. - Тоді мене також зупинив даішник. Однак коли неполадку я виправив, то подякував працівнику міліції і поїхав. А тут - таке ставлення, повне зневаги. Якби той лейтенант нас зупинив і вказав на брудні номери, ми протерли б їх і спокійно поїхали, тим самим піднявши авторитет міліції.

  Грошей водіям не потрібно, наголошують вони. Але публічного вибачення – вимагатимуть принципово. Якби всі водії відстоювали свої права, а не боялися, “як би щось не вийшло”, подібних інцидентів було б менше, переконані тернополяни.

  Винуватців обіцяють покарати

  Працівники ДАІ, як вважає головний інспектор ДАІ Микола Лецкалюк, не мають права навіть на зверхнє ставлення до водіїв, не те що образи.

  - Якщо наші працівники спілкуються зверхньо, тим паче, принижують, водії одразу можуть поскаржитися на це на нашу "гарячу лінію", - каже пан Лецкалюк. - Номер телефону для скарг 52-38-86. Також за цим номером можна повідомляти про протизаконні дії працівників нашої служби.

  Євгенові Стахову та Олегові Грому інспектор порадив написати заяву на ім'я начальника управління ДАІ та надати копії протоколів і диктофонний запис розмови. Якщо провину працівників міліції вдасться довести, їх, звісно ж, покарають, каже він.

  -  Це може бути догана або сувора догана, - пояснює старший інспектор ДАІ. - Втім, залежно від того, які протизаконні дії чинили працівники ДАІ, покарання може бути і суворішим, навіть до звільнення.

  Подати заяву, за його словами, можна в управлінні ДАІ за адресою: вул. Котляревського, 24. У заяві також можна вказати вимоги щодо публічного вибачення за образу. Однак якщо водії прагнуть ще й матеріального відшкодування, тоді їм необхідно подати позов до суду.

   

  Наводимо скорочену розшифровку диктофонного запису, зробленого тернополянами:

  Д (працівник ДАІ): Все, знаки брудні, я склав протокол

  П (пасажир): Ситуація в тому, що ми протерли знаки, чисто по-людськи. Ми їдемо зранку. Машина була чиста, ми проїхались по трасі і машина забруднилась. Я що, на маршрутці їду, щоб виходити і дивитись, які там знаки?

  В (водій): Не дозволяється керувати транспортним засобом із забрудненими номерними знаками. Але після того, як працівник ДАІ зупинив, я помив, то нема питань, іду далі.

  П: Женя, не сперечайся, хай зупиняє свідків та заповнює протокол.

  В: Є у правилах дорожнього руху, щоб знак можна було розгледіти на відстані 20 метрів.

  Д: Мене це не інтересує, він є забруднений.

  В: Це відносно. Що значить “не інтересує”? Показати вам, взяти ганчірку? Я не сперечаюся, все нормально, я просто не хочу платити ці гроші. Я розумію, що ви працюєте.

  П: Товариш лейтенант, що, свідка сюди не можна записати? Я ж  свідок.

  Д: Ви не свідок, ви є учасник, співучасник.

  П: Я наполягаю, щоб мене внесли, я бачив усю цю подію.

  Д: Я можу внести як додаткове пояснення, але по суті це порушення, чи до тебе не доходить? Не чиніть мені непокору.

  В: Та яка непокора?

  Д: Не чиніть мені непокору - я пояснюю по суті порушення, то йди з бабцею поговори.

  В: Ну це взагалі! Як прізвище ваше?

  Д: Миханцьо.

  В: Ну все, будемо писати.

  Д: Щастя, здоров'я, можете їхати.

  В: Дайте копію.

  М: Чого?

  В: Протоколу, постанови.

  Д: Розписку, я вам дав розписку.

  В: Ні, інспектор, та дайте копію,

  Д: Та може, ви з розумом не дружите, я не знаю.

  В: Та як з розумом, ну що ви таке говорите, та ж дайте копію!

  Д: Може, ви обкурені, може, ще щось.

  В: Дайте ручку

  П: Дайте протокол спочатку.

  Д: Я з тобою бавитись не буду. Ви що, недорозвинуті, чи що?

  П: Стоп-стоп, не поняв… Поясніть.

  Д: Тут сказано, за що розписуєтесь.

  В: Ну дайте протокол.

  Д: Ти що, тупорилий, чи що?

  П: Товариш лейтенант, а "тупорилий" - вважається нормальне звернення працівника міліції?

  Д: До вас інакше не годен. На, тримай.

  В: Та як не годен, ми просто не є простими водіями, які зупинились, дали двадцятку і поїхали далі.

  Д: Мені не треба.

  П: Та ми не даємо. Ви скажіть мені, хто вам дав право мені так говорити?

  Д: А ви взагалі хто такий?

  П: Я Гром Олег Петрович.

  Д: Що ви хотіли, поспілкуватись зі мною?

  П: Та ні, я був учасником дорожнього руху і знаходився на місці пасажира. І в даному випадку працівник міліції сказав на мене, що я тупорилий - то це нормально?

  Д: А хто це чув?

  П: Та це записано на диктофон.

  Д: Хорошо, будь ласка.

  Коментар

  Василь КОГУТ, адвокат:

  - Якщо працівник ДАІ склав протокол, але водій вважає його не законними, це рішення правоохоронця можна оскаржити в суді в 10 денний термін з часу оформлення документа. На поведінку працівника ДАІ можна поскаржитися, подавши заяву на ім'я начальника управління ДАІ. Зрештою, звернутися можна і до суду, аби вимагати матеріального відшкодування та публічного вибачення за приниження честі та гідності. Диктофонний запис може при цьому бути доказом. Визначити, чи голос на записі справді належить працівникам міліції, допоможе експертиза.

   

  comments powered by HyperComments

  Читайте також

  Хресну ходу скасували через погоду. А віруючі "тусувалися" в храмі та слухали хор
  сьогодні 18:29
  2
  В день релігійного свята Пасхи 20 квітня о 14.00 від Свято-Преображенського кафедрального собору мала стартувати Хресна хода. Проте її скасували через погоду. Дощу не було, але організатори вирішили перестрахуватися
  Як вінничани на Пасху яйця святили
  сьогодні 17:14
  1
  Цьогоріч православні християни та католики святкують свято Пасхи(воскресіння з мертвих Ісуса Христа) в один день, тобто 20 квітня. За традицією, віруючі збираються під храмом, очікуючи, коли святі отці покроплять святою водою з відра їх та їхні кошики з яйцями і пасками
  У вінницькому конкурсі «Великодні Дзвони» було представлено 142 композиції
  сьогодні 16:57
  У вінницькому Палаці дітей та юнацтва з першого квітня тривала виставка пасхальних композицій «Великодні дзвони». Участь брали 220 дітей з 34 шкіл, з приватної школи «Дельфін» і з технічного ліцею. А вже 16 квітня 30 переможців отримали почесні дипломи.
  У Вінниці учениця 32 школи отримала звання «Лідер-2014»
  сьогодні 16:48
  Учениця 11 класу Марія Герлєй взяла перше місце у конкурсі «Майбутнє починається сьогодні», який проходив у два тури. У першому турі учасниками конкурсу були голови учнівських рад з 22 навчальних закладів. До другого туру вийшло всього п’ятеро учениць. Фінал проходив у Вінницькому Палаці дітей та юнацтва
  Корвет «Вінниця» вийшов з Донузлаву і прямує до Одеси
  сьогодні 16:24
  3
  Шість кораблів Військово-морських сил України вийшли вчора своїм ходом, 19 квітня, з Донузлава, що у Криму. Під українськими прапорами вони йдуть до Одеси. Корвет "Вінниця" тягнуть буксиром. Про це повідомляє газета «Флот України».
  Шалений день із життя вінничан: про Попелюшку і кохання на платформі
  сьогодні 16:00
  У рубриці "Найкращий та найгірший день у моєму житті" вінничани діляться з нами кумедними та не дуже історіями, які трапились із ними за цікавих обставин і запам'яталися надовго. Розповідають про той день, коли їм неймовірно пощастило, і про "чорний" день в календарі - коли все пішло вшкереберть і наприкінці якого втомлено зітхаєш: "такого в мене ще не було ..."
  Кримських біженців виселяють з «Подільського Артеку» що на Вінниччині
  сьогодні 15:05
  7
  Понад 150 кримьских татар, які знайшли прихисток на Вінниччині, змушені вже через 10 днів звільнити табір «Подільский Артек» що у Ладижині. З першого травня табір починає роботу, отже, біженцям з Криму треба шукати іншу тимчасову домівку.
  Вінничани в Івано-Франківську хотіли «віджати» ювелірний магазин?
  сьогодні 13:34
  19
  У Івано-Франківську, вчора, 19 квітня стався інцидент на вулиці Незалежності. Приблизно 25 чоловік прибуло у місто на автобусі з вінницькими номерами. На місце одразу прибула місцева Самооборона, яка дала хлопцям відсіч. Про це повідомляє «Франко Times»
  Міліція розшукує безвісти зниклого 15-річного вінничанина Євгена Корнійчука
  сьогодні 12:34
  Правоохоронці розшукують 15-річного хлопця, який проживав і навчався і інтернаті у місті Тульчин Вінницької області. Хлопець пішов з дому 27 березня і досі не повернувся.
  «У Вінницьку область прибувають диверсанти»,- Чумак
  сьогодні 12:09
  36
  На сторінці очільника Правого сектора у Вінниці Сергія Чумака з’явилось відеозвернення до вінничан. Він повідомляє, що у Вінницьку область прибувають люди для вчинення заколотів, саботажу та диверсій. З його слів, такий людей було помічено у міста Бар та у самій Вінниці.
  Каток «Льодовий клуб» відсвяткував шестиріччя
  вчора 22:25
  Святкова програма, конкурси з призами та море позитиву. День народження «Льодового клубу» вінничани відзначали на льоду

  Найчастіше коментують

  Як козаки вчили вінничан зі зброєю поводитись
  вчора 17:09
  62
  Перед Пасхою, всі бажаючі вінничани мали змогу потримати в руках зброю, приміряти засоби хімічного захисту та постріляти з пневматичної рушниці.
  Будиночок, у якому знаходився штаб Хорта, захопила міліція та приватна охорона "Гепард"
  2 дні тому
  49
  Приміщення, що орендує Юрій Павленко(Хорт) і яке знаходиться на території Вінницької облдержадміністрації сьогодні 17 квітня заблокували представники громадського формування "Гепард". Вони не пропускали нікого всередину. А згодом прийшла міліція з дивним оглядом "місця події"
  Хорт на прес-конференції розповів, що "Гепард" приїжджав в лікарню погрожувати йому
  2 дні тому
  42
  Юрій Павленко розповів чому його побили під міськрадою. Через день після цього, 18 квітня революціонер скликав прес-конференцію. Каже, що його стурбувало те, що багато вінницьких ЗМІ написали, що він “російський агент”. Разом з Хортом, прес-конференцію давали опозиціонери Віктор Маліновський та Валерій Палій. Нагадаємо, в четверг 17 квітня у вінниці сталося кілька бійок між революціонерами-опозиціонерами та провладною самообороною
  Охоронці з "Гепарду" не пустили революціонерів у мерію та побили Хорта
  2 дні тому
  41
  Після Народного Віче на вінницькому майдані, Юрій Хорт та вінничани понесли в.о. мера Моргунову прийняту резолюцію проти "комунальної мафії в місті". Натомість людей незаконно не пускали в міськраду охоронці приватної фірми "Гепард".
  «У Вінницьку область прибувають диверсанти»,- Чумак
  сьогодні 12:09
  36
  На сторінці очільника Правого сектора у Вінниці Сергія Чумака з’явилось відеозвернення до вінничан. Він повідомляє, що у Вінницьку область прибувають люди для вчинення заколотів, саботажу та диверсій. З його слів, такий людей було помічено у міста Бар та у самій Вінниці.

  Найчастіше читають

  У Вінниці загорівся тролейбус, який купили тиждень тому
  2 дні тому
  26
  У Вінниці на зупинці 600-річчя загорівся новий тролейбус. Димить його задня частина. Людей висадили.
  Будиночок, у якому знаходився штаб Хорта, захопила міліція та приватна охорона "Гепард"
  2 дні тому
  49
  Приміщення, що орендує Юрій Павленко(Хорт) і яке знаходиться на території Вінницької облдержадміністрації сьогодні 17 квітня заблокували представники громадського формування "Гепард". Вони не пропускали нікого всередину. А згодом прийшла міліція з дивним оглядом "місця події"
  Охоронці з "Гепарду" не пустили революціонерів у мерію та побили Хорта
  2 дні тому
  41
  Після Народного Віче на вінницькому майдані, Юрій Хорт та вінничани понесли в.о. мера Моргунову прийняту резолюцію проти "комунальної мафії в місті". Натомість людей незаконно не пускали в міськраду охоронці приватної фірми "Гепард".
  Хорт на прес-конференції розповів, що "Гепард" приїжджав в лікарню погрожувати йому
  2 дні тому
  42
  Юрій Павленко розповів чому його побили під міськрадою. Через день після цього, 18 квітня революціонер скликав прес-конференцію. Каже, що його стурбувало те, що багато вінницьких ЗМІ написали, що він “російський агент”. Разом з Хортом, прес-конференцію давали опозиціонери Віктор Маліновський та Валерій Палій. Нагадаємо, в четверг 17 квітня у вінниці сталося кілька бійок між революціонерами-опозиціонерами та провладною самообороною
  «У Вінницьку область прибувають диверсанти»,- Чумак
  сьогодні 12:09
  36
  На сторінці очільника Правого сектора у Вінниці Сергія Чумака з’явилось відеозвернення до вінничан. Він повідомляє, що у Вінницьку область прибувають люди для вчинення заколотів, саботажу та диверсій. З його слів, такий людей було помічено у міста Бар та у самій Вінниці.
  Найчастіше коментують
  Дивитись всі >
  Найчастіше читають
  Дивитись всі >

  Від Читачів

  Блоги

  RIA-планшет

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Ми у соц. мережах