Ваше місто Вінниця?

  Тернопільські водії судитимуться з даішником, який обізвав їх "тупорилими" (АУДІО)
  11 грудня 2009
  238
  21299 переглядів

  Тернополяни - водій і пасажир авто – записали на диктофон, як їх ображав працівник ДАІ. Там усе добре чути, особливо запитання міліціонера: “А хто чув?”

  Ображав, не соромлячись і не боячись покарання, тернополян Олега Грома та Євгенія Стахова працівник ДАІ, спинивши на дорозі.

  Тепер чоловіки, яких обізвали "недорозвинутими і тупорилими", будуть у суді оскаржувати складений працівником міліції протокол. Вони також вимагатимуть публічного вибачення лейтенанта міліції В.Міханцьо (імені міліціонера герої публікації не знають – прим. ред.). Всю розмову та суперечку із правоохоронцем чоловіки записали на диктофон.

   

  Представники ДАІ підтверджують: у тернополян дійсно є повне право вимагати публічного вибачення від даішника-порушника. До того ж, керівництво обіцяє його покарати, якщо провину чоловіка вдасться довести.

  Міліціонер поводився зухвало

  Інцидент трапився 28 листопада, близько 13.30. Коли водії-тернополяни виїжджали з Чорткова, їх зупинив патруль.

  - Працівники ДАІ одразу почали оформляти протокол, повідомивши при цьомущо водії отримує штраф у розмірі 170 грн. Казали, що у нас - брудні номерні знаки, - пригадує пасажир авто Олег Гром. - Я - теж водій і знаю, що за таке порушення, за правилами дорожнього руху, штрафувати мають право лише тоді, коли цифр на номері неможливо роздивитися з відстані 20 метрів.

  Авто дійсно було трохи брудним, визнають чоловіки. Адже напередодні уночі падав дощ, а вони виїхали о 6 годині ранку.

  - Коли водій вийшов з авто, аби дізнатися, у чому справа, то відразу протер номерні знаки, - стверджує пан Гром. - Цим усе мало б і закінчитися, але працівники ДАІ таки продовжували складати протокол.

  Коли тернополяни почали доводити свою правоту, лейтенант почав їх принижувати.

  - Він казав, що ми "не дружимо з головою", - пригадує пан Гром, - а також використовував до нас такі звернення, як "тупорилий і недорозвинутий".

  Це, звісно, обурило чоловіків. Але коли пан Гром запитав у лейтенанта, хто йому дозволив принижувати гідність людей та обзивати їх, то у відповідь почув: “А хто чув?”

  - Водії практично беззахисні перед працівниками міліції, - вважає Олег Гром. - Вони собі таке дозволяють тому, що наші люди не хочуть захищати свої права. В першу чергуми повинні поважати один одного, і ставитись із розумінням. Також хочу нагадати лейтенанту, який нас зупинив, що не посада прикрашає людину, а людина посаду.

  Роль працівників ДАІ на дорозі, нагадують Євген Стахов та Олег Гром, - допомога в організації руху. Права незаконно штрафувати,а  тим паче принижувати і ображати водіїв їм ніїто не давав.

  - Якось у мене в дорозі згасла ліва фара, - пригадує пан Гром. - Тоді мене також зупинив даішник. Однак коли неполадку я виправив, то подякував працівнику міліції і поїхав. А тут - таке ставлення, повне зневаги. Якби той лейтенант нас зупинив і вказав на брудні номери, ми протерли б їх і спокійно поїхали, тим самим піднявши авторитет міліції.

  Грошей водіям не потрібно, наголошують вони. Але публічного вибачення – вимагатимуть принципово. Якби всі водії відстоювали свої права, а не боялися, “як би щось не вийшло”, подібних інцидентів було б менше, переконані тернополяни.

  Винуватців обіцяють покарати

  Працівники ДАІ, як вважає головний інспектор ДАІ Микола Лецкалюк, не мають права навіть на зверхнє ставлення до водіїв, не те що образи.

  - Якщо наші працівники спілкуються зверхньо, тим паче, принижують, водії одразу можуть поскаржитися на це на нашу "гарячу лінію", - каже пан Лецкалюк. - Номер телефону для скарг 52-38-86. Також за цим номером можна повідомляти про протизаконні дії працівників нашої служби.

  Євгенові Стахову та Олегові Грому інспектор порадив написати заяву на ім'я начальника управління ДАІ та надати копії протоколів і диктофонний запис розмови. Якщо провину працівників міліції вдасться довести, їх, звісно ж, покарають, каже він.

  -  Це може бути догана або сувора догана, - пояснює старший інспектор ДАІ. - Втім, залежно від того, які протизаконні дії чинили працівники ДАІ, покарання може бути і суворішим, навіть до звільнення.

  Подати заяву, за його словами, можна в управлінні ДАІ за адресою: вул. Котляревського, 24. У заяві також можна вказати вимоги щодо публічного вибачення за образу. Однак якщо водії прагнуть ще й матеріального відшкодування, тоді їм необхідно подати позов до суду.

   

  Наводимо скорочену розшифровку диктофонного запису, зробленого тернополянами:

  Д (працівник ДАІ): Все, знаки брудні, я склав протокол

  П (пасажир): Ситуація в тому, що ми протерли знаки, чисто по-людськи. Ми їдемо зранку. Машина була чиста, ми проїхались по трасі і машина забруднилась. Я що, на маршрутці їду, щоб виходити і дивитись, які там знаки?

  В (водій): Не дозволяється керувати транспортним засобом із забрудненими номерними знаками. Але після того, як працівник ДАІ зупинив, я помив, то нема питань, іду далі.

  П: Женя, не сперечайся, хай зупиняє свідків та заповнює протокол.

  В: Є у правилах дорожнього руху, щоб знак можна було розгледіти на відстані 20 метрів.

  Д: Мене це не інтересує, він є забруднений.

  В: Це відносно. Що значить “не інтересує”? Показати вам, взяти ганчірку? Я не сперечаюся, все нормально, я просто не хочу платити ці гроші. Я розумію, що ви працюєте.

  П: Товариш лейтенант, що, свідка сюди не можна записати? Я ж  свідок.

  Д: Ви не свідок, ви є учасник, співучасник.

  П: Я наполягаю, щоб мене внесли, я бачив усю цю подію.

  Д: Я можу внести як додаткове пояснення, але по суті це порушення, чи до тебе не доходить? Не чиніть мені непокору.

  В: Та яка непокора?

  Д: Не чиніть мені непокору - я пояснюю по суті порушення, то йди з бабцею поговори.

  В: Ну це взагалі! Як прізвище ваше?

  Д: Миханцьо.

  В: Ну все, будемо писати.

  Д: Щастя, здоров'я, можете їхати.

  В: Дайте копію.

  М: Чого?

  В: Протоколу, постанови.

  Д: Розписку, я вам дав розписку.

  В: Ні, інспектор, та дайте копію,

  Д: Та може, ви з розумом не дружите, я не знаю.

  В: Та як з розумом, ну що ви таке говорите, та ж дайте копію!

  Д: Може, ви обкурені, може, ще щось.

  В: Дайте ручку

  П: Дайте протокол спочатку.

  Д: Я з тобою бавитись не буду. Ви що, недорозвинуті, чи що?

  П: Стоп-стоп, не поняв… Поясніть.

  Д: Тут сказано, за що розписуєтесь.

  В: Ну дайте протокол.

  Д: Ти що, тупорилий, чи що?

  П: Товариш лейтенант, а "тупорилий" - вважається нормальне звернення працівника міліції?

  Д: До вас інакше не годен. На, тримай.

  В: Та як не годен, ми просто не є простими водіями, які зупинились, дали двадцятку і поїхали далі.

  Д: Мені не треба.

  П: Та ми не даємо. Ви скажіть мені, хто вам дав право мені так говорити?

  Д: А ви взагалі хто такий?

  П: Я Гром Олег Петрович.

  Д: Що ви хотіли, поспілкуватись зі мною?

  П: Та ні, я був учасником дорожнього руху і знаходився на місці пасажира. І в даному випадку працівник міліції сказав на мене, що я тупорилий - то це нормально?

  Д: А хто це чув?

  П: Та це записано на диктофон.

  Д: Хорошо, будь ласка.

  Коментар

  Василь КОГУТ, адвокат:

  - Якщо працівник ДАІ склав протокол, але водій вважає його не законними, це рішення правоохоронця можна оскаржити в суді в 10 денний термін з часу оформлення документа. На поведінку працівника ДАІ можна поскаржитися, подавши заяву на ім'я начальника управління ДАІ. Зрештою, звернутися можна і до суду, аби вимагати матеріального відшкодування та публічного вибачення за приниження честі та гідності. Диктофонний запис може при цьому бути доказом. Визначити, чи голос на записі справді належить працівникам міліції, допоможе експертиза.

   

  comments powered by HyperComments

  Читайте також

  На Проводи до міського кладовища вінничан підвозитиме 50 автобусів
  вчора 17:14
  У поминальну неділю від площі Перемоги до міського кладовища, яке знаходиться біля села Лука Мелешківська в напрямку Тиврівського шосе курсуватиме 50 безкоштовних автобусів.
  Вінниця квітне
  вчора 15:40
  Біля «Книжки» магнолії, на клумбах тюльпани, на трамвайних коліях кульбаби і майже в кожному дворі квітнуть вишні та груші.
  В «Експоцентрі» можна подивитись, як виглядає сучасна Українська мода
  вчора 15:30
  1
  У Вінниці відкрилась ХІІІ міжрегіональна виставка-ярмарок «Сучасна українська мода. Весна».
  У Вінниці «скрутили» велетенську писанку з серветок
  вчора 15:24
  Писанка зроблена з 700 квітів, на виготовлення яких пішло 2100 серветок. За словами працівників територіального центру, незвичайне яйце вже занесли в Національний реєстр рекордів України
  Відмінили велопробіг Вінниця-Волгоград
  вчора 15:07
  1
  Запланований на початок травня велопробіг за маршрутом Липовець-Вінниця-Волгоград, присвячений 69-й річниці Великої Перемоги, не відбудеться.
  Тепер біля шкіл Вінниці безпечніше ходити ввечері
  вчора 14:40
  Міськрада встановила вуличне освітлення у всіх школах та садочках Вінниці. Останнім таким об’єктом став дитячий садок №43(Чехова,12). Там змонтували 11 електроопор та 13 світильників.
  Вінницькі революціонери з боєм поділились на тих, хто за і проти місцевої влади
  вчора 12:31
  57
  Четвер, 17 квітня 2014 року, видався у Вінниці досить напруженим. Між собою почали воювати колишні побратими по революції. З’явилася лінія розколу на два табори: ті, хто йдуть в політику й підтримують нову владу та ті, для кого революція ще незавершена
  Мама полоненого у Слов’янську Віталія Ковальчука просить обміняти себе на сина
  вчора 11:32
  23
  Мати Віталія Галина, не знає як визволити власного сина. Зверталася в міліцію, але поки що безрезультатно. В СБУ слідчий Андрій Мироненко лише порадив їхати самостійно та домовлятися з терористами. Жодної іншої підтримки Галині Ковальчук не обіцяли
  У Вінниці в лікарні, де лікують сифіліс, почалася громадянська війна
  вчора 10:55
  6
  З хворих на сифіліс вимагають хабарі, надбавки до зарплатні нараховують лише обраним, а керівник відділу статистики не може дізнатися, хто і коли приймав пацієнтів. Головний лікар диспансеру заперечує цю інформацію та каже, що перевірки заважають колективу працювати
  Олександр Човган: “Ми 15 років вимагали у влади Суспільне телебачення. Перемогли!” А у Вiнницi ВДТ-6 теж стане Суспiльним
  вчора 10:38
  2
  Минулого тижня прийняли закон, за який боролись громадськi органiзації років з 15. А сотні правок у закон “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” обговорювалися десятиріччя!
  24 квітня – Міжнародний день солідарності молоді
  вчора 09:02
  Цей день відзначається щорічно з 1957 року за рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді.

  Найчастіше коментують

  Розправа над Головою «Батьківщини молодої» прямо біля ОДА (ПРЕС-СЛУЖБА "БАТЬКІВЩИНИ МОЛОДОЇ")
  2 дні тому
  78
  17 квітня під стінами Вінницької ОДА стався конфлікт між футбольними фанатами та місцевою Самообороною. Близько 50 розлючених молодиків із самооборони били усіх, хто потрапляв під руку. Міліція інертно спостерігала.
  «Набережный квартал» – политика обмана
  2 дні тому
  59
  В доме больше тысячи квартир оснащены газкотлами – с 2-го по 12-й этажи в нарушение всех норм! Представьте последствия, если хоть в одной квартире рванет?!
  Вінницькі революціонери з боєм поділились на тих, хто за і проти місцевої влади
  вчора 12:31
  57
  Четвер, 17 квітня 2014 року, видався у Вінниці досить напруженим. Між собою почали воювати колишні побратими по революції. З’явилася лінія розколу на два табори: ті, хто йдуть в політику й підтримують нову владу та ті, для кого революція ще незавершена
  КЛЯТВА ГІППОКРАТА ПО НЕМИРІВСЬКІ!!!
  2 дні тому
  28
  Кожний з нас знає, що по закінченню медичного учбового закладу, майбутні медичні працівники приймають священну для себе Клятву Гіппократа, в якій урочисто клянуться бути відданій цій справі, а краще в оригіналі:
  Мама полоненого у Слов’янську Віталія Ковальчука просить обміняти себе на сина
  вчора 11:32
  23
  Мати Віталія Галина, не знає як визволити власного сина. Зверталася в міліцію, але поки що безрезультатно. В СБУ слідчий Андрій Мироненко лише порадив їхати самостійно та домовлятися з терористами. Жодної іншої підтримки Галині Ковальчук не обіцяли

  Найчастіше читають

  Хто він, вінницький “бойовик” зі Слов'янська?
  2 дні тому
  13
  У Слов’янську затримали 21-річного вінничанина Віталія Ковальчука, якого підозрюють у нападі на блок-пост у ніч з 19 на 20 квітня. Тоді загинуло троє людей. Тепер хлопець знаходиться у Донецьку – його допитують у СБУ. Але чи не брешуть російські ЗМІ?
  Біля 32 школи затримали 16-річного хлопця зі зброєю (ОНОВЛЕНО)
  2 дні тому
  4
  Хлопець в камуфляжі ходив біля школи з автоматом на шиї
  Зловили таксиста, який варив у лісопосадці під Вінницею наркотики
  2 дні тому
  7
  В редакцію 20minut.ua зателефонував представник вінницького Автомайдану і повідомив, що міліція затримала автомобіль з наркотиками. Журналіст побував на місці пригоди.
  «Набережный квартал» – политика обмана
  2 дні тому
  59
  В доме больше тысячи квартир оснащены газкотлами – с 2-го по 12-й этажи в нарушение всех норм! Представьте последствия, если хоть в одной квартире рванет?!
  Вінницький «Правий сектор» показав своє «хазяйство»
  2 дні тому
  18
  Лідер вінницького «Правого сектору» Сергій Чумак провів екскурсію по приміщеннях в яких базується організація. Активісти мают свій тир, медпункт, навчальну та тренувальну кімнату.
  Найчастіше коментують
  Дивитись всі >
  Найчастіше читають
  Дивитись всі >

  Від Читачів

  Блоги

  RIA-планшет

  вологість:

  тиск:

  вітер:

  Ми у соц. мережах